Převod hypotéky

Výše hypotéky: 300 000 - 30 000 000 Kč, doba splácení: 1 - 35 let

Air Bank neposkytuje hypotéku jako takovou, ale pokud již hypotéku máte, můžete si ji sem převést a Air Bank Vám nabídne velmi zajímavé podmínky jejího splácení, a to až na 35 let!

Výše hypotéky300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost1 - 35 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,09%
Fixace5 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Air Bank je u nás na českém finančním trhu poměrně krátkou dodu, jedná se totiž o velmi mladou bankovní instituci, která vznikla teprve v roce 2011. Díky sérii vtipných televizních reklam se zapsala do povědomí lidí jako férová a transparentní banka. Za své služby také získala ocenění Nejvstřícnější banka roku. Air Bank totiž ke svým zákazníkům přistupuje s péčí a vždy se jim snaží najít ideální řešení přímo podle jejich potřeb.

Výhody Převedení hypotéky do Air Bank

Převedení Vaší stávající hypotéky u jiné banky do Air Bank skýtá mnoho skvělých výhod, které poskytuje jedině Air Bank. Například pohyblivá úroková sazba se stropem je možná pouze u Air Bank. Tato sazba Vám zajistí výhodnější pohyblivý úrok bez rizika, protože vždy budete vědět, že se úrok nemůže vyšplhat výš, než je stanoveno. A další novinkou ve světě financí, kterou poskytuje jedině Air Bank je Chytrá rezerva. Chytrá rezerva Vám dává možnost, jak splatit hypotéku rychleji, tak ušetřit na úrocích.

Zajištění převedené hypotéky nemovitostí

Jestliže budete převádět hypotéku od jiné banky do Air Bank, je potřeba ručit nemovitostí. Banka ale akceptuje Váš původní odhad, není-li starší 10 let. Pouze bude chtít vidět aktuální foto nemovitosti. V případě, že byste museli dělat odhad nemovitosti nový, zaplatíte jej vy, ale banka Vám ho proplatí hned jakmile budete mít hypotéku schválenou. V případě, že byste chtěli refinacovat úvěr ze stavebního spoření, tak nemovitost k jištění nepotřebujete.

Výhodná úroková sazba Převedení hypotéky do Air Bank

Air Bank nabízí velmi zajímavou možnost při volbě úrokové sazby. Můžete si totiž vybrat ze dbou dostupných variant, a to pevné, která je naprosto běžná i u jiných bank, ale i pohyblivou se stropem, což je momentálně typ úroku dostupný pouze u Air Bank. Tato plovoucí sazba se stropem Vám totiž zajistí výhodnou sazbu a bez rizika. Běžné plovoucí sazby se totiž mohou měnit každý měsíc a nikdo Vám dopředu neřekne, kam až se může vyšplhat nebo naopak klesnout. Plovoucí sazba se stropem Vám udá rozpětí úroku, takže můžete zůstat v klidu a těšit se z nízkým úroků. Výše úrokové sazby je ještě rozdělena podle částky úvěru. Převádíte-li si úvěr nad 1,5 mil. Kč, tak bude Vaše pevná úroková sazba 1,99% a pohyblivá 2,0 - 2,5%. Sazby jsou velice vstřícné, stejně jako banka sama.

Svoboda s Převedením hypotéky do Air Bank

Převedení hypotéky do Air Bank Vám umožní cítit se opravdu svobodně. Nemusíte se bát, že se ocitnete v situaci, kdy Vaše příjmy nebudou stačit na splácení a nemusíte si k tomu podmínečně zřizovat pojištění, jak už to tak bývá u ostatních bank. Air Bank Vám nabízí možnost si splátky kdykoliv snížit nebo zvýšit, podle vaší aktuální finanční situace, a to zdarma! Život Vám může přinést nečekané výdaje, a v tu chvíli se snížení splátek opravdu hodí a v opačném případě, když budete mít větší přísun peněz, můžete je poslat do Chytré rezervy, která Vám pomůže ušetřit na úrocích nebo můžete kdykoliv složit mimořádnou splátku.

Výše úvěru a doba splácení Převedení hypotéky

Do Air Bank můžete převést hypotéku až do hodnoty 30 mil. Kč. Čím vyšší hypotéka bude, tím lepší získáte úrok. Nemusíte ani čekat na skončení fixace, hypotéku můžete převést až 12 měsícu předem.

Délka splácení je překvapivě dlouhá a umožňuje rozprostřít hypotéku až na 35 let. Mimořádné splátky můžete skládat kdykoliv se Vám zamane a nemusíte čekat na skončení období fixace. Stejně tak můžete hypotéku zcela splatit také bez poplatku.

Tady v naší hypoteční kalkulačce si můžete během minuty spočítat, kolik byste měsíčně ušetřili na splátkách.

Převedení hypotéky plus něco navíc!

K převedení hypotéky můžete dokonce získat až 700 tis. Kč navíc. Peníze můžete využít na koupi nemovitosti, rekonstrukci, vypořádání majetkových vztahů, můžete zaplatit kauci nebo si postavit třeba chatu. Jakmile se vyplatí Vaše původní hypotéka, peníze obratem putují na Váš účet.

Možnosti s Air Bank

Jako téměř jediná banka, Air Bank umožňuje kompletní vyřízení Převedení hypotéky online. Vše zvládnete vyřídit přes internet a pomocí mailu. Jedinou věcí, kterou musíte vyřídit mimo domov, což je ale maličkost, je notářské ověření podpisů smlouvy případně podepsání smlouvy v některém z klientských center. Jinak převážnou většinu služeb od Air Bank, lze sjednat elektronicky.

Srovnání Převedení hypotéky

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám udělá srovnání hypoték od ostatních bank, takže si můžete v mžiku porovnat, která nabídka refinancování je pro Vás nejzajímavější.

Hypoteční kalkulačka Převedení hypotéky

Zkuste si zadat Vámi požadované parametry do naší hypoteční kalkulačky a ihned zjistíte, jestli je nabídka Air Bank na refinancování pro Vás výhodná či nikoliv. Nejen, že můžete získat lepší úrokovou sazbu, ale také nižší měsíční splátky a spoustu dalších vychytaných možností od Air Bank. Spočítejte si svou novou hypotéku a hned uvidíte orientační výši splátek i délku splácení.

Pojištění u Air Bank

Air Bank si, jako u všech svých služeb, vyvinula vlastní zjednodušenou nabídku pojištění. Můžete si vybírat z nabídky cestovního pojištění  nebo osobního pojištění, které se dále dělí na pojištění jakýchkoliv pravidelných výdajů a formu úrazového pojištění. Vše lze sjednat online z pohodlí Vašeho gauče.

Shrnutí Převedení hypotéky do Air Bank:

 • refinancování s inovativní bankou
 • převedení hypotéky v hodnotě až 30 mil. Kč
 • možnost získání až 700 tis. Kč navíc na účely bydlení
 • délka splácení až 35 let
 • pohyblivá úroková sazba se stropem
 • díky Chytré rezervě ušetříte na úrocích
 • banka akceptuje původní odhad nebo proplatí nový
 • snížení nebo zvýšení splátek kdykoliv a zdarma

Chcete Převedení hypotéky do Air Bank?

Jestliže byste si rádi převedli svou hypotéku od jiné banky do Air Bank, ale nevíte jak nebo se cítíte nesví při jednání s institucemi, můžeme Vám s tím pomoci. Naši finanční specialisté jsou velice vstřícní a rádi Vám pomohou při hodnocení nabídky refinancování. Po zvolení toho správného refinancování Vás provedou celým procesem žádosti včetně přípravy dokumentů. V případě potřeby za Vás mohou jednat i s bankou. Jediné co musíte udělat, je zanechat svůj kontakt zde, takže Vás budeme moci kontaktovat a pak už se o vše postaráme a Vy pak jen podepíšete smlouvu a můžete si užívat ušetřených peněz díky správnému výběru refinancování.

Proč právě hypotéka Převod hypotéky:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Pokud svou hypotéku již několik měsíců splácíte, je to skvělé a gratulujeme! Ne všichni to totiž zvládnout. A co když se přiblíží čas refinancování hypotéky? Napoví následující článek. ...více

27.6.2017

Hypotéky v listopadu dál rostly, lidé se bojí jejich zdražování ...více

15.12.2021

Teď se Vám může zdát, že se při splácení hypotéky nemůže nic pokazit, ale opak je pravdou! ...více

26.5.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:RB Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Expobank refinancování
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Gepard Hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let