Neúčelová hypotéka Equa Bank

Výše hypotéky: 200 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 20 let

Neúčelová hypotéka Equa Bank poskytuje klientům až 10 milionů korun na dobu splatnosti až 20 let a to s nízkým úrokem - tj. již od 3,99 %.

Výše hypotéky200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 20 let
Úrok od3,99%
Fixace
Půjčka bez ručiteleano
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Equa bank je na našem českém trhu financí pouze krátkou dobu, ale i tak už si ji oblíbilo téměř 300 000 zákazníků. Equa bank se dostala do povědomí lidí díky svým televizním reklamám na pohádkové téma, které zaujmou na první pohled všechny věkové kategorie. Činností této mladé banky jsou standardní bankovní služby pro soukromé i firemní klienty s benefitem vedení účtu zdarma.

Výhody Neúčelové hypotéky Equa Bank

Největší výhodou Neúčelové hypotéky je možnost pořídit si cokoliv si jen přejete. Získáte nejen garanci na skvělou úrokovou sazbu, ale také máte příležitost získat bonus 5 000 Kč. Stačí, když si ke své Neúčelové hypotéce Equa sjednáte ještě pojištění schopnosti splácet a bonus je Váš. Hypotéka je navíc bez zbytečných poplatků, které jsou u jiných bank poměrně běžné. Další výhodou Neúčelové hypotéky Equa je také flexibilní čerpání prostředků, které můžete čerpat až 24 měsíců od sjednání úvěru.

Vysoké LTV Neúčelové hypotéky Equa Bank

Zkratka LTV značí, kolik procent Vám banka půjčí z ceny nemovitosti, kterou jistíte úvěr. Většina bank dnes k neúčelovým hypotékám nabízí LTV až 70%, ale tuto hodnotu také ovlivňují další parametry hypotéky. Pokud si do naší hypoteční kalkulačky zadáte Vaše požadavky, zjistíte, jak se parametry úvěru mění se změnou LTV. Prioritou totiž není nejvyšší LTV, ale podmínky, které budou Vám na míru. Equa bank Vám ale zajistí obojí !

Zajištění Neúčelové hypotéky Equa Bank nemovitostí

Jištění neúčelové hypotéky se provádí standardně zastavením nemovitosti. Vaše nemovitost musí být určena k bydlení a musí se nacházet na území ČR. Podmínkou je dobrý technický stav nemovitosti, musí být již dostavěná a zkolaudovaná, a musí mít odpovídající hodnotu. Pokud takovou nemovitost vlastníte, dostanete hypotéku od Equa bank v hodnotě až 70% této nemovitosti a dokonce už od 200 000 Kč.

Nízká úroková sazba Equa hypotéky

Equa bank se může pochlubit nejnižšími úrokovými sazbami na trhu ke všem svým hypotékám. K Neúčelové hypotéce banka poskytuje úrokovou sazbu od 3,59% p.a.. Výši úrokové sazby však ovlivňuje několik dalších parametrů, a to hodnota LTV, fixace a výše úvěru. Na nejnižší sazbu dosáhnete při hodnotě LTV 70%, délce fixace 1, 3 nebo 5 let, a při výši úvěru nad 1 mil. Kč.

Svoboda s Neúčelovou hypotékou Equa Bank

Maximální svobodu Vám dá především využití prostředků bez účelu, tzn. za peníze z hypotéky si můžete pořídit, na co jen pomyslíte. Neúčelová hypotéka umožňuje také mimořádné splátky zdarma. Tyto mimořádné splátky můžete skládat kdykoliv v období změny úrokové sazby, ale také každoročně vždy 30 dní před výročím smlouvy. Také máte zdarma správu osobního účtu, který nabízí možnost výběrů ze všech bankomatů v ČR zdarma.

Výše úvěru a délka splácení Neúčelové hypotéky Equa Bank

Neúčelová hypotéka Vám poskytne prostředky na financování čehokoliv v rozpětí od 200 tis. Kč až do 10 mil. Kč a navíc se skvělým úrokem a bez zbytečných poplatků. Vedení bankovního účtu u Equa bank neí podmínkou, ale přináší to hezké výhody, takže se to vyplatí.

Délka splatnosti hypotéky je nejvýše 20 let. Splátky odchází z Vašeho bankovního účtu každý měsíc, vždy ve stejné výši po období fixace (1, 3 nebo 5 let). Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce.

Neúčelová hypotéka Equa bank na cokoliv!

Neúčelová hypotéka Equa bank spadá do kategorie tzv. amerických hypoték. Tato forma hypotéky je podobná spotřebitelským úvěrům, ale díky zajištění nemovitostí, dosáhnete na mnohem větší částku s lepším úrokem. Finance z této neúčelové hypotéky můžete využít třeba na investování do nového vozu, pořízení modernější elektroniky do domácnosti, můžete začít cestovat nebo si pořídit vybavení pro své koníčky.

Refinancování hypotéky s Equa bank

Refinancování hypotéky zpravidla umožňuje změnu hypotečních podmínek k lepšímu. Equa bank zlevní Vaši hypotéku a zajistí Vám nižší úrokovou sazbu. K tomu Vám ráda pomůže s převodem hypotéky a navíc poskytne bonus 5 000 Kč. A za vyřízení nic neplatíte!

Srovnání Neúčelové hypotéky Equa bank

Pokud Vás Neúčelová hypotéka Equa bank zaujala, tak i přes její výborné podmínky, doporučujeme provést porovnání hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám pomůže zjistit, jak si tato hypotéka stojí v porovnání s dalšími neúčelovými hypotékami od ostatních bank.

Hypoteční kalkulačka Neúčelové hypotéky Equa bank

provedení výpočtu hypotéky pomocí hypoteční kalkulačky Vám ukáže, jak by mohla vypadat Vaše budoucí Neúčelová hypotéka Equa bank. Můžete si zkusit zadat vybrané hodnoty do kalkulačky a různě je přenastavovat tak, abyste dosáhli ideálního nastavení. Pokud byste s výsledkem stále nebyli spokojeni, můžete se na nás obrátit. Posoudíme řešení, které si připravíte nebo navrhneme nové a poradíme se vším, co budete potřebovat.

Pojištění u Equa bank

Equa bank nabízí kromě bankovních služeb také širokou nabídku pojištění, které ochrání nejen Vás a Vaši rodinu, ale také Váš majetek. Při sjednání pojištění schopnosti splácet dosáhnete na lepší podmínky pro Váš hypoteční úvěr. Pojištění schopnosti splácet Vám kryje rozika spojená se ztrátou zaměstnání, s pracovní neschopností nebo i případy smrti či invalidity.

Shrnutí Neúčelové hypotéky Equa bank:

 • hypotéka s využitím na cokoliv bez dokládání
 • LTV 70% a úvěrem od 200 000 Kč
 • nízká úroková sazba od 3,59%
 • vedení účtu a vyřízení hypotéky bez poplatku
 • k úvěru bonus 5 000 Kč
 • mimořádné splátky zdarma
 • možnost pojištění Vás, majetku i úvěru

Chcete Neúčelovou hypotéku Equa bank?

Nabídka Equa bank je vypadá opravdu skvěle a nabízí velmi pěkné podmínky i možnosti. Pokud byste se ale obávali udělat tak velký krok a vzít si hypotéku, můžete využít naší bezplatnou nabídku konzultace či asistence při vyjednávání s bankou. Naši hypoteční poradci Vám díky svým zkušenostem vyjednají lepší podmínky, než by Vám banka oficiálně nabídla. Nebo můžete využít konzultace pouze informativního charakteru, čímž získáte přehled nad bankovními podmínkami. Díky tomu pak budete v bance při jednání jistější a budete vědět, na co si dát pozor. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Jednoduše nám zanechte svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve během 1 dne. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne víc informací, než čerpání z internetových diskuzí o hypotékách.

Proč právě hypotéka Neúčelová hypotéka Equa Bank:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

individuální posouzení každého žadatele
vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Dlouhodobé fixace hypoték zdražují. Vyplatí se ještě? ...více

10.11.2021

Hypoteční banka patřila donedávna mezi lídry na trhu s hypotékami. Ovšem hypotéka od dubna 2017 je již nejžádanější u České spořitelny, nikoli u Hypoteční banky, která skončila hned na druhém místě. ...více

15.8.2017

Jak získat hypotéku praktický příklad - Aby byla situace přehlednější, připravili jsme na závěr jeden příklad. V praxi vám ukáže, kolik peněz pro získání hypotéky potřebujete. ...více

6.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Unicredit hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:Era refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let