ČS Americká hypotéka

Výše hypotéky: 150 000 - 5 000 000 Kč, doba splácení: 1 - 20 let

Americká hypotéka České spořitelny je výhodná úrokem i výší maximální půjčky, stejně tak i dobou splatnosti. Zkrátka skvělá nabídka neúčelového úvěru!

Výše hypotéky150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost1 - 20 let
Maximální LTV70%
Úrok od2,99%
Fixace
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkouano
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Americká hypotéka České spořitelny patří mezi ty nejžádanější na českém trhu s hypotékami, a to dlouhodbě. Je to hlavně kvůli tomu, že Česká spořitelna poskytuje hypotéky za stabilních a výhodných podmínek.

Česká spořitelna je jednou z nejoblíbenějších bankovních institucí v oblasti všech bankovních produktů, ať již jde o úvěry, bankovní účty, spořící účty a transakce, a tak není divu, že hypotéka České spořitelny se zařadila mezi špičku na trhu s hypotečními úvěry.

Výhodná Americká hypotéka České spořitelny

Americká hypotéka České spořitelny je velice výhodným hypotečním úvěrem, a to jak z hlediska úrokové sazby hypotéky, poplatků hypotéky tak i dalších parametrů. První velkou výhodou Americké hypotéky České spořitelny je to, že je bez poplatků za vyřízení! To dnes bohužel mezi hypotékami není běžné, za vyřízení hypotéky v jiných bankách často zaplatíte až tisíce korun. Nikoliv však u hypotéky České spořitelny - vyřízení je zcela zdarma a bez poplatků!

Vysoké LTV Americké hypotéky České spořitelny

Česká spořitelna nabízí žadatelům o hypotéky nejen výhodné podmínky, ale také vysokou hodnotu LTV. To znamená, že Vám banka uhradí až 70 % odhadní ceny nemovitosti. To je v současné době běžná hodnota LTV pro americké hypotéky i refinancování.

Ušetříte za odhad nemovitosti

Další velkou předností Americké hypotéky u České spořitelny je to, že ušetříte za odhad nemovitosti, na kterou si hypoteční úvěr chcete vzít. Jestliže jste si o hypotékách již něco zjistili, tak jistě víte, že před schválením hypotéky si banka dává jako podmínku posudek nemovitosti znalcem. Na základě tohoto ocenění nemovitosti se pak dozvíte, jak vysokou hypotéku Vám vlastně banka poskytne. Při žádosti o Americkou hypotéku nabízí Česká spořitelna online ocenění bytu zdarma, což je velmi výhodné - jednak kvůli ceně odhadu a druhak kvůli časové úspoře. K ostatním vybraným nemovitostem pak stačí 2 aktuální fotografie.

Nízká úroková sazba Americké hypotéky České spořitelny

Velkým plusem u Americké hypotéky od České spořitelny je, že nabízí velmi nízkou úrokovou sazbu, a to již od 2,99 % ročně za určitách podmínek. Roční procentuální sazba nákladů dosahuje maximální výše 4,57%, což je velmi hezké číslo. Navíc pro žádost o Americkou hypotéku ČS není nutností založení a vedení účtu s aktivním využíváním u ČS.

Svoboda s Americkou hypotékou České spořitelny

Americká hypotéka už jako taková poskytuje velkou svobodu při financování, protože není potřeba dokládat účtenky ani účel vynaložení. Jednoduše si můžete pořídit cokoliv si představujete, například nový vůz či motocykl, pořádnou televizi nebo můžete vyjet na cestu po světě. Je toho spousta, co by si člověk mohl dopřát a užívat si svobody i s hlediska financí.

Doba splácení Americké hypotéky ČS

Délka splatnosti je důležitý faktor nejen pro to, kdy budete konečně mít splaceno, ale také velmi radikálně ovlivňuje výši měsíční splátky. V případě, že si stanovíte co nejkratší délku splácení úvěru, což je u ČS 1 rok, budete mít velmi vysokou měsíční splátku, ovšem pokud si zvolíte dlouhou dobu splatnosti, můžete si zvolit až 20 let, pak sice budete mít nízkou měsíční splátku, ale zase ve výsledku zaplatíte více na úrocích. Proto je vhodné si provést výpočet hypotéky a zjistit, jaké jsou Vaše možnosti. 

Fixační doba Americké hypotéky ČS

Fixační doba, stejně jako celková doba splácení, ovlivňuje výši měsíční splátky Vaší Americké hypotéky, a to hlavně kvůli vlivu na úrokovou sazbu. Banky nabízejí běžně různé úrokové sazby pro vybrané doby fixace a zpravidla vycházejí nejvýhodněji ty mezi 3-5 lety. Abyste ale zjistili, jak je to u Americké hypotéky České spořitelny, doporučujeme si Vaši hypotéku spočítat v naší hypoteční kalkulačce. Díky tomu uvidíte nejen výpočet Americké hypotéky České spořitelny, ale také dalších bank a jedním pohledem si tak provedete i srovnání hypoték.

Americká hypotéka ČS na cokoliv!

Americká hypotéka je finančním produktem, který pochází již podle názvu z USA. Tam se tzv. americká hypotéka velmi rychle ujala, především kvůli své bezúčelovosti. Americkou hypotéku ČS můžete tedy využít na cokoliv si budete přát. Nikdo po Vás nebude chtít dokládat účel, což Vám ve finále ušetří starosti se schraňováním a dokládáním účetenek a faktur.

Refinancování hypotéky

Mimo klasické Hypotéky na bydlení a Americké hypotéky nabízí Česká spořitelna také refinancování hypotéky, a to dokonce bez nutnosti nového ocenění nemovitosti. S refinancováním ČS ušetříte také čas díky jednoduchému ověření příjmů, které je hotové během krátké chvíle. Obvykle oproti běžným hypotečním úvěrům je celkový proces žádosti zjednodušený.

Srovnání Americké hypotéky Česká spořitelna

Určitě víte, že provést porovnání hypoték by mělo být prvním krokem při úvahách o financování Vašich snů. Pokud jste si porovnání amerických hypoték ještě neprovedli, určitě tak udělejte - výborně Vým poslouží naše nezávislá hypoteční kalkulačka, ve které najdete zahrnutou také Americkou hypotéku České spořitelny a samozřejmě aktuální nabídky hypoték všech ostatních bank na českém trhu.

Hypoteční kalkulačka Americké hypotéky Česká spořitelna

Abyste znali orientační představu výše Vaší měsíční splátky při volbě Americké hypotéky České spořitelny, můžete si snadno vypočítat hypotéku skrze naši online hypoteční kalkulačku. Zde zjistíte, jakou úrokovou sazbu americké hypotéky Vám Česká spořitelna nabídne pro parametry, které zadáte, i jaká Vám bude nabídnuta při Americké hypotéce České spořitelny celková délka splácení nebo jak se bude lišit Vaše splátka hypotéky podle různé fixační doby. 

Pojištění Americké hypotéky České spořitelny

Jako většina bank, i Česká spořitelna požaduje u Americké hypotéky její pojištění. Chce si být jistá, že nedojde k žádným potížím v případě, že byste nebyli schopni svůj závazek splácet, ať již kvůli dlouhodobé nemoci, ztrátě zaměstnání nebo jiným nečekaným situacím. Máte tedy možnost pojistit se pro případ pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, smrti nebo trvalé invalidity. Povinnost pojištění je bráno spíše jako pozitivum, protože díky němu, můžete zůstat v klidu a nemusíte se bát, že třeba s příchodem podzimních plískanic onemocníte.

Shrnutí Americké hypotéky České spořitelny:

  • spolehlivý partner pro Vaše finance
  • skvělá úroková sazba od 2,99 %
  • hypotéka bez zbytečných poplatků
  • online ocenění bytu zdarma
  • vybrané nemovitosti doloží pouze 2 fota aktuálního stavu
  • LTV až 70% hodnoty nemovitosti
  • možnost změnit výši splátek, odložit splácení nebo jej úplně přerušit

Chcete Americkou hypotéku České spořitelny?

Jestliže jste se rozhodli, že byste si rádi vzali Americkou hypotéku České spořitelny, doporučujeme Váš výběr ještě skonzultovat s naším finančním poradcem. Nejen, že Vám poradí, jak zmenšit administrativu při sjednávání hypotéky, ale hlavně v bance vše vyřídí za Vás a vyjedná Vám ještě lepší podmínky - zná totiž metodiky všech bankovních institucí. Konzultace s naším finančním poradcem jsou zcela zdarma a jsou nezávazné, berte to pouze jako schůzku s odborníkem, za kterou nic nedáte. Naši poradci se pohybují po celé České republice. Zanechte nám svůj kontakt zde a my Vás co nejdříve kontaktujeme a doporučíme Vašeho nejbližšího finančního poradce.

Proč právě hypotéka ČS Americká hypotéka:

můžete získat až 5 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 5 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

musíte být schopni tento příjem doložit
30. 6. 2021

Refinancování hypoték mimo fixace

Na trhu s refinancováním hypoték se čeká změna

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splatí hypotéku, aby si vzali nějakou výhodnější u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami v tom, kolik si za takové refinancování účtují, s touto praxí mají všechny banky nemalé náklady. „Příčina je výkladové stanovisko České národní banky, které stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 procent, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková a doplňuje, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“.

Problém s tím v praxi mají i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale banky respektují stanovisko České národní banky. 

Banky varují před zdražením

Česká bankovní asociace (ČBA) dlouhodobě volá v této věci po férových podmínkách jak pro banky, tak pro klienty. Zároveň také varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí (zdraží, pozn. red.) nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají.

To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“

Podle ní tento stav přitom ale nevede jenom k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank, ale dojde-li k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou směřovat klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb, u nichž úrok hypotéky kopíruje základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že může být jak velice příznivý, tak ale i velice nepříznivý a riziko posledně jmenovaného nese dlužník.

Věc začali řešit už i poslanci

To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního Rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami.

Podle něj nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna zákona § 117, o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik.

„Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, jasné vyjmenování úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na více detailů je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec.

Cíl legislativní úpravy přitom dle jeho slov nesmí být zvýhodnit buď banky, nebo dlužníky. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty.

Na neudržitelnost současného stavu poukazují i experti

To, že si současný stav u refinancování hypoték žádá řešení, si myslí i úvěrová analytička Marcela Mazáková. Ať už přijde změna jakákoli, tvrdí, že rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru.

„Změna by měla být taková, aby bankám byly kompenzovány ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, dojde-li k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje s tím, že pokud to se nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty.

„Dle mého názoru je jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ‚účelně vynaložených nákladů‘ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytnou prostor poskytovatelům ke kompenzaci, jakož i stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá.

Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží

Refinancování hypoték v Česku sílí každým měsícem. Důvodem jsou obavy z rostoucí inflace a zvyšování úroků u hypoték, ale i minimální náklady dlužníků na refinancování u většiny tuzemských bank. Platí to i pro refinancování hypotéky k jiné bance. Jenomže to může brzy skončit. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splácejí hypotéky, aby si vzali výhodnější hypotéku u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami, kolik si za takové refinancování účtují, všechny banky mají s touto praxí nemalé náklady. Důvod je, že na rozdíl od spotřebitelských úvěru si i banky na hypotéky půjčují. V praxi to funguje tak, že banka, které poskytne hypotéku svému klientovi, si na ni půjčí u jiné banky, za což jí zaplatí úrok. Zároveň se ještě finančně zajistí proti výkyvům úroků na mezibankovním trhu. V momentě, kdy bance ale „uteče“ klient k jiné bance i s hypotékou, prvně úvěrující banka zaznamená ztrátu. „Příčina současných obtíží je výkladové stanovisko České národní banky. To stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 %, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková s tím, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“. Kdo může, ať refinancuje hypotéku teď, radí odborníci S tím mají v praxi problém i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale respektují stanovisko České národní banky, tedy chtějí stokoruny či nízké tisíce. Banky nejsou spokojeny Česká bankovní asociace (ČBA) současný stav dlouhodobě kritizuje. Volá po férových podmínkách jak pro banky, tak klienty. Zároveň i varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí, jinými slovy zdraží nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají. To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“ Refinancování hypoték jede. Přechod k jiné bance se nemusí vyplatit každému Podle ní tento stav nevede jen k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank. V případě, že dojde k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou tlačit klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb. To je floating sazeb, které z trhu dnes prakticky vymizely a u nichž hypoteční úroky kopírují základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že plovoucí sazba může být jak velice příznivá, tak ale i velice nepříznivá a riziko posledně jmenovaného nese pouze dlužník. Věc začali řešit už i poslanci To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami. Tvrdí, že nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna § 117 zákona o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik. „Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, přes jasné vyjmenovávání úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na větší detail je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec. Banky rozdaly dvakrát více hypoték než loni. Lidé se bojí nárůstu sazeb Cílem legislativní úpravy přitom podle jeho slov nesmí být zvýhodnění buď banky, nebo dlužníků. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty. Což je podle jeho názoru jediná šance, jak za současné situace udržet cenově dostupné i hypotéky s dlouhou dobou splatnosti se zafixovanou výši úroků v rozumné výši. Jak dodává, ohlasy z bank ukazují na to, že pokud nedojde ke změně podmínek u refinancování, začnou banky zvýhodňovat kratší doby fixace a naopak delší fixace zdražovat. Případně znovu sáhnou po floatingových sazbách. Obojí podle jeho slov není v zájmu bank ani zájemců o hypotéku. Na neudržitelnost situace poukazují i experti To, že si současný stav u refinancování hypoték, žádá řešení, potvrzuje i výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost Šárka Prát. Podle jejího názoru platí, že když nedojde ke změně podmínek u předčasného splacení hypoték, banky dříve či později sáhnou po obranných krocích. „To se projeví zvyšováním úroků, omezování ochoty bank poskytovat dlouhodobé fixace, a tak i celkové zhoršování dostupnosti bydlení,“ vysvětluje s tím, že už nyní Česko patří z hlediska dostupnosti vlastního bydlení k jedněm z nejhůře hodnocených zemí v Evropě. Covid hypotéky nezmrazil. Češi si loni na bydlení napůjčovali 250 miliard Odkazuje i na analýzu, kterou její Institut, vypracoval. Ta tvrdí, že novela spotřebitelského zákona by měla u refinancování hypoték ustanovení § 117 změnit tak, aby nově zakládalo u předčasného splacení úvěru věřiteli nárok na spravedlivé a objektivní odškodnění za případné náklady s tím přímo spojené. „Věřitel by měl být oprávněn k náhradě nákladů pouze v případě, pokud by byla spravedlivá a objektivní. Nemělo by v žádném případě docházet k sankcionování spotřebitele za to, že chce refinancováním změnit i banku,“ odkazuje na závěry analýzy. Je třeba najít férové řešení To potvrzuje i úvěrová analytička Marcela Mazáková. I podle ní, ať už přijde změna jakákoli, rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru. „Avšak změna by měla bankám kompenzovat ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, jestliže dojde k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje. Pokud se to nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty. „Jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, je novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ´účelně vynaložených nákladů´ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytují prostor bankám ke kompenzaci a stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá Mazáková.

Zajímá Vás, proč došlo k omezení hypotéky 2017 a chystá se další? Pak Vás jistě bude zajímat náš článek o omezení hypoték Českou národní bankou. ...více

25.7.2017

Refinancování hypotéky 2021 - Jak postupovat a na co si dát pozor? ...více

11.6.2021

Jak si spočítat úrokovou sazbu hypotéky, měsíční splátky hypotéky a další parametry? ...více

7.6.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Refinancování Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Hypoteční banky
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:RB Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let