Neúčelová hypotéka Equa Bank

Výše hypotéky: 200 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 20 let

Neúčelová hypotéka Equa Bank poskytuje klientům až 10 milionů korun na dobu splatnosti až 20 let a to s nízkým úrokem - tj. již od 3,99 %.

Výše hypotéky200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 20 let
Úrok od3,99%
Fixace
Půjčka bez ručiteleano
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Equa bank je na našem českém trhu financí pouze krátkou dobu, ale i tak už si ji oblíbilo téměř 300 000 zákazníků. Equa bank se dostala do povědomí lidí díky svým televizním reklamám na pohádkové téma, které zaujmou na první pohled všechny věkové kategorie. Činností této mladé banky jsou standardní bankovní služby pro soukromé i firemní klienty s benefitem vedení účtu zdarma.

Výhody Neúčelové hypotéky Equa Bank

Největší výhodou Neúčelové hypotéky je možnost pořídit si cokoliv si jen přejete. Získáte nejen garanci na skvělou úrokovou sazbu, ale také máte příležitost získat bonus 5 000 Kč. Stačí, když si ke své Neúčelové hypotéce Equa sjednáte ještě pojištění schopnosti splácet a bonus je Váš. Hypotéka je navíc bez zbytečných poplatků, které jsou u jiných bank poměrně běžné. Další výhodou Neúčelové hypotéky Equa je také flexibilní čerpání prostředků, které můžete čerpat až 24 měsíců od sjednání úvěru.

Vysoké LTV Neúčelové hypotéky Equa Bank

Zkratka LTV značí, kolik procent Vám banka půjčí z ceny nemovitosti, kterou jistíte úvěr. Většina bank dnes k neúčelovým hypotékám nabízí LTV až 70%, ale tuto hodnotu také ovlivňují další parametry hypotéky. Pokud si do naší hypoteční kalkulačky zadáte Vaše požadavky, zjistíte, jak se parametry úvěru mění se změnou LTV. Prioritou totiž není nejvyšší LTV, ale podmínky, které budou Vám na míru. Equa bank Vám ale zajistí obojí !

Zajištění Neúčelové hypotéky Equa Bank nemovitostí

Jištění neúčelové hypotéky se provádí standardně zastavením nemovitosti. Vaše nemovitost musí být určena k bydlení a musí se nacházet na území ČR. Podmínkou je dobrý technický stav nemovitosti, musí být již dostavěná a zkolaudovaná, a musí mít odpovídající hodnotu. Pokud takovou nemovitost vlastníte, dostanete hypotéku od Equa bank v hodnotě až 70% této nemovitosti a dokonce už od 200 000 Kč.

Nízká úroková sazba Equa hypotéky

Equa bank se může pochlubit nejnižšími úrokovými sazbami na trhu ke všem svým hypotékám. K Neúčelové hypotéce banka poskytuje úrokovou sazbu od 3,59% p.a.. Výši úrokové sazby však ovlivňuje několik dalších parametrů, a to hodnota LTV, fixace a výše úvěru. Na nejnižší sazbu dosáhnete při hodnotě LTV 70%, délce fixace 1, 3 nebo 5 let, a při výši úvěru nad 1 mil. Kč.

Svoboda s Neúčelovou hypotékou Equa Bank

Maximální svobodu Vám dá především využití prostředků bez účelu, tzn. za peníze z hypotéky si můžete pořídit, na co jen pomyslíte. Neúčelová hypotéka umožňuje také mimořádné splátky zdarma. Tyto mimořádné splátky můžete skládat kdykoliv v období změny úrokové sazby, ale také každoročně vždy 30 dní před výročím smlouvy. Také máte zdarma správu osobního účtu, který nabízí možnost výběrů ze všech bankomatů v ČR zdarma.

Výše úvěru a délka splácení Neúčelové hypotéky Equa Bank

Neúčelová hypotéka Vám poskytne prostředky na financování čehokoliv v rozpětí od 200 tis. Kč až do 10 mil. Kč a navíc se skvělým úrokem a bez zbytečných poplatků. Vedení bankovního účtu u Equa bank neí podmínkou, ale přináší to hezké výhody, takže se to vyplatí.

Délka splatnosti hypotéky je nejvýše 20 let. Splátky odchází z Vašeho bankovního účtu každý měsíc, vždy ve stejné výši po období fixace (1, 3 nebo 5 let). Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce.

Neúčelová hypotéka Equa bank na cokoliv!

Neúčelová hypotéka Equa bank spadá do kategorie tzv. amerických hypoték. Tato forma hypotéky je podobná spotřebitelským úvěrům, ale díky zajištění nemovitostí, dosáhnete na mnohem větší částku s lepším úrokem. Finance z této neúčelové hypotéky můžete využít třeba na investování do nového vozu, pořízení modernější elektroniky do domácnosti, můžete začít cestovat nebo si pořídit vybavení pro své koníčky.

Refinancování hypotéky s Equa bank

Refinancování hypotéky zpravidla umožňuje změnu hypotečních podmínek k lepšímu. Equa bank zlevní Vaši hypotéku a zajistí Vám nižší úrokovou sazbu. K tomu Vám ráda pomůže s převodem hypotéky a navíc poskytne bonus 5 000 Kč. A za vyřízení nic neplatíte!

Srovnání Neúčelové hypotéky Equa bank

Pokud Vás Neúčelová hypotéka Equa bank zaujala, tak i přes její výborné podmínky, doporučujeme provést porovnání hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám pomůže zjistit, jak si tato hypotéka stojí v porovnání s dalšími neúčelovými hypotékami od ostatních bank.

Hypoteční kalkulačka Neúčelové hypotéky Equa bank

provedení výpočtu hypotéky pomocí hypoteční kalkulačky Vám ukáže, jak by mohla vypadat Vaše budoucí Neúčelová hypotéka Equa bank. Můžete si zkusit zadat vybrané hodnoty do kalkulačky a různě je přenastavovat tak, abyste dosáhli ideálního nastavení. Pokud byste s výsledkem stále nebyli spokojeni, můžete se na nás obrátit. Posoudíme řešení, které si připravíte nebo navrhneme nové a poradíme se vším, co budete potřebovat.

Pojištění u Equa bank

Equa bank nabízí kromě bankovních služeb také širokou nabídku pojištění, které ochrání nejen Vás a Vaši rodinu, ale také Váš majetek. Při sjednání pojištění schopnosti splácet dosáhnete na lepší podmínky pro Váš hypoteční úvěr. Pojištění schopnosti splácet Vám kryje rozika spojená se ztrátou zaměstnání, s pracovní neschopností nebo i případy smrti či invalidity.

Shrnutí Neúčelové hypotéky Equa bank:

  • hypotéka s využitím na cokoliv bez dokládání
  • LTV 70% a úvěrem od 200 000 Kč
  • nízká úroková sazba od 3,59%
  • vedení účtu a vyřízení hypotéky bez poplatku
  • k úvěru bonus 5 000 Kč
  • mimořádné splátky zdarma
  • možnost pojištění Vás, majetku i úvěru

Chcete Neúčelovou hypotéku Equa bank?

Nabídka Equa bank je vypadá opravdu skvěle a nabízí velmi pěkné podmínky i možnosti. Pokud byste se ale obávali udělat tak velký krok a vzít si hypotéku, můžete využít naší bezplatnou nabídku konzultace či asistence při vyjednávání s bankou. Naši hypoteční poradci Vám díky svým zkušenostem vyjednají lepší podmínky, než by Vám banka oficiálně nabídla. Nebo můžete využít konzultace pouze informativního charakteru, čímž získáte přehled nad bankovními podmínkami. Díky tomu pak budete v bance při jednání jistější a budete vědět, na co si dát pozor. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Jednoduše nám zanechte svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve během 1 dne. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne víc informací, než čerpání z internetových diskuzí o hypotékách.

Proč právě hypotéka Neúčelová hypotéka Equa Bank:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

individuální posouzení každého žadatele
vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
30. 6. 2021

Refinancování hypoték mimo fixace

Na trhu s refinancováním hypoték se čeká změna

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splatí hypotéku, aby si vzali nějakou výhodnější u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami v tom, kolik si za takové refinancování účtují, s touto praxí mají všechny banky nemalé náklady. „Příčina je výkladové stanovisko České národní banky, které stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 procent, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková a doplňuje, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“.

Problém s tím v praxi mají i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale banky respektují stanovisko České národní banky. 

Banky varují před zdražením

Česká bankovní asociace (ČBA) dlouhodobě volá v této věci po férových podmínkách jak pro banky, tak pro klienty. Zároveň také varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí (zdraží, pozn. red.) nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají.

To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“

Podle ní tento stav přitom ale nevede jenom k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank, ale dojde-li k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou směřovat klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb, u nichž úrok hypotéky kopíruje základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že může být jak velice příznivý, tak ale i velice nepříznivý a riziko posledně jmenovaného nese dlužník.

Věc začali řešit už i poslanci

To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního Rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami.

Podle něj nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna zákona § 117, o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik.

„Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, jasné vyjmenování úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na více detailů je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec.

Cíl legislativní úpravy přitom dle jeho slov nesmí být zvýhodnit buď banky, nebo dlužníky. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty.

Na neudržitelnost současného stavu poukazují i experti

To, že si současný stav u refinancování hypoték žádá řešení, si myslí i úvěrová analytička Marcela Mazáková. Ať už přijde změna jakákoli, tvrdí, že rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru.

„Změna by měla být taková, aby bankám byly kompenzovány ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, dojde-li k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje s tím, že pokud to se nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty.

„Dle mého názoru je jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ‚účelně vynaložených nákladů‘ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytnou prostor poskytovatelům ke kompenzaci, jakož i stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá.

Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží

Refinancování hypoték v Česku sílí každým měsícem. Důvodem jsou obavy z rostoucí inflace a zvyšování úroků u hypoték, ale i minimální náklady dlužníků na refinancování u většiny tuzemských bank. Platí to i pro refinancování hypotéky k jiné bance. Jenomže to může brzy skončit. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splácejí hypotéky, aby si vzali výhodnější hypotéku u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami, kolik si za takové refinancování účtují, všechny banky mají s touto praxí nemalé náklady. Důvod je, že na rozdíl od spotřebitelských úvěru si i banky na hypotéky půjčují. V praxi to funguje tak, že banka, které poskytne hypotéku svému klientovi, si na ni půjčí u jiné banky, za což jí zaplatí úrok. Zároveň se ještě finančně zajistí proti výkyvům úroků na mezibankovním trhu. V momentě, kdy bance ale „uteče“ klient k jiné bance i s hypotékou, prvně úvěrující banka zaznamená ztrátu. „Příčina současných obtíží je výkladové stanovisko České národní banky. To stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 %, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková s tím, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“. Kdo může, ať refinancuje hypotéku teď, radí odborníci S tím mají v praxi problém i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale respektují stanovisko České národní banky, tedy chtějí stokoruny či nízké tisíce. Banky nejsou spokojeny Česká bankovní asociace (ČBA) současný stav dlouhodobě kritizuje. Volá po férových podmínkách jak pro banky, tak klienty. Zároveň i varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí, jinými slovy zdraží nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají. To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“ Refinancování hypoték jede. Přechod k jiné bance se nemusí vyplatit každému Podle ní tento stav nevede jen k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank. V případě, že dojde k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou tlačit klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb. To je floating sazeb, které z trhu dnes prakticky vymizely a u nichž hypoteční úroky kopírují základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že plovoucí sazba může být jak velice příznivá, tak ale i velice nepříznivá a riziko posledně jmenovaného nese pouze dlužník. Věc začali řešit už i poslanci To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami. Tvrdí, že nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna § 117 zákona o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik. „Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, přes jasné vyjmenovávání úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na větší detail je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec. Banky rozdaly dvakrát více hypoték než loni. Lidé se bojí nárůstu sazeb Cílem legislativní úpravy přitom podle jeho slov nesmí být zvýhodnění buď banky, nebo dlužníků. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty. Což je podle jeho názoru jediná šance, jak za současné situace udržet cenově dostupné i hypotéky s dlouhou dobou splatnosti se zafixovanou výši úroků v rozumné výši. Jak dodává, ohlasy z bank ukazují na to, že pokud nedojde ke změně podmínek u refinancování, začnou banky zvýhodňovat kratší doby fixace a naopak delší fixace zdražovat. Případně znovu sáhnou po floatingových sazbách. Obojí podle jeho slov není v zájmu bank ani zájemců o hypotéku. Na neudržitelnost situace poukazují i experti To, že si současný stav u refinancování hypoték, žádá řešení, potvrzuje i výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost Šárka Prát. Podle jejího názoru platí, že když nedojde ke změně podmínek u předčasného splacení hypoték, banky dříve či později sáhnou po obranných krocích. „To se projeví zvyšováním úroků, omezování ochoty bank poskytovat dlouhodobé fixace, a tak i celkové zhoršování dostupnosti bydlení,“ vysvětluje s tím, že už nyní Česko patří z hlediska dostupnosti vlastního bydlení k jedněm z nejhůře hodnocených zemí v Evropě. Covid hypotéky nezmrazil. Češi si loni na bydlení napůjčovali 250 miliard Odkazuje i na analýzu, kterou její Institut, vypracoval. Ta tvrdí, že novela spotřebitelského zákona by měla u refinancování hypoték ustanovení § 117 změnit tak, aby nově zakládalo u předčasného splacení úvěru věřiteli nárok na spravedlivé a objektivní odškodnění za případné náklady s tím přímo spojené. „Věřitel by měl být oprávněn k náhradě nákladů pouze v případě, pokud by byla spravedlivá a objektivní. Nemělo by v žádném případě docházet k sankcionování spotřebitele za to, že chce refinancováním změnit i banku,“ odkazuje na závěry analýzy. Je třeba najít férové řešení To potvrzuje i úvěrová analytička Marcela Mazáková. I podle ní, ať už přijde změna jakákoli, rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru. „Avšak změna by měla bankám kompenzovat ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, jestliže dojde k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje. Pokud se to nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty. „Jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, je novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ´účelně vynaložených nákladů´ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytují prostor bankám ke kompenzaci a stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá Mazáková.

Fixační doba hypotéky je jednou z těch nejdůležitějších parametrů hypotéky a může ovlivnit to, jak úspěšně se Vám bude dařit hypotéku splácet. ...více

11.7.2017

v případě hypotečního úvěru jde o nemalé peníze, banky si pořádně hlídají, komu je svěří a zda bude schopen dostát závazku úvěr splácet. Je tedy nutné bance doložit všechny Vaše příjmy. Majitelem nemovitosti se tak může stát pouze ten, kdo má dostatečné příjmy a umí je doložit, samozřejmě jen pokud je řeč o bankovních hypotékách. ...více

22.8.2017

Výpočet hypotéky online - Úrokové sazby hypoték - kde sehnat nejvýhodnější úrok? ...více

22.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Hypoteční banky
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let