Refinancování s Hypoteční bankou

Výše hypotéky: 200 000 - 20 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Hypoteční banka patří mezi jedny z nejvyhledávanější poskytovatele hypoték i refinancování hypoték, sice nepatří mezi ty nejvýhodnější, ale rozhodně svou důvěryhodností nezklame.

Výše hypotéky200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,19%
Fixace1 - 30 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 3900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Hypoteční banka patří v poskytování hypoték mezi opravdové špičky. Specializuje se totiž pouze na hypotéky a na navazující pojištění. V České republice je již několik let nejvyhledávanějším poskytovatelem hypoték a je oceňována i odbornou veřejností. Jedinečnou předností refinancování s Hypoteční bankou je možnost vyřízení online s garancí sazby na 30 dní. Díky spolupráci s ČSOB a Erou nabízí banka opravdu stabilní zázemí.

Výhody refinancování s Hypoteční bankou

Jednoznačnou výhodou je refinancování přímo u hypotečního specialisty. Hypoteční banka rozumí tomu, co dělá a baví jí to. Navrhne Vám lepší podmínky přesně podle Vašich potřeb a přizpůsobí se jim. Navíc vyřízení refinancování hypotéky je rychlé, a tak ušetřený čas můžete strávit třeba se svou rodinou. Další výhodou je, že veškeré dokumenty od původní banky zajistí Hypoteční banka za Vás a zdarma.

Zajištění refinancování s Hypoteční bankou nemovitostí

I refinancovaný úvěr musí být jištěn vhodnou nemovitostí. Taková nemovitost musí být ve vlastnictví žadatele o refinancování, ve vlastnictví třetí osoby a může se jednat o nemovitost, která je předmětem hypotéky. Výjimečné je, že úvěr můžete jistit nemovitostí, která ještě není dostavěná, ale je již zapsaná v katastru nemovitostí. Pokud vlastníte jednu z těchto variant nemovitostí, můžete k refinancování získat vysoké LTV až 90% na úvěr od 300 000 Kč.

Vysoké LTV refinancování s Hypoteční bankou

Hodnota LTV udává poměr ceny nemovitosti k výši poskytnuté hypotéky a je vyjádřena v procentech. Hypoteční banka k refinancování nabízí nadstandardní hodnotu LTV až 90%!

Úroková sazba refinancování s Hypoteční bankou

Hypoteční banka nabízí základní úrokovou sazbu od 2,19% p.a., jejíž výši ovlivňují další parametry úvěru. Výši sazby sjednanou při prvním výpočtu máte garantovanou po 30 dní. Velkou předností Hypoteční banky je délka fixace. Můžete si zvolit fixaci na období 1, 3, 5, 7, 10, a dokonce až 30 let! Po celou dobu zůstane výše úrokové sazby stejná, takže se nemusíte obávat zdražení bez ohledu na aktuální dění na trhu.

Svoboda s refinancováním s Hypoteční bankou

Při sjednávání refinancování si můžete dohodnout navýšení úvěru s doplňkovou částí. Ta Vám umožní využít až 20% ze zapůjčené sumy na drobné rekonstrukce nebo vybavení domácnosti. Další skvělou výhodou je absence poplatků za mimořádné splátky nebo předčasné splacení úvěru. Jediným poplatkem, který si banka účtuje, je poplatek za poskytnutí hypotéky ve výši 3 900 Kč, což ale není v porovnání s ostatními bankami výjimkou.

Doba splácení refinancování s Hypoteční bankou

Hypoteční banka umožňuje splácet hypotéku po nadstandardně dlouhou dobu 5 - 40 let. Délku splácení si určíte sami podle toho, jak vysoké splátky budete chtít splácet. Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce. Splátky jsou pak každý měsíc inkasovány z Vašeho bankovního účtu u ČSOB nebo u Ery. Vedení účtu u těchto bankovních institucí není podmínkou, ale poskytne Vám značné výhody.

Refinancování hypotéky s Hypoteční bankou

Jako specialista na hypotéky a jejich refinancování Vám Hypoteční banka umožní vyměnit Vaší stávající hypotéku za mnohem lepší a výhodnější úvěr. Je jedno k jakému účelu byla původní hypotéka použita, převést můžete jakoukoliv hypotéku. Banka Vaši původní hypotéku kompletně vyplatí, převede a zajistí za Vás veškeré potřebné dokumenty od původní banky. Převedení a vyřízení dokumentace je zdarma a navíc je rychlé díky zjednodušenému procesu.

Srovnání refinancování s Hypoteční bankou

I přes výhodné a transparentní podmínky Hypoteční banky, doporučujeme v každém případě provést srovnání refinancování hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám objasní, jak si nabídka refinancování od Hypoteční banky stojí v porovnání s ostatními bankami.

Hypoteční kalkulačka na refinancování s Hypoteční bankou

Výpočet refinancování hypotéky pomocí hypoteční kalkulačky Vám pomůže zjistit, jak by mohla vypadat Vaše refinancovaná hypotéka. Zkuste si zadat Vaše požadavky do kalkulačky měňte je tak, abyste dosáhli ideálního nastavení. Pokud byste si přáli ještě lepší hodnoty pro refinancování, můžete se obrátit na naše odborné poradce. Zaručujeme Vám, že pro Vás udělají vše co bude v jejich silách a pomohou Vám dosáhnout těch nejlepších podmínek.

Pojištění u Hypoteční banky

Hypoteční banka myslí i na rizika a tak Vám nabídne i několik typů pojištění. Můžete si je sjednat naráz s refinancováním, takže Vás už nic nepřekvapí. Pojištění sjednává spolehlivý a dlouholetý partner banky - ČSOB Pojišťovna. V nabídce si můžete zvolit pojištění úvěru nebo pojištění nemovitosti či domácnosti.

Shrnutí refinancování s Hypoteční bankou:

 • zjednodušené refinancování hypotéky s jakýmkoliv účelem
 • vysoké LTV až 90% a úvěrem od 300 000 Kč
 • základní úroková sazba od 2,19% ročně
 • fixace sazby na dlouhou dobu, max. 30 let
 • bez poplatků za převedení hypotéky a za vedení účtu
 • banka za Vás vyřídí převedení hypotéky a zajistí dokumentaci
 • garance sazby po 30 dní

Chcete refinancování s Hypoteční bankou?

Naši finanční poradci Vám díky svým bohatým zkušenostem s refinancováním pomohou a vyjednají Vám ještě lepší podmínky, než byste si dovedli představit. Nebo můžete využít konzultace, díky které získáte přehled nad bankovními podmínkami. V bance pak budete mnohem jistější a budete vědět, čeho chcete dosáhnout. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Zanechte nám svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve do jednoho dne. Ke schůzce si pouze přineste dokumentaci k Vaší stávající hypotéce, aby Vám poradce mohl konkrétně spočítat, kolik ušetříte a co můžete získat výhodněji. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne kvalitní informace, které v diskuzích na internetu nenajdete.

Proč právě hypotéka Refinancování s Hypoteční bankou:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

musíte být schopni tento příjem doložit
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Uvažujete o hypotéce? Povíme, proč byste si měli zařídit hypotéku na novostavbu spíše než na starší bydlení. ...více

19.6.2017

Katastr nemovitostí – NAHLÍŽENÍ DO KATASTRU NEMOVITOSTÍ ONLINE. katastr nemovitostí online, výpisy z katastru nemovitostí, katastrální mapy, katastrální úřad ČR. Katastr nemovitostí online, výpisy z katastru nemovitostí, katastrální mapy, katastrální úřad ČR. ...více

23.8.2022

Rádi byste si koupili své vysněné bydlení, založili v něm rodinu a už se konečně usadili ve svém? Ale má to jeden zádrhel, a tím je zkušební doba ve Vašem zaměstnání? Poradíme, co dělat při hypotéce ve zkušební době. ...více

29.8.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Hypotéka Komerční Banky
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:Gepard Hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let