Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka

Sníte o vlastní bydlení? Chcete se každé ráno probudit ve vlastním bytě či domě a nebo si na vlastním pozemku postavit dům podle svých představ? Ale nemáte na tento sen peníze? Nevadí, pro lidi, kteří se netopí v penězích a v dnešní době, kdy nemovitosti stojí velké peníze, si nemohou z vlastních prostředků nějakou koupit, existuje totiž možnost financovat vlastní bydlení skrze hypoteční úvěr.
 
O tom jste jistě už slyšeli, pokud ne a chcete si přečíst o tom, co je to hypotéka a jaké jsou některé ze základních pojmů z oblasti hypoték (jako bonita, úroková sazba, doba fixace apod.), můžete si tyto informace přečíst na naší stránce zde.
 
Jestliže jste se již rozhodli o koupi vlastního bydlení a víte, že hypotéka je pro Vás tím správným řešením, pravděpodobně si chcete vybrat takový hypoteční úvěr, který nejen, že Vám bude vyhovovat svými parametry, ale bude mít také nejvýhodnější podmínky. Jak si tedy být jistí, že jste vybrali správně?
 

Srovnání hypoték - jaké jsou možnosti?

Možností, jak si můžete porovnat hypotéky a jejich aktuální podmínky na českém trhu, jsou tři. Pojďme se blíže podívat na každou z nich, abyste zjistili, která Vám vyhovuje a kterou nakonec zvolíte. Můžete samozřejmě zvolit i kombinaci dvou nebo všech tří možností srovnání hypoték.
 
Osobně
Toto je samozřejmě skvělé řešení - vše si zjistit sami po vlastní ose. Nicméně má to určité nevýhody, a to dokonce značně velké - veškeré srovnání hypoték Vás bude stát mnoho času. V každé pobočce banky (případně nebankovní společnosti) si musíte domluvit schůzku, případně bez domluvené schůzky na pobočce vystát frontu a pak teprve zjišťovat nabídku banky a parametry konkrétní hypotéky.
Navíc nevýhodou této možnosti srovnání hypoték je, že nezjistíte vždy všechny informace a - jak si povíme dále - nemusí Vám banky říct úplně všechno a Vy tak nemusíte získat objektivní informace a nezjistíte, že lze danou hypotéku sjednat ještě výhodněji.
 
Hypoteční kalkulačka
Toto řešení je skvělé, protože vše zařídíte z pohodlí domova, srovnání hypoték totiž provedete skrze hypoteční kalkulačku online přes internet. Navíc naše online hypoteční kalkulačka je zcela zdarma a nic tedy neplatíte - ušetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze (např. za pohonné hmoty nebo mhd nutné pro přepravu mezi pobočkami bank kvůli osobnímu porovnání hypoték).
 
Hypoteční poradce
I když se tomuto řešení mnoho lidí brání, nejen, že k tomu není důvod, ale dokonce jsou tito lidé sami proti sobě! Hypoteční poradce zná situaci s hypotékami na trhu a orientuje se v ní, dokáže Vám tak z hlavy srovnat hypotéky, stejně jako Vám srovnání a výpočty měsíčních splátek nebo úroků provede v přehledné tabulce.
Setkání s hypotečním poradcem a jeho konzultace jsou bezplatné. Navíc Vám nejen pomůže vybrat správnou hypotéku, ale hlavně Vám v dané bance vyjedná výhodnější podmínky, než by Vám banka sama od sebe nabídla. Ví totiž, kam až může banku dotlačit. Pomůže Vám také s byrokracií a papírováním a Vám tak odpadne další starost navíc!

 

Proč si vybrat naši hypoteční kalkulačku?

Jak jsme si již řekli výše, obejít všechny pobočky bank a zjišťovat jejich nabídky hypotečních úvěrů je nejen zdlouhavé, ale také neobjektivní. Naopak online hypoteční kalkulačka Vám ve výběru výhodné hypotéky pomůže - stačí Vám k tomu jen přístup k internetu a pohodlná židle. Hypotéky si srovnáte během krátké chvíle a budete mít jasno! Do hypoteční kalkulačky výše zadejte základní požadované údaje a hypoteční kalkulačka Vám bezplatně spočítá měsíční splátky u jednotlivých bank a ukáže jednotlivé parametry hypoték.
 
Naše hypoteční kalkulačka:
 • je zcela zdarma a bezplatná
 • můžete ji využívat opakovaně
 • hypotéky srovnáte z pohodlí domova
 • porovnání hypoték je nezávislé a objektivní
 • ušetříte čas, který byste trávili obcházením poboček bank
 • ušetříte peníze, protože si vyberete tu nejvýhodnější hypotéku

 

A pokud budete mít zájem, náš odborný poradce:

 • vyjedná ve Vámi vybrané bance výhodné podmínky
 • garantujeme zajištění hypotečního úvěru s nízkou úrokovou sazbou
 • pomůže s administrativou a vyřízením hypotéky
 • je skutečně nezávislý a poradí Vám tak jen objektivní informace
 • nebude se Vás snažit natlačit do konkrétní nabídky banky, ale výběr nechá na Vás
 • zodpoví Vaše dotazy a bude Vám k ruce při celém procesu sjednávání hypotéky
 • přijede za Vámi kamkoli - domů nebo do oblíbené kavárny

 

3 kroky k vysněnému hypotečnímu úvěru

Toužíte po té nejvýhodnější hypotéce? Ať už máte v plánu si zřídit novou hypotéku a nebo si tu stávající nechat refinancovat, je o velmi důležitý životní krok, který Vás a Vaši rodinu ovlivní na dlouhé roky, ne-li na celý život. Zorientovat se v nabídkách jednotlivých bank není jednoduché, chce to spoustu času a banky Vám často ani nesdělí všechny výhody a bonusy, které u hypoték poskytují a kam až v podmínkách mohou zajít.
 
Je tedy více než na místě obrátit se na odborného hypotečního poradce, který je nezávislý, orientuje se v situaci na trhu a vyjedná Vám v bance nejvýhodnější podmínky hypotéky, včetně úroku, výše měsíční splátky či fixačního období, a to přímo na míru Vám a Vaší situaci.
 
Jestli máte pocit, že banky nabízejí vždy svým klientům maximum, přesvědčte se a nechejte za sebe jednat hypotečního poradce. Ten moc dobře zná kličky, kterými s bankou komunikovat a ví, kam až banku může dotlačit. Podmínky hypotéky, které Vám vyjedná, tak budou mnohem lepší než ty, které Vám banka nabídne sama od sebe. Dokáže Vám tak, že spolupráce s ním nebyla zbytečná, ale naopak Vám ušetřila spoustu peněz!
 
 

Jak vypadá spolupráce s námi?

Jestliže využijete konzultací a spolupráce s našimi odbornými a nezávislými hypotečními poradci, čeká Vás následující postup:
 
1. Srovnání hypoték online
Ať už využíváte služeb hypotečního poradce nebo ne, srovnat si hypotéky online je vždy vhodné. Proto jej doporučujeme - jakmile si hypotéky srovnáte, vyberete si několik, které se Vám líbí a zúžíte tak výběr. S hypotečním poradcem je pak můžete probrat. Při srovnání hypoték máte možnost nám na sebe zanechat kontakt, díky kterému se Vám náš poradce může ozvat.
 
2. Kontaktujeme Vás
Na základě kontaktu, který jste nám zanechali, se Vám ozve naše call centrum a doporučíme Vám poradce, který je nejblíže Vašemu bydlišti a který je prověřený a příjemný - máme totiž pouze poradce s profesionálním přístupem a vystupováním. Hypoteční poradce s Vámi pak probere Vaši situaci, dotazy a základní informace a pomůže Vám vybrat tu nejvýhodnější hypotéku. Až se rozhodnete, tuto hypotéku Vám v dané bance také zařídí a vyjedná výhodné podmínky - vše bezplatně.
 
3. Podepsání hypotéky
Poté, co Vám poradce v bance hypotéku sjednal a vyjednal podmínky nezbývá, než hypotéku podepsat a vesele čerpat a koupit si tak vysněnou nemovitost! Hypoteční poradce Vám navíc bude po ruce při celém procesu sjednávání hypotéky, ale i při jejím čerpání, splácení i refinancování. A vše je pro Vás zcela zdarma.
 

Jak funguje hypoteční kalkulačka

Chcete vědět, jak by vypadala měsíční splátka hypotéky, jaké jsou úrokové sazby jednotlivých hypotečních úvěrů a nebo chcete vědět, jak fixační období ovlivní celkovou zaplacenou sumu na hypotéce? 
 
Do hypoteční kalkulačky, kterou můžete využít výše, stačí zadat jen základní údaje, díky kterým Vám hypoteční kalkulátor spočítá nejen měsíční splátku, ale ukáže a srovná také hypotéky jednotlivých bank a jejich parametrů. Použití naší hypoteční kalkulačky je zdarma, je nezávislá a využít ji můžete opakovaně a to vždy z pohodlí domova přes internet.
 
 
Až si jednu nebo více hypoték vyberete, obraťte se na nás, abychom Vám hypotéku mohli sjednat, vyjednat ještě výhodnější podmínky a také Vám poradit s dotazy a pomoc a ulehčit s byrokracií okolo hypotéky. To vše zdarma a bezplatně! Navíc máme hypoteční poradce po celé České republice, takže nemusíte nikam dojíždět!
 
Spolupráce s námi Vám zajistí:
 • nezávislé poradenství a konzultace
 • vše zdrama a bezplatně
 • vyjednání nejvýhodnějších podmínek hypotéky
 • zpracování a pomoc s veškerou administrativou
 • zajištění výhodného pojištění hypotéky
 • zprostředkování odhadu nemovitosti
 • poradce po ruce kdykoli ho potřebujete
 • působení po celé ČR

Pokud jde o hypotéku, můžete se na nás spolehnout!

Víme, jak důležitým životním krokem je volba a podpis hypotečního úvěru či jeho refinancování, a uvědomujeme si, že Vás toto rozhodnutí ovlivní po dlouhé roky, ne-li na celý život. Proto ke svým klientům přistupujeme individuálně a zodpovědně, a vždy jim vyjednáme ty nejlepší možné podmínky.

 

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je velmi důležitým krokem, stejně jako bylo její sjednání na začátku. Refinancování je tzv. splacení stávajícího úvěru jinou bankou, ve které se zároveň nová hypotéka zřídí (případně nebankovními institucemi). 
 
Refinancování hypotečního úvěru byste měli začít s předstihem - tj. s několikaměsíčním odstupem od chvíle, kdy Vám končí fixační doba. V některých bankách totiž umožňují zafixovat úrokovou sazbu až půl roku dopředu, proto si tedy neváhejte v předstihu hypotéky porovnat a zjistit, která by pro Vaše refinancování mohla být ta nejvýhodnější.
 
Opět při tomto kroku doporučujeme se obrátit na odborníka - hypotečního poradce, protože stejně jako u hypotéky, i u jejího refinancování existuje mnoho různých nabídek a podmínek bank i nebankovních institucí a hypoteční poradce Vám pomůže vyjednat ty nejvýhodnější za Vás!
 
Zajímá Vás kalkulačka na hypotéku online? Rádi byste si vypočítali hypotéku s pomocí hypoteční kalkulačky, ale nevíte, jak přesně vlastně funguje? Pojďme se podívat na detaily kalkulačky na hypotéku.
 

Kalkulačka hypotéky

Hypoteční kalkulačka online neboli kalkulačka na hypotéku je jednoduchý nástroj, který Vám rychle, přehledně a hlavně zcela zdarma provede srovnání hypoték. Hypoteční kalkulačka online, někdy také nazývaná jako srovnávač hypoték online, funguje na principu srovnání nabídek hypotečních úvěrů všech bank v České republice a to na podkladu zadání základních údajů (jako jsou například hodnota nemovitosti, požadovaná fixační doba, celková výše úvěru apod.).
 
Mezi takovéto online hypoteční kalkulačky neboli srovnávače hypoték online se dá zařadit i náš web Hypoking.cz a kalkulačka hypotéky výše. Nezávislé porovnání hypotečních úvěrů - přesně to je cílem našich stránek.
 
Online na internetu najdete samozřejmě spoustu hypotečních kalkulaček, ovšem dejte si pozor, aby byly skutečně nezávislé a nebylo to srovnání hypoték formou něco za něco, například výměnou za peníze nebo souhlasem se schůzkou s poradcem dané společnosti.
 

Jaké je srovnání hypoték přes kalkulačku na hypotéku?

První z možností je využít hypoteční kalkulačku, která spojuje nabídky různých bankovních i nebankovních hypoték, tedy nevyužívat hypoteční kalkulačky České spořitelny, hypoteční kalkulačky Hypoteční banky a podobně, protože ty nejsou nezávislé a objektivní. Jen tehdy poznáte, jak doopravdy může vypadat splátka Vaší hypotéky nebo její úroková sazba.
 
V hypotečních kalkulačkách na stránkách jednotlivých bank se to nedozvíte, protože vždy uvidíte jen jednu konkrétní nabídku dané banky, nikoli nabídky všech hypoték na trhu, srovnání hypoték tedy není objektivní a nezávislé.
 

Co dál po výpočtu hypotéky skrze hypoteční kalkulačku?

Jakmile už jste využili srovnání hypoték skrze hypoteční kalkulačku online, využijte hned poté služeb nezávislého hypotečního poradce. Výhodou této spolupráce je to, že je pro Vás zdarma.
 
Není třeba mít ale obavy, že by byl hypoteční poradce ovlivňován výšemi provizí a snažil se Vám tak doporučovat pouze některé banky. Naopak, výše provizí se u všech bank pohybují zhruba stejně, hypotečnímu poradci je v podstatě úplně jedno, u které banky si hypotéku nakonec sjednáte.
 
Pokaždé se Vám u jakékoli banky bude snažit vyjednat ty nejvýhodnější podmínky - nejenže mají odborní hypoteční poradci profesionální přístup a záleží jim na tom, abyste s hypotékou "dobře pořídili" a s hypotékou byli spokojení, ale poradce si tak také buduje svou reputaci a ví, že pokud budete spokojeni s jeho prací a podmínkami hypotéky, které Vám vyjednal, doporučíte jej dál třeba známým nebo rodině. 

Výhodná, výhodná, výhodná - taková by za každých okolností měla být Vaše hypotéka. Ovšem jak toho docílit? Jak si správně vybrat výhodnou hypotéku? Podle čeho se řídit a jak postupovat? Máme pro Vás desatero výběru výhodné hypotéky, které bude užitečné všem, kteří se k výběru hypotéky teprve chystají, popřípadě budou svou hypotéku refinancovat.

 

10 rad pro správný výběr hypotéky

1. Výběr správné nemovitosti

Při výběru správné nemovitosti byste se měli řídit dvěma pravidly. Prvním je, nedívat se po nemovitostech, na které nestačíte a nepřestřelit svůj výběr. Tím druhým je, že banka Vám dovolí zadlužit se hypotékou pouze do desetinásobku Vašeho čistého ročního příjmu, samozřejmě cca.

2. Kdo platí hypotéku

Předem byste se měli jako partneři dohodnout, kdo platí hypotéku ve vašem páru. Kdo platí hypotéku je totiž důležité nejen kvůli potenciálním budoucím sporům, ale také hlavně kvůli tomu, zda si budete hypotéku brát jako pár nebo jako jednotlivec, díky hypotéce v páru můžete totiž získat výhodnější podmínky hypotéky

3. Srovnání hypotéky vs. Vašich příjmů a výdajů

Minimálně půl roku si provádějte srovnání příjmů a výdajů ve své rodině nebo domácnosti, abyste zjistili, jak kolísají v rámci roku a zda si vůbec hypotéku můžete dovolit, popřípadě jak vysokou splátku hypotéky budete moci splácet.

4. Srovnání hypoték online 

Prvním krokem k výhodné hypotéce je vždy srovnání hypoték online. Jen tak zjistíte aktuální nabídku hypoték na trhu a budete si moci vybrat tu nejvýhodnější.

5. Výběr dobrého hypotečního poradce

Vždy byste si měli hypotéku zařizovat s odborníkem ve svém oboru, což je hypoteční poradce. Vyberte si toho správného, např. podle našeho článku Desatero výběru správného hypotečního poradce.

6. Volba výhodné hypotéky

K výběru výhodné hypotéky Vám pomůže nejen srovnání hypoték online v hypoteční kalkulačce online, ale také právě spolupráce s hypotečním poradcem, který Vám doporučí výhodnou hypotéku na míru.

7. Správná délka fixační doby hypotéky

Délka fixační doby ovlivňuje nejen úrokovou sazbu hypotéky, což má vliv na měsíční splátku hypotéky, ale také to, za jak dlouho svou hypotéku budete moci refinancovat, nebo za jak dlouho svou hypotéku budete moci bez sankcí splatit, třeba kvůli prodeji nemovitosti.

8. Stanovení celkové doby splácení hypotéky

Nastavení celkové doby splácení hypotéky je velmi důležité, protože rozhoduje nejen o tom, jak dlouho hypotéku budete splácet, ale také o tom, jak vysoká bude Vaše úroková sazba nebo jak vysokou měsíční splátku hypotéky dostanete.

9. Podmínky hypoték 

Základem výhodné hypotéky je splnit včas a veškeré podmínky hypotéky, které Vám banka stanoví. To znamená vždy včas a s předstihem dodat vše potřebné, ve správné formě a tak, jak to banka chce. I s tímto Vám může pomoci hypoteční poradce, protože se v administrativě okolo hypotéky vyzná.

10. Vše dle dohodnutých datumů

Aby Vaše hypotéka byla výhodná hypotéka, pak byste neměli dopustit, aby došlo ke zpoždění vůči nějakému datu ze smlouvy o hypotéce nebo ze smlouvy o rezervačním poplatku za nemovitost v realitní kanceláři. Jen díky tomu nezaplatíte zbytečné peníze na poplatcích z prodlení nebo pokutách, které byste jinak mohli věnovat třeba do nového bydlení.

 

Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Expobank refinancování
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:RB Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Komerční Banky
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Era refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
25. 11. 2021

Úrokové sazby hypotéky

Úrokové sazby hypotéky

Úrokové sazby hypotéky budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a pro některé klienty to může znamenat potíže. Za předpokladu, že se úrokové sazby v příštím roce vyšplhají na 4,5 %, vzroste u hypotéky na 2,5 milionu korun sjednané v polovině roku 2017 s pětiletou fixací splátka o třetinu.

Během letošního října došlo prakticky každé dva až tři dny u nějaké banky k navýšení úrokových sazeb u hypoték. Výjimkou přitom nebyl ani opakovaný růst sazeb v průběhu jednoho měsíce u stejné banky. Jedním z důvodů pro stabilní růst úrokových sazeb hypoték jsou ceny takzvaných úrokových swapů. Od nich lze do jisté míry odvozovat cenu zdrojů pro banky a jejich ceny už více než rok průběžně rostou.

Na začátku listopadu ovšem bankovní rada ČNB přistoupila již ke čtvrtému letošnímu zvýšení dvoutýdenní repo sazby, a to o 125 bazických bodů na 2,75 %, což předčilo veškeré predikce. „ČNB doslova šokovala. Změna základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu je třetí největší změnou v historii. Díky tomuto kroku jsme se dostali na repo sazbu, kterou jsme naposledy měli před 13 lety,“ komentuje rozhodnutí bankovní rady ČNB David Eim, místopředseda představenstva Gepard Finance.

Z pohledu hypotečních úvěrů se jedná o špatnou zprávu. Hypotéky budou nevyhnutelně zdražovat. „Je složité odhadovat reakci bank, ale po předchozím zvýšení repo sazby reagovaly bouřlivě. Během posledního měsíce došlo ke zvýšení nejtypičtějších fixací a LTV o 0,5 až 0,7 procentního bodu. Banky možná nyní budou trochu opatrnější a nevyužijí plný rozsah zvýšení, ale to, že sazby již v listopadu 2021 budou znatelně přes 4 procenta, pokládám za vysoce pravděpodobné,“ popisuje David Eim a dodává, že je na čase začít se smiřovat s myšlenkou, že v roce 2022 budou sazby na 5 % a klidně i výše.

Hlavně u té části klientů bank, kterým budou v první polovině roku 2022 končit nejběžnější pětileté fixace úrokové sazby, mohou nastat potíže. Tito klienti si hypotéky sjednávali v roce 2017 se sazbami přibližně kolem 2 %, mnohdy i pod touto úrovní. „Pokud si klient vzal hypotéku na dva a půl milionu korun v polovině roku 2017 s roční sazbou 2,05 procenta a s fixací na pět let, splácí aktuálně asi 9 300 korun měsíčně. V polovině příštího roku ho čeká konec fixace a dá se předpokládat, že sazby dosáhnou úrovně kolem 4,5 procenta p. a. To by znamenalo zvýšení měsíční splátky úvěru asi o třetinu na 12 130 korun,“ vypočítává David Eim s tím, že v dalších pěti letech takový klient zaplatí za hypotéku o asi 255 tisíc Kč více, než kdyby se sazby nezměnily. ZDROJ https://www.kurzy.cz/zpravy/618455-urokove-sazby-hypotek-budou-v-pristim-roce-atakovat-5--u-nejbeznejsi-petilete-fixace-muze-splatka/

 

 

Hypotéka je závazek a jestli si ji chcete vzít, musíte se na ni připravit! ...více

16.6.2017

Hypotéka Kalkulačka #hypoteky #hypoteka #srovnani #nezavisle #hypoleady #2021 #porovnani #srovnani #nejvyhodnejsi #nizky #urok #online #hypotecni #kalkulacka ...více

7.6.2021

v případě hypotečního úvěru jde o nemalé peníze, banky si pořádně hlídají, komu je svěří a zda bude schopen dostát závazku úvěr splácet. Je tedy nutné bance doložit všechny Vaše příjmy. Majitelem nemovitosti se tak může stát pouze ten, kdo má dostatečné příjmy a umí je doložit, samozřejmě jen pokud je řeč o bankovních hypotékách. ...více

22.8.2017