Převod hypotéky

Výše hypotéky: 300 000 - 30 000 000 Kč, doba splácení: 1 - 35 let

Air Bank neposkytuje hypotéku jako takovou, ale pokud již hypotéku máte, můžete si ji sem převést a Air Bank Vám nabídne velmi zajímavé podmínky jejího splácení, a to až na 35 let!

Výše hypotéky300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost1 - 35 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,09%
Fixace5 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Air Bank je u nás na českém finančním trhu poměrně krátkou dodu, jedná se totiž o velmi mladou bankovní instituci, která vznikla teprve v roce 2011. Díky sérii vtipných televizních reklam se zapsala do povědomí lidí jako férová a transparentní banka. Za své služby také získala ocenění Nejvstřícnější banka roku. Air Bank totiž ke svým zákazníkům přistupuje s péčí a vždy se jim snaží najít ideální řešení přímo podle jejich potřeb.

Výhody Převedení hypotéky do Air Bank

Převedení Vaší stávající hypotéky u jiné banky do Air Bank skýtá mnoho skvělých výhod, které poskytuje jedině Air Bank. Například pohyblivá úroková sazba se stropem je možná pouze u Air Bank. Tato sazba Vám zajistí výhodnější pohyblivý úrok bez rizika, protože vždy budete vědět, že se úrok nemůže vyšplhat výš, než je stanoveno. A další novinkou ve světě financí, kterou poskytuje jedině Air Bank je Chytrá rezerva. Chytrá rezerva Vám dává možnost, jak splatit hypotéku rychleji, tak ušetřit na úrocích.

Zajištění převedené hypotéky nemovitostí

Jestliže budete převádět hypotéku od jiné banky do Air Bank, je potřeba ručit nemovitostí. Banka ale akceptuje Váš původní odhad, není-li starší 10 let. Pouze bude chtít vidět aktuální foto nemovitosti. V případě, že byste museli dělat odhad nemovitosti nový, zaplatíte jej vy, ale banka Vám ho proplatí hned jakmile budete mít hypotéku schválenou. V případě, že byste chtěli refinacovat úvěr ze stavebního spoření, tak nemovitost k jištění nepotřebujete.

Výhodná úroková sazba Převedení hypotéky do Air Bank

Air Bank nabízí velmi zajímavou možnost při volbě úrokové sazby. Můžete si totiž vybrat ze dbou dostupných variant, a to pevné, která je naprosto běžná i u jiných bank, ale i pohyblivou se stropem, což je momentálně typ úroku dostupný pouze u Air Bank. Tato plovoucí sazba se stropem Vám totiž zajistí výhodnou sazbu a bez rizika. Běžné plovoucí sazby se totiž mohou měnit každý měsíc a nikdo Vám dopředu neřekne, kam až se může vyšplhat nebo naopak klesnout. Plovoucí sazba se stropem Vám udá rozpětí úroku, takže můžete zůstat v klidu a těšit se z nízkým úroků. Výše úrokové sazby je ještě rozdělena podle částky úvěru. Převádíte-li si úvěr nad 1,5 mil. Kč, tak bude Vaše pevná úroková sazba 1,99% a pohyblivá 2,0 - 2,5%. Sazby jsou velice vstřícné, stejně jako banka sama.

Svoboda s Převedením hypotéky do Air Bank

Převedení hypotéky do Air Bank Vám umožní cítit se opravdu svobodně. Nemusíte se bát, že se ocitnete v situaci, kdy Vaše příjmy nebudou stačit na splácení a nemusíte si k tomu podmínečně zřizovat pojištění, jak už to tak bývá u ostatních bank. Air Bank Vám nabízí možnost si splátky kdykoliv snížit nebo zvýšit, podle vaší aktuální finanční situace, a to zdarma! Život Vám může přinést nečekané výdaje, a v tu chvíli se snížení splátek opravdu hodí a v opačném případě, když budete mít větší přísun peněz, můžete je poslat do Chytré rezervy, která Vám pomůže ušetřit na úrocích nebo můžete kdykoliv složit mimořádnou splátku.

Výše úvěru a doba splácení Převedení hypotéky

Do Air Bank můžete převést hypotéku až do hodnoty 30 mil. Kč. Čím vyšší hypotéka bude, tím lepší získáte úrok. Nemusíte ani čekat na skončení fixace, hypotéku můžete převést až 12 měsícu předem.

Délka splácení je překvapivě dlouhá a umožňuje rozprostřít hypotéku až na 35 let. Mimořádné splátky můžete skládat kdykoliv se Vám zamane a nemusíte čekat na skončení období fixace. Stejně tak můžete hypotéku zcela splatit také bez poplatku.

Tady v naší hypoteční kalkulačce si můžete během minuty spočítat, kolik byste měsíčně ušetřili na splátkách.

Převedení hypotéky plus něco navíc!

K převedení hypotéky můžete dokonce získat až 700 tis. Kč navíc. Peníze můžete využít na koupi nemovitosti, rekonstrukci, vypořádání majetkových vztahů, můžete zaplatit kauci nebo si postavit třeba chatu. Jakmile se vyplatí Vaše původní hypotéka, peníze obratem putují na Váš účet.

Možnosti s Air Bank

Jako téměř jediná banka, Air Bank umožňuje kompletní vyřízení Převedení hypotéky online. Vše zvládnete vyřídit přes internet a pomocí mailu. Jedinou věcí, kterou musíte vyřídit mimo domov, což je ale maličkost, je notářské ověření podpisů smlouvy případně podepsání smlouvy v některém z klientských center. Jinak převážnou většinu služeb od Air Bank, lze sjednat elektronicky.

Srovnání Převedení hypotéky

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám udělá srovnání hypoték od ostatních bank, takže si můžete v mžiku porovnat, která nabídka refinancování je pro Vás nejzajímavější.

Hypoteční kalkulačka Převedení hypotéky

Zkuste si zadat Vámi požadované parametry do naší hypoteční kalkulačky a ihned zjistíte, jestli je nabídka Air Bank na refinancování pro Vás výhodná či nikoliv. Nejen, že můžete získat lepší úrokovou sazbu, ale také nižší měsíční splátky a spoustu dalších vychytaných možností od Air Bank. Spočítejte si svou novou hypotéku a hned uvidíte orientační výši splátek i délku splácení.

Pojištění u Air Bank

Air Bank si, jako u všech svých služeb, vyvinula vlastní zjednodušenou nabídku pojištění. Můžete si vybírat z nabídky cestovního pojištění  nebo osobního pojištění, které se dále dělí na pojištění jakýchkoliv pravidelných výdajů a formu úrazového pojištění. Vše lze sjednat online z pohodlí Vašeho gauče.

Shrnutí Převedení hypotéky do Air Bank:

  • refinancování s inovativní bankou
  • převedení hypotéky v hodnotě až 30 mil. Kč
  • možnost získání až 700 tis. Kč navíc na účely bydlení
  • délka splácení až 35 let
  • pohyblivá úroková sazba se stropem
  • díky Chytré rezervě ušetříte na úrocích
  • banka akceptuje původní odhad nebo proplatí nový
  • snížení nebo zvýšení splátek kdykoliv a zdarma

Chcete Převedení hypotéky do Air Bank?

Jestliže byste si rádi převedli svou hypotéku od jiné banky do Air Bank, ale nevíte jak nebo se cítíte nesví při jednání s institucemi, můžeme Vám s tím pomoci. Naši finanční specialisté jsou velice vstřícní a rádi Vám pomohou při hodnocení nabídky refinancování. Po zvolení toho správného refinancování Vás provedou celým procesem žádosti včetně přípravy dokumentů. V případě potřeby za Vás mohou jednat i s bankou. Jediné co musíte udělat, je zanechat svůj kontakt zde, takže Vás budeme moci kontaktovat a pak už se o vše postaráme a Vy pak jen podepíšete smlouvu a můžete si užívat ušetřených peněz díky správnému výběru refinancování.

Proč právě hypotéka Převod hypotéky:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Čas pro výhodné hypotéky se krátí a pokud chcete hypotéku, měli byste o ní uvažovat co nejdříve. Jak se na hypotéku připravit a co k ní vlastně potřebujete? ...více

25.8.2017

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží ...více

30.6.2021

Hypotéka v roce 2022 úroky porostou i příští rok ...více

15.11.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:Neúčelová hypotéka Equa Bank
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Komerční Banky
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let