Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka

Sníte o vlastní bydlení? Chcete se každé ráno probudit ve vlastním bytě či domě a nebo si na vlastním pozemku postavit dům podle svých představ? Ale nemáte na tento sen peníze? Nevadí, pro lidi, kteří se netopí v penězích a v dnešní době, kdy nemovitosti stojí velké peníze, si nemohou z vlastních prostředků nějakou koupit, existuje totiž možnost financovat vlastní bydlení skrze hypoteční úvěr.
 
O tom jste jistě už slyšeli, pokud ne a chcete si přečíst o tom, co je to hypotéka a jaké jsou některé ze základních pojmů z oblasti hypoték (jako bonita, úroková sazba, doba fixace apod.), můžete si tyto informace přečíst na naší stránce zde.
 
Jestliže jste se již rozhodli o koupi vlastního bydlení a víte, že hypotéka je pro Vás tím správným řešením, pravděpodobně si chcete vybrat takový hypoteční úvěr, který nejen, že Vám bude vyhovovat svými parametry, ale bude mít také nejvýhodnější podmínky. Jak si tedy být jistí, že jste vybrali správně?
 

Srovnání hypoték - jaké jsou možnosti?

Možností, jak si můžete porovnat hypotéky a jejich aktuální podmínky na českém trhu, jsou tři. Pojďme se blíže podívat na každou z nich, abyste zjistili, která Vám vyhovuje a kterou nakonec zvolíte. Můžete samozřejmě zvolit i kombinaci dvou nebo všech tří možností srovnání hypoték.
 
Osobně
Toto je samozřejmě skvělé řešení - vše si zjistit sami po vlastní ose. Nicméně má to určité nevýhody, a to dokonce značně velké - veškeré srovnání hypoték Vás bude stát mnoho času. V každé pobočce banky (případně nebankovní společnosti) si musíte domluvit schůzku, případně bez domluvené schůzky na pobočce vystát frontu a pak teprve zjišťovat nabídku banky a parametry konkrétní hypotéky.
Navíc nevýhodou této možnosti srovnání hypoték je, že nezjistíte vždy všechny informace a - jak si povíme dále - nemusí Vám banky říct úplně všechno a Vy tak nemusíte získat objektivní informace a nezjistíte, že lze danou hypotéku sjednat ještě výhodněji.
 
Hypoteční kalkulačka
Toto řešení je skvělé, protože vše zařídíte z pohodlí domova, srovnání hypoték totiž provedete skrze hypoteční kalkulačku online přes internet. Navíc naše online hypoteční kalkulačka je zcela zdarma a nic tedy neplatíte - ušetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze (např. za pohonné hmoty nebo mhd nutné pro přepravu mezi pobočkami bank kvůli osobnímu porovnání hypoték).
 
Hypoteční poradce
I když se tomuto řešení mnoho lidí brání, nejen, že k tomu není důvod, ale dokonce jsou tito lidé sami proti sobě! Hypoteční poradce zná situaci s hypotékami na trhu a orientuje se v ní, dokáže Vám tak z hlavy srovnat hypotéky, stejně jako Vám srovnání a výpočty měsíčních splátek nebo úroků provede v přehledné tabulce.
Setkání s hypotečním poradcem a jeho konzultace jsou bezplatné. Navíc Vám nejen pomůže vybrat správnou hypotéku, ale hlavně Vám v dané bance vyjedná výhodnější podmínky, než by Vám banka sama od sebe nabídla. Ví totiž, kam až může banku dotlačit. Pomůže Vám také s byrokracií a papírováním a Vám tak odpadne další starost navíc!

 

Proč si vybrat naši hypoteční kalkulačku?

Jak jsme si již řekli výše, obejít všechny pobočky bank a zjišťovat jejich nabídky hypotečních úvěrů je nejen zdlouhavé, ale také neobjektivní. Naopak online hypoteční kalkulačka Vám ve výběru výhodné hypotéky pomůže - stačí Vám k tomu jen přístup k internetu a pohodlná židle. Hypotéky si srovnáte během krátké chvíle a budete mít jasno! Do hypoteční kalkulačky výše zadejte základní požadované údaje a hypoteční kalkulačka Vám bezplatně spočítá měsíční splátky u jednotlivých bank a ukáže jednotlivé parametry hypoték.
 
Naše hypoteční kalkulačka:
 • je zcela zdarma a bezplatná
 • můžete ji využívat opakovaně
 • hypotéky srovnáte z pohodlí domova
 • porovnání hypoték je nezávislé a objektivní
 • ušetříte čas, který byste trávili obcházením poboček bank
 • ušetříte peníze, protože si vyberete tu nejvýhodnější hypotéku

 

A pokud budete mít zájem, náš odborný poradce:

 • vyjedná ve Vámi vybrané bance výhodné podmínky
 • garantujeme zajištění hypotečního úvěru s nízkou úrokovou sazbou
 • pomůže s administrativou a vyřízením hypotéky
 • je skutečně nezávislý a poradí Vám tak jen objektivní informace
 • nebude se Vás snažit natlačit do konkrétní nabídky banky, ale výběr nechá na Vás
 • zodpoví Vaše dotazy a bude Vám k ruce při celém procesu sjednávání hypotéky
 • přijede za Vámi kamkoli - domů nebo do oblíbené kavárny

 

3 kroky k vysněnému hypotečnímu úvěru

Toužíte po té nejvýhodnější hypotéce? Ať už máte v plánu si zřídit novou hypotéku a nebo si tu stávající nechat refinancovat, je o velmi důležitý životní krok, který Vás a Vaši rodinu ovlivní na dlouhé roky, ne-li na celý život. Zorientovat se v nabídkách jednotlivých bank není jednoduché, chce to spoustu času a banky Vám často ani nesdělí všechny výhody a bonusy, které u hypoték poskytují a kam až v podmínkách mohou zajít.
 
Je tedy více než na místě obrátit se na odborného hypotečního poradce, který je nezávislý, orientuje se v situaci na trhu a vyjedná Vám v bance nejvýhodnější podmínky hypotéky, včetně úroku, výše měsíční splátky či fixačního období, a to přímo na míru Vám a Vaší situaci.
 
Jestli máte pocit, že banky nabízejí vždy svým klientům maximum, přesvědčte se a nechejte za sebe jednat hypotečního poradce. Ten moc dobře zná kličky, kterými s bankou komunikovat a ví, kam až banku může dotlačit. Podmínky hypotéky, které Vám vyjedná, tak budou mnohem lepší než ty, které Vám banka nabídne sama od sebe. Dokáže Vám tak, že spolupráce s ním nebyla zbytečná, ale naopak Vám ušetřila spoustu peněz!
 
 

Jak vypadá spolupráce s námi?

Jestliže využijete konzultací a spolupráce s našimi odbornými a nezávislými hypotečními poradci, čeká Vás následující postup:
 
1. Srovnání hypoték online
Ať už využíváte služeb hypotečního poradce nebo ne, srovnat si hypotéky online je vždy vhodné. Proto jej doporučujeme - jakmile si hypotéky srovnáte, vyberete si několik, které se Vám líbí a zúžíte tak výběr. S hypotečním poradcem je pak můžete probrat. Při srovnání hypoték máte možnost nám na sebe zanechat kontakt, díky kterému se Vám náš poradce může ozvat.
 
2. Kontaktujeme Vás
Na základě kontaktu, který jste nám zanechali, se Vám ozve naše call centrum a doporučíme Vám poradce, který je nejblíže Vašemu bydlišti a který je prověřený a příjemný - máme totiž pouze poradce s profesionálním přístupem a vystupováním. Hypoteční poradce s Vámi pak probere Vaši situaci, dotazy a základní informace a pomůže Vám vybrat tu nejvýhodnější hypotéku. Až se rozhodnete, tuto hypotéku Vám v dané bance také zařídí a vyjedná výhodné podmínky - vše bezplatně.
 
3. Podepsání hypotéky
Poté, co Vám poradce v bance hypotéku sjednal a vyjednal podmínky nezbývá, než hypotéku podepsat a vesele čerpat a koupit si tak vysněnou nemovitost! Hypoteční poradce Vám navíc bude po ruce při celém procesu sjednávání hypotéky, ale i při jejím čerpání, splácení i refinancování. A vše je pro Vás zcela zdarma.
 

Jak funguje hypoteční kalkulačka

Chcete vědět, jak by vypadala měsíční splátka hypotéky, jaké jsou úrokové sazby jednotlivých hypotečních úvěrů a nebo chcete vědět, jak fixační období ovlivní celkovou zaplacenou sumu na hypotéce? 
 
Do hypoteční kalkulačky, kterou můžete využít výše, stačí zadat jen základní údaje, díky kterým Vám hypoteční kalkulátor spočítá nejen měsíční splátku, ale ukáže a srovná také hypotéky jednotlivých bank a jejich parametrů. Použití naší hypoteční kalkulačky je zdarma, je nezávislá a využít ji můžete opakovaně a to vždy z pohodlí domova přes internet.
 
 
Až si jednu nebo více hypoték vyberete, obraťte se na nás, abychom Vám hypotéku mohli sjednat, vyjednat ještě výhodnější podmínky a také Vám poradit s dotazy a pomoc a ulehčit s byrokracií okolo hypotéky. To vše zdarma a bezplatně! Navíc máme hypoteční poradce po celé České republice, takže nemusíte nikam dojíždět!
 
Spolupráce s námi Vám zajistí:
 • nezávislé poradenství a konzultace
 • vše zdrama a bezplatně
 • vyjednání nejvýhodnějších podmínek hypotéky
 • zpracování a pomoc s veškerou administrativou
 • zajištění výhodného pojištění hypotéky
 • zprostředkování odhadu nemovitosti
 • poradce po ruce kdykoli ho potřebujete
 • působení po celé ČR

Pokud jde o hypotéku, můžete se na nás spolehnout!

Víme, jak důležitým životním krokem je volba a podpis hypotečního úvěru či jeho refinancování, a uvědomujeme si, že Vás toto rozhodnutí ovlivní po dlouhé roky, ne-li na celý život. Proto ke svým klientům přistupujeme individuálně a zodpovědně, a vždy jim vyjednáme ty nejlepší možné podmínky.

 

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je velmi důležitým krokem, stejně jako bylo její sjednání na začátku. Refinancování je tzv. splacení stávajícího úvěru jinou bankou, ve které se zároveň nová hypotéka zřídí (případně nebankovními institucemi). 
 
Refinancování hypotečního úvěru byste měli začít s předstihem - tj. s několikaměsíčním odstupem od chvíle, kdy Vám končí fixační doba. V některých bankách totiž umožňují zafixovat úrokovou sazbu až půl roku dopředu, proto si tedy neváhejte v předstihu hypotéky porovnat a zjistit, která by pro Vaše refinancování mohla být ta nejvýhodnější.
 
Opět při tomto kroku doporučujeme se obrátit na odborníka - hypotečního poradce, protože stejně jako u hypotéky, i u jejího refinancování existuje mnoho různých nabídek a podmínek bank i nebankovních institucí a hypoteční poradce Vám pomůže vyjednat ty nejvýhodnější za Vás!
 
Zajímá Vás kalkulačka na hypotéku online? Rádi byste si vypočítali hypotéku s pomocí hypoteční kalkulačky, ale nevíte, jak přesně vlastně funguje? Pojďme se podívat na detaily kalkulačky na hypotéku.
 

Kalkulačka hypotéky

Hypoteční kalkulačka online neboli kalkulačka na hypotéku je jednoduchý nástroj, který Vám rychle, přehledně a hlavně zcela zdarma provede srovnání hypoték. Hypoteční kalkulačka online, někdy také nazývaná jako srovnávač hypoték online, funguje na principu srovnání nabídek hypotečních úvěrů všech bank v České republice a to na podkladu zadání základních údajů (jako jsou například hodnota nemovitosti, požadovaná fixační doba, celková výše úvěru apod.).
 
Mezi takovéto online hypoteční kalkulačky neboli srovnávače hypoték online se dá zařadit i náš web Hypoking.cz a kalkulačka hypotéky výše. Nezávislé porovnání hypotečních úvěrů - přesně to je cílem našich stránek.
 
Online na internetu najdete samozřejmě spoustu hypotečních kalkulaček, ovšem dejte si pozor, aby byly skutečně nezávislé a nebylo to srovnání hypoték formou něco za něco, například výměnou za peníze nebo souhlasem se schůzkou s poradcem dané společnosti.
 

Jaké je srovnání hypoték přes kalkulačku na hypotéku?

První z možností je využít hypoteční kalkulačku, která spojuje nabídky různých bankovních i nebankovních hypoték, tedy nevyužívat hypoteční kalkulačky České spořitelny, hypoteční kalkulačky Hypoteční banky a podobně, protože ty nejsou nezávislé a objektivní. Jen tehdy poznáte, jak doopravdy může vypadat splátka Vaší hypotéky nebo její úroková sazba.
 
V hypotečních kalkulačkách na stránkách jednotlivých bank se to nedozvíte, protože vždy uvidíte jen jednu konkrétní nabídku dané banky, nikoli nabídky všech hypoték na trhu, srovnání hypoték tedy není objektivní a nezávislé.
 

Co dál po výpočtu hypotéky skrze hypoteční kalkulačku?

Jakmile už jste využili srovnání hypoték skrze hypoteční kalkulačku online, využijte hned poté služeb nezávislého hypotečního poradce. Výhodou této spolupráce je to, že je pro Vás zdarma.
 
Není třeba mít ale obavy, že by byl hypoteční poradce ovlivňován výšemi provizí a snažil se Vám tak doporučovat pouze některé banky. Naopak, výše provizí se u všech bank pohybují zhruba stejně, hypotečnímu poradci je v podstatě úplně jedno, u které banky si hypotéku nakonec sjednáte.
 
Pokaždé se Vám u jakékoli banky bude snažit vyjednat ty nejvýhodnější podmínky - nejenže mají odborní hypoteční poradci profesionální přístup a záleží jim na tom, abyste s hypotékou "dobře pořídili" a s hypotékou byli spokojení, ale poradce si tak také buduje svou reputaci a ví, že pokud budete spokojeni s jeho prací a podmínkami hypotéky, které Vám vyjednal, doporučíte jej dál třeba známým nebo rodině. 

Výhodná, výhodná, výhodná - taková by za každých okolností měla být Vaše hypotéka. Ovšem jak toho docílit? Jak si správně vybrat výhodnou hypotéku? Podle čeho se řídit a jak postupovat? Máme pro Vás desatero výběru výhodné hypotéky, které bude užitečné všem, kteří se k výběru hypotéky teprve chystají, popřípadě budou svou hypotéku refinancovat.

 

10 rad pro správný výběr hypotéky

1. Výběr správné nemovitosti

Při výběru správné nemovitosti byste se měli řídit dvěma pravidly. Prvním je, nedívat se po nemovitostech, na které nestačíte a nepřestřelit svůj výběr. Tím druhým je, že banka Vám dovolí zadlužit se hypotékou pouze do desetinásobku Vašeho čistého ročního příjmu, samozřejmě cca.

2. Kdo platí hypotéku

Předem byste se měli jako partneři dohodnout, kdo platí hypotéku ve vašem páru. Kdo platí hypotéku je totiž důležité nejen kvůli potenciálním budoucím sporům, ale také hlavně kvůli tomu, zda si budete hypotéku brát jako pár nebo jako jednotlivec, díky hypotéce v páru můžete totiž získat výhodnější podmínky hypotéky

3. Srovnání hypotéky vs. Vašich příjmů a výdajů

Minimálně půl roku si provádějte srovnání příjmů a výdajů ve své rodině nebo domácnosti, abyste zjistili, jak kolísají v rámci roku a zda si vůbec hypotéku můžete dovolit, popřípadě jak vysokou splátku hypotéky budete moci splácet.

4. Srovnání hypoték online 

Prvním krokem k výhodné hypotéce je vždy srovnání hypoték online. Jen tak zjistíte aktuální nabídku hypoték na trhu a budete si moci vybrat tu nejvýhodnější.

5. Výběr dobrého hypotečního poradce

Vždy byste si měli hypotéku zařizovat s odborníkem ve svém oboru, což je hypoteční poradce. Vyberte si toho správného, např. podle našeho článku Desatero výběru správného hypotečního poradce.

6. Volba výhodné hypotéky

K výběru výhodné hypotéky Vám pomůže nejen srovnání hypoték online v hypoteční kalkulačce online, ale také právě spolupráce s hypotečním poradcem, který Vám doporučí výhodnou hypotéku na míru.

7. Správná délka fixační doby hypotéky

Délka fixační doby ovlivňuje nejen úrokovou sazbu hypotéky, což má vliv na měsíční splátku hypotéky, ale také to, za jak dlouho svou hypotéku budete moci refinancovat, nebo za jak dlouho svou hypotéku budete moci bez sankcí splatit, třeba kvůli prodeji nemovitosti.

8. Stanovení celkové doby splácení hypotéky

Nastavení celkové doby splácení hypotéky je velmi důležité, protože rozhoduje nejen o tom, jak dlouho hypotéku budete splácet, ale také o tom, jak vysoká bude Vaše úroková sazba nebo jak vysokou měsíční splátku hypotéky dostanete.

9. Podmínky hypoték 

Základem výhodné hypotéky je splnit včas a veškeré podmínky hypotéky, které Vám banka stanoví. To znamená vždy včas a s předstihem dodat vše potřebné, ve správné formě a tak, jak to banka chce. I s tímto Vám může pomoci hypoteční poradce, protože se v administrativě okolo hypotéky vyzná.

10. Vše dle dohodnutých datumů

Aby Vaše hypotéka byla výhodná hypotéka, pak byste neměli dopustit, aby došlo ke zpoždění vůči nějakému datu ze smlouvy o hypotéce nebo ze smlouvy o rezervačním poplatku za nemovitost v realitní kanceláři. Jen díky tomu nezaplatíte zbytečné peníze na poplatcích z prodlení nebo pokutách, které byste jinak mohli věnovat třeba do nového bydlení.

 

Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:RB Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Refinancování Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Hypotéky 2021 podmínky hypotéky v roce 2021? Ceny bytů a domů v Česku dlouhodobě rostou a podle ČNB jsou nyní nemovitosti předražené v průměru o 20 %. Sazby úroků hypotečních úvěrů jsou ale na historických minimech, a to povzbuzuje zájem lidí o pořízení vlastního bydlení. ...více

6.6.2021

Když hledáte svou vysněnou nemovitost, ve které byste chtěli bydlet nebo kterou byste chtěli koupit jako investici, pravděpodobně k tomu využijete realitní kancelář. ...více

13.7.2017

Hypotéky v páru vs. single - Výhody a nevýhody hypotéky v páru vs. samostatně ...více

30.6.2021