5+1 důvodů, proč se nevyhýbat spolupráci s hypotečním poradcem

28. 6. 2017

5+1 důvodů, proč se nevyhýbat spolupráci s hypotečním poradcem

Hypoteční poradce, někdy také nazývaný hypoteční makléř, je odborníkem ve svém oboru, nicméně i přesto se často spolupráci s ním mnoho lidí brání. Zcela bezdůvodně, zbytečně a jednoznačně si tím škodí! Proč byste ale měli říct ano? Náš článek Vám předkládá rovnou několik důvodů, proč byste se spolupráci s hypotečním poradcem neměli vyhýbat, a to zvláště v dnešní době, kdy se v oblasti hypoték dějí velké změny a dochází ke zdražování hypoték.

 

Spolupráce je zdarma a nezávazná

Spolupráce s hypotečním poradcem je zcela zdarma, bezplatná a navíc nezávazná. Za jakékoli konzultace s hypotečním poradcem tedy nic neplatíte, můžete se sejít kdekoli potřebujete, ať již u Vás doma, v oblíbené kavárně nebo restauraci. Stejně tak je také nezávazná, což znamená, že hypoteční poradce Vás nebude nutit do žádné konkrétní nabídky nebo preferovat jednu konkrétní banku.

Mnoho lidí se obává, že hypoteční poradce není nezávislý, protože jeho odměna závisí na tom, kolik dostane za sjednání Vaší hypotéky. Ovšem výše odměny pro hypotečního poradce jsou ve všech bankách v podstatě totožné, čili hypotečnímu poradci je zcela jedno, jakou hypotéku a jakou banku si vyberete. Za spolupráci s hypotečním poradcem tedy nic nedáte, ale můžete mnoho získat!

 

Ušetříte čas i peníze

Díky tomu, že se sejdete s hypotečním poradcem, který Vám provede srovnání hypoték jednotlivých bank i nebankovních institucí, ušetříte čas, který byste jinak věnovali obíhání poboček. Předloží Vám aktuální nabídky jednotlivých hypoték a poradí, která je pro Vás ta nejvhodnější, a to nazákladě parametrů, které mu řeknete. Provede Vám tedy výpočet hypotéky, a to zcela zdarma a přidá mnoho odborných rad, tipů a zkušeností z praxe.

 

Vyjedná výhodnější podmínky

Díky tomu, že hypoteční poradci přinášejí bankám klienty, banky jim dokáží nabídnout výhodnější podmínky, než když jdete o hypotéku do banky žádat sami za sebe. Hypoteční poradce ví, kam až banku může dotlačit, zná různé případové studie a případy ze své praxe, takže ví, že když nějaká rodina získala nižší úrokovou sazbu, můžete ji získat i Vy. Sami nemáte v bance takové vyjednávací schopnosti, jako hypoteční poradce, takže nechat jej za sebe jednat je jednoznačně výhodné!

 

Nastaví hypotéku na míru

Na základě parametrů, které hypotečnímu poradci sdělíte, Vám dokáže navrhnout hypotéku přesně na míru. Jednotlivé hypoteční nabídky se totiž zcela liší, i když se mohou zdát být těžkopádné, neohebné, hypoteční poradce s nimi dokáže udělat divy. Ví, po které hypotéce sáhnout, ví, které bonusy k ní pro Vás přidat a také ví, jak v bance vyjednat ty nejvýhodnější podmínky. 

 

Zařídí veškeré papírování

Hypoteční poradce Vám zařídí veškeré papírování okolo hypotéky, takže s administrativou nebudete mít žádné starosti a nebudete se muset o nic zajímat. Papírování okolo hypotéky je opravdu obsáhlé, dokud se do něj nepustíte, neumíte si to dostatečně představit. Takže pomoc v tomto ohledu jistě oceníte a budete za ni vděční!

 

Bonus navíc

Hypoteční poradce Vám nepomůže jen se srovnáním hypoték, výběrem té nejvýhodnější hypotéky a papírováním okolo jejího zařizování, ale bude Vám také po ruce při čerpání hypotéky, jejím bezproblémovém splácení, ale poradí i tehdy, kdy se dostanete do nějakých problémů nebo nečekaných situací, které mohou ohrozit splácení hypotéky. Bude Vám po ruce také při refinancování hypotéky, které je neméně důležité!

Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Refinancování Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 22 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Expobank refinancování
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let

Kdo platí hypotéku v rodině? A kdo platí hypotéku v manželství? Podívejte se na náš článek s informacemi o tom, kdo platí hypotéku v nejrůznějších případech. ...více

8.8.2017

Plánujete koupit nemovitost v Praze a chystáte se obcházet jednotlivé banky? To si velmi rychle rozmyslete. V dnešní době jou již o mnoho snadnější způsoby získání výhodné hypotéky. Předtím, než se vydáte z pohodlí domova doporučujeme navštívit online hypoteční srovnávač. Získáte tak nezávislé srovnání hypotečních nabídek a hypoteční specialista vám rád zdarma poradí v dané oblasti. ...více

15.1.2018

Hypotéky 2021 podmínky hypotéky v roce 2021? Ceny bytů a domů v Česku dlouhodobě rostou a podle ČNB jsou nyní nemovitosti předražené v průměru o 20 %. Sazby úroků hypotečních úvěrů jsou ale na historických minimech, a to povzbuzuje zájem lidí o pořízení vlastního bydlení. ...více

6.6.2021