Rozdíl vyřízení hypotéky sami vs. s poradcem

21. 8. 2017

Rozdíl vyřízení hypotéky sami vs. s poradcem

Jak se liší to, když si hypotéku zařizujete po svém, už od srovnání hypoték, přes žádost o hypotéku až po sjednání hypotéky, versus když si hypotéku sjednáváte díky spolupráci s hypotečním poradcem.

 

Jaký proces Vás čeká, kdy si hypotéku zařizujete sami?

Tak zaprvé, čeká Vás obíhání jednotlivých poboček a srovnání hypoték, které bude trochu složitější a časově náročnější. Zjišťování podmínek v bankách zabere dost času, domlouvání schůzek a zabere tedy čas a Vaši energii. 

Kromě srovnání hypoték osobně budete také muset zvolit jednu hypoteční banku a doufat, že jste se rozhodli pro tu správnou. Zvolíte si následně také výši LTV u dané hypotéky a domluvíte si v hypoteční bance podmínky hypotéky, které budou doufejme výhodné.

Dále Vás čeká zdlouhavá administrativa a obsáhlá byrokracie okolo vyřizování hypotéky, jako je doložení příjmů bance, vyřízení a zaplacení odhadu nemovitosti (samozřejmě pokud se nejedná o hypotéku České spořitelny, která nabízí odhad nemovitosti zcela zdarma), ale také příprava zástavních smluv a další administrativa.

Ve výsledku, pokud šťastně a úspěšně projdete tímto procesem žádosti o hypotéku, pak Vás čeká čerpání hypotéky a koupě nemovitosti, a samozřejmě hned po čerpání hypotéky její pravidelné splácení.

 

Jaký proces Vás čeká při spolupráci s hypotečním poradcem?

Proces vyřízení hypotéky při spolupráci s hypotečním poradcem je mnohem snazší a časově méně náročnější. Hypoteční poradce Vám totiž pomůže se spoustou věci, které byste jinak museli dělat sami, navíc budete mít jistotu, že jste si objektivně vybrali tu nejvýhodnější hypotéku na trhu. 

Hypoteční poradce Vám sám předloží nezávislé srovnání bank a Vy si tak jen vyberete dle vlastního uvážení tu, kterou budete považovat za nejvýhodnější pro sebe. Poradce Vám bude jen rádcem a doporučením, nikoli nátlakem do konkrétní hypotéky. 

Při spolupráci hypoteční poradce pomůže také s administrativou a celou žádostí a sjednáváním hypotéky v hypoteční bance. Vše se Vám tak při vyřizování hypotéky zjednoduší a mnohem snadněji tak splníte časové podmínky hypotéky. 

Odborný hypoteční poradce Vám bude po ruce také při celém procesu odhadu nemovitosti, schvalovacím procesu hypotéky, ale také při čerpání hypotéky a bude Vám k dispozici i po skončení doby fixace hypotéky, tedy za několik let, až si budete chtít svou hypotéku refinancovat. 

 

Kde najít vhodného hypotečního poradce?

Zkuste nezávaznou schůzku zdarma s nezávislými odborníky z našeho týmu hypotečních poradců, kteří se pohybují po celé České republice. Konzultace s našimi poradci jsou zcela zdarma, a nejen, že Vám ušetří spoustu času a starostí s vyřizováním hypotéky, ale také peněz, protože Vám díky srovnání hypoték a svým zkušenostem pomohou vybrat tu nejvýhodnější hypotéku na míru!

 

Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 22 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Equa Hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let

Skryté poplatky za hypotéku - Hypotéky, stejně jako jiné produkty na finančním trhu, mohou obsahovat skryté záludnosti ...více

24.6.2021

Výkup bytů za hotové – Rychlý výkup bytů po celé ČR. Odkoupíme váš byt. Kdekoliv v ČR. V jakémkoli stavu. Úspěšně řešíme i složité případy, jako je výkup a prodej bytů zatížených břemenem, dluhy, exekucí nebo zástavou. Výkup bytů v osobním i družstevním. U nás si řeknete, kdy potřebujete peníze za prodej a ty od nás dostanete. Bez výjimek! ...více

20.8.2022

Výkup chalup za hotové – Výkup chalup a chat za hotové. Odkoupíme váš rekreační objekt či rodinný dům, chatu nebo chalupu. Kdekoliv v ČR. V jakémkoli stavu. Rychlý prodej s kompletním realitním servisem. Vykupujeme všechny druhy domů. Na jejich stavu nezáleží. Rodinné domy. Chaty a chalupy. Řešíme výkup nemovitostí za hotové peníze ihned- přímý výkup bytů, domů, pozemků, chat, chalup, ale i komerčních objektů a činžovních domů. Výkup chaty nebo výkup chalupy, jiné usedlosti k rekreaci, ...více

25.8.2022