Refinancování s Hypoteční bankou

Výše hypotéky: 200 000 - 20 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Hypoteční banka patří mezi jedny z nejvyhledávanější poskytovatele hypoték i refinancování hypoték, sice nepatří mezi ty nejvýhodnější, ale rozhodně svou důvěryhodností nezklame.

Výše hypotéky200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,19%
Fixace1 - 30 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 3900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Hypoteční banka patří v poskytování hypoték mezi opravdové špičky. Specializuje se totiž pouze na hypotéky a na navazující pojištění. V České republice je již několik let nejvyhledávanějším poskytovatelem hypoték a je oceňována i odbornou veřejností. Jedinečnou předností refinancování s Hypoteční bankou je možnost vyřízení online s garancí sazby na 30 dní. Díky spolupráci s ČSOB a Erou nabízí banka opravdu stabilní zázemí.

Výhody refinancování s Hypoteční bankou

Jednoznačnou výhodou je refinancování přímo u hypotečního specialisty. Hypoteční banka rozumí tomu, co dělá a baví jí to. Navrhne Vám lepší podmínky přesně podle Vašich potřeb a přizpůsobí se jim. Navíc vyřízení refinancování hypotéky je rychlé, a tak ušetřený čas můžete strávit třeba se svou rodinou. Další výhodou je, že veškeré dokumenty od původní banky zajistí Hypoteční banka za Vás a zdarma.

Zajištění refinancování s Hypoteční bankou nemovitostí

I refinancovaný úvěr musí být jištěn vhodnou nemovitostí. Taková nemovitost musí být ve vlastnictví žadatele o refinancování, ve vlastnictví třetí osoby a může se jednat o nemovitost, která je předmětem hypotéky. Výjimečné je, že úvěr můžete jistit nemovitostí, která ještě není dostavěná, ale je již zapsaná v katastru nemovitostí. Pokud vlastníte jednu z těchto variant nemovitostí, můžete k refinancování získat vysoké LTV až 90% na úvěr od 300 000 Kč.

Vysoké LTV refinancování s Hypoteční bankou

Hodnota LTV udává poměr ceny nemovitosti k výši poskytnuté hypotéky a je vyjádřena v procentech. Hypoteční banka k refinancování nabízí nadstandardní hodnotu LTV až 90%!

Úroková sazba refinancování s Hypoteční bankou

Hypoteční banka nabízí základní úrokovou sazbu od 2,19% p.a., jejíž výši ovlivňují další parametry úvěru. Výši sazby sjednanou při prvním výpočtu máte garantovanou po 30 dní. Velkou předností Hypoteční banky je délka fixace. Můžete si zvolit fixaci na období 1, 3, 5, 7, 10, a dokonce až 30 let! Po celou dobu zůstane výše úrokové sazby stejná, takže se nemusíte obávat zdražení bez ohledu na aktuální dění na trhu.

Svoboda s refinancováním s Hypoteční bankou

Při sjednávání refinancování si můžete dohodnout navýšení úvěru s doplňkovou částí. Ta Vám umožní využít až 20% ze zapůjčené sumy na drobné rekonstrukce nebo vybavení domácnosti. Další skvělou výhodou je absence poplatků za mimořádné splátky nebo předčasné splacení úvěru. Jediným poplatkem, který si banka účtuje, je poplatek za poskytnutí hypotéky ve výši 3 900 Kč, což ale není v porovnání s ostatními bankami výjimkou.

Doba splácení refinancování s Hypoteční bankou

Hypoteční banka umožňuje splácet hypotéku po nadstandardně dlouhou dobu 5 - 40 let. Délku splácení si určíte sami podle toho, jak vysoké splátky budete chtít splácet. Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce. Splátky jsou pak každý měsíc inkasovány z Vašeho bankovního účtu u ČSOB nebo u Ery. Vedení účtu u těchto bankovních institucí není podmínkou, ale poskytne Vám značné výhody.

Refinancování hypotéky s Hypoteční bankou

Jako specialista na hypotéky a jejich refinancování Vám Hypoteční banka umožní vyměnit Vaší stávající hypotéku za mnohem lepší a výhodnější úvěr. Je jedno k jakému účelu byla původní hypotéka použita, převést můžete jakoukoliv hypotéku. Banka Vaši původní hypotéku kompletně vyplatí, převede a zajistí za Vás veškeré potřebné dokumenty od původní banky. Převedení a vyřízení dokumentace je zdarma a navíc je rychlé díky zjednodušenému procesu.

Srovnání refinancování s Hypoteční bankou

I přes výhodné a transparentní podmínky Hypoteční banky, doporučujeme v každém případě provést srovnání refinancování hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám objasní, jak si nabídka refinancování od Hypoteční banky stojí v porovnání s ostatními bankami.

Hypoteční kalkulačka na refinancování s Hypoteční bankou

Výpočet refinancování hypotéky pomocí hypoteční kalkulačky Vám pomůže zjistit, jak by mohla vypadat Vaše refinancovaná hypotéka. Zkuste si zadat Vaše požadavky do kalkulačky měňte je tak, abyste dosáhli ideálního nastavení. Pokud byste si přáli ještě lepší hodnoty pro refinancování, můžete se obrátit na naše odborné poradce. Zaručujeme Vám, že pro Vás udělají vše co bude v jejich silách a pomohou Vám dosáhnout těch nejlepších podmínek.

Pojištění u Hypoteční banky

Hypoteční banka myslí i na rizika a tak Vám nabídne i několik typů pojištění. Můžete si je sjednat naráz s refinancováním, takže Vás už nic nepřekvapí. Pojištění sjednává spolehlivý a dlouholetý partner banky - ČSOB Pojišťovna. V nabídce si můžete zvolit pojištění úvěru nebo pojištění nemovitosti či domácnosti.

Shrnutí refinancování s Hypoteční bankou:

  • zjednodušené refinancování hypotéky s jakýmkoliv účelem
  • vysoké LTV až 90% a úvěrem od 300 000 Kč
  • základní úroková sazba od 2,19% ročně
  • fixace sazby na dlouhou dobu, max. 30 let
  • bez poplatků za převedení hypotéky a za vedení účtu
  • banka za Vás vyřídí převedení hypotéky a zajistí dokumentaci
  • garance sazby po 30 dní

Chcete refinancování s Hypoteční bankou?

Naši finanční poradci Vám díky svým bohatým zkušenostem s refinancováním pomohou a vyjednají Vám ještě lepší podmínky, než byste si dovedli představit. Nebo můžete využít konzultace, díky které získáte přehled nad bankovními podmínkami. V bance pak budete mnohem jistější a budete vědět, čeho chcete dosáhnout. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Zanechte nám svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve do jednoho dne. Ke schůzce si pouze přineste dokumentaci k Vaší stávající hypotéce, aby Vám poradce mohl konkrétně spočítat, kolik ušetříte a co můžete získat výhodněji. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne kvalitní informace, které v diskuzích na internetu nenajdete.

Proč právě hypotéka Refinancování s Hypoteční bankou:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Vzít si hypotéku není nic banálního a jednoduchého, ale jde to - zvlášť, když znáte následující zásady pro žádost o hypotéku. Přečtěte si, o jaké jde! ...více

10.8.2017

jak postupovat u konce fixace úrokové sazby hypotéky, hrozí citelné zvýšení měsíční splátky? ...více

18.11.2021

Dnes existuje několik možností, jak si můžete půjčit peníze bez účelu a na cokoliv. ...více

20.6.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let