Převod hypotéky

Výše hypotéky: 300 000 - 30 000 000 Kč, doba splácení: 1 - 35 let

Air Bank neposkytuje hypotéku jako takovou, ale pokud již hypotéku máte, můžete si ji sem převést a Air Bank Vám nabídne velmi zajímavé podmínky jejího splácení, a to až na 35 let!

Výše hypotéky300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost1 - 35 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,09%
Fixace5 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotéky

Air Bank je u nás na českém finančním trhu poměrně krátkou dodu, jedná se totiž o velmi mladou bankovní instituci, která vznikla teprve v roce 2011. Díky sérii vtipných televizních reklam se zapsala do povědomí lidí jako férová a transparentní banka. Za své služby také získala ocenění Nejvstřícnější banka roku. Air Bank totiž ke svým zákazníkům přistupuje s péčí a vždy se jim snaží najít ideální řešení přímo podle jejich potřeb.

Výhody Převedení hypotéky do Air Bank

Převedení Vaší stávající hypotéky u jiné banky do Air Bank skýtá mnoho skvělých výhod, které poskytuje jedině Air Bank. Například pohyblivá úroková sazba se stropem je možná pouze u Air Bank. Tato sazba Vám zajistí výhodnější pohyblivý úrok bez rizika, protože vždy budete vědět, že se úrok nemůže vyšplhat výš, než je stanoveno. A další novinkou ve světě financí, kterou poskytuje jedině Air Bank je Chytrá rezerva. Chytrá rezerva Vám dává možnost, jak splatit hypotéku rychleji, tak ušetřit na úrocích.

Zajištění převedené hypotéky nemovitostí

Jestliže budete převádět hypotéku od jiné banky do Air Bank, je potřeba ručit nemovitostí. Banka ale akceptuje Váš původní odhad, není-li starší 10 let. Pouze bude chtít vidět aktuální foto nemovitosti. V případě, že byste museli dělat odhad nemovitosti nový, zaplatíte jej vy, ale banka Vám ho proplatí hned jakmile budete mít hypotéku schválenou. V případě, že byste chtěli refinacovat úvěr ze stavebního spoření, tak nemovitost k jištění nepotřebujete.

Výhodná úroková sazba Převedení hypotéky do Air Bank

Air Bank nabízí velmi zajímavou možnost při volbě úrokové sazby. Můžete si totiž vybrat ze dbou dostupných variant, a to pevné, která je naprosto běžná i u jiných bank, ale i pohyblivou se stropem, což je momentálně typ úroku dostupný pouze u Air Bank. Tato plovoucí sazba se stropem Vám totiž zajistí výhodnou sazbu a bez rizika. Běžné plovoucí sazby se totiž mohou měnit každý měsíc a nikdo Vám dopředu neřekne, kam až se může vyšplhat nebo naopak klesnout. Plovoucí sazba se stropem Vám udá rozpětí úroku, takže můžete zůstat v klidu a těšit se z nízkým úroků. Výše úrokové sazby je ještě rozdělena podle částky úvěru. Převádíte-li si úvěr nad 1,5 mil. Kč, tak bude Vaše pevná úroková sazba 1,99% a pohyblivá 2,0 - 2,5%. Sazby jsou velice vstřícné, stejně jako banka sama.

Svoboda s Převedením hypotéky do Air Bank

Převedení hypotéky do Air Bank Vám umožní cítit se opravdu svobodně. Nemusíte se bát, že se ocitnete v situaci, kdy Vaše příjmy nebudou stačit na splácení a nemusíte si k tomu podmínečně zřizovat pojištění, jak už to tak bývá u ostatních bank. Air Bank Vám nabízí možnost si splátky kdykoliv snížit nebo zvýšit, podle vaší aktuální finanční situace, a to zdarma! Život Vám může přinést nečekané výdaje, a v tu chvíli se snížení splátek opravdu hodí a v opačném případě, když budete mít větší přísun peněz, můžete je poslat do Chytré rezervy, která Vám pomůže ušetřit na úrocích nebo můžete kdykoliv složit mimořádnou splátku.

Výše úvěru a doba splácení Převedení hypotéky

Do Air Bank můžete převést hypotéku až do hodnoty 30 mil. Kč. Čím vyšší hypotéka bude, tím lepší získáte úrok. Nemusíte ani čekat na skončení fixace, hypotéku můžete převést až 12 měsícu předem.

Délka splácení je překvapivě dlouhá a umožňuje rozprostřít hypotéku až na 35 let. Mimořádné splátky můžete skládat kdykoliv se Vám zamane a nemusíte čekat na skončení období fixace. Stejně tak můžete hypotéku zcela splatit také bez poplatku.

Tady v naší hypoteční kalkulačce si můžete během minuty spočítat, kolik byste měsíčně ušetřili na splátkách.

Převedení hypotéky plus něco navíc!

K převedení hypotéky můžete dokonce získat až 700 tis. Kč navíc. Peníze můžete využít na koupi nemovitosti, rekonstrukci, vypořádání majetkových vztahů, můžete zaplatit kauci nebo si postavit třeba chatu. Jakmile se vyplatí Vaše původní hypotéka, peníze obratem putují na Váš účet.

Možnosti s Air Bank

Jako téměř jediná banka, Air Bank umožňuje kompletní vyřízení Převedení hypotéky online. Vše zvládnete vyřídit přes internet a pomocí mailu. Jedinou věcí, kterou musíte vyřídit mimo domov, což je ale maličkost, je notářské ověření podpisů smlouvy případně podepsání smlouvy v některém z klientských center. Jinak převážnou většinu služeb od Air Bank, lze sjednat elektronicky.

Srovnání Převedení hypotéky

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám udělá srovnání hypoték od ostatních bank, takže si můžete v mžiku porovnat, která nabídka refinancování je pro Vás nejzajímavější.

Hypoteční kalkulačka Převedení hypotéky

Zkuste si zadat Vámi požadované parametry do naší hypoteční kalkulačky a ihned zjistíte, jestli je nabídka Air Bank na refinancování pro Vás výhodná či nikoliv. Nejen, že můžete získat lepší úrokovou sazbu, ale také nižší měsíční splátky a spoustu dalších vychytaných možností od Air Bank. Spočítejte si svou novou hypotéku a hned uvidíte orientační výši splátek i délku splácení.

Pojištění u Air Bank

Air Bank si, jako u všech svých služeb, vyvinula vlastní zjednodušenou nabídku pojištění. Můžete si vybírat z nabídky cestovního pojištění  nebo osobního pojištění, které se dále dělí na pojištění jakýchkoliv pravidelných výdajů a formu úrazového pojištění. Vše lze sjednat online z pohodlí Vašeho gauče.

Shrnutí Převedení hypotéky do Air Bank:

  • refinancování s inovativní bankou
  • převedení hypotéky v hodnotě až 30 mil. Kč
  • možnost získání až 700 tis. Kč navíc na účely bydlení
  • délka splácení až 35 let
  • pohyblivá úroková sazba se stropem
  • díky Chytré rezervě ušetříte na úrocích
  • banka akceptuje původní odhad nebo proplatí nový
  • snížení nebo zvýšení splátek kdykoliv a zdarma

Chcete Převedení hypotéky do Air Bank?

Jestliže byste si rádi převedli svou hypotéku od jiné banky do Air Bank, ale nevíte jak nebo se cítíte nesví při jednání s institucemi, můžeme Vám s tím pomoci. Naši finanční specialisté jsou velice vstřícní a rádi Vám pomohou při hodnocení nabídky refinancování. Po zvolení toho správného refinancování Vás provedou celým procesem žádosti včetně přípravy dokumentů. V případě potřeby za Vás mohou jednat i s bankou. Jediné co musíte udělat, je zanechat svůj kontakt zde, takže Vás budeme moci kontaktovat a pak už se o vše postaráme a Vy pak jen podepíšete smlouvu a můžete si užívat ušetřených peněz díky správnému výběru refinancování.

Proč právě hypotéka Převod hypotéky:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 30 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
30. 6. 2021

Refinancování hypoték mimo fixace

Na trhu s refinancováním hypoték se čeká změna

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splatí hypotéku, aby si vzali nějakou výhodnější u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami v tom, kolik si za takové refinancování účtují, s touto praxí mají všechny banky nemalé náklady. „Příčina je výkladové stanovisko České národní banky, které stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 procent, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková a doplňuje, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“.

Problém s tím v praxi mají i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale banky respektují stanovisko České národní banky. 

Banky varují před zdražením

Česká bankovní asociace (ČBA) dlouhodobě volá v této věci po férových podmínkách jak pro banky, tak pro klienty. Zároveň také varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí (zdraží, pozn. red.) nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají.

To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“

Podle ní tento stav přitom ale nevede jenom k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank, ale dojde-li k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou směřovat klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb, u nichž úrok hypotéky kopíruje základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že může být jak velice příznivý, tak ale i velice nepříznivý a riziko posledně jmenovaného nese dlužník.

Věc začali řešit už i poslanci

To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního Rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami.

Podle něj nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna zákona § 117, o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik.

„Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, jasné vyjmenování úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na více detailů je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec.

Cíl legislativní úpravy přitom dle jeho slov nesmí být zvýhodnit buď banky, nebo dlužníky. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty.

Na neudržitelnost současného stavu poukazují i experti

To, že si současný stav u refinancování hypoték žádá řešení, si myslí i úvěrová analytička Marcela Mazáková. Ať už přijde změna jakákoli, tvrdí, že rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru.

„Změna by měla být taková, aby bankám byly kompenzovány ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, dojde-li k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje s tím, že pokud to se nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty.

„Dle mého názoru je jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ‚účelně vynaložených nákladů‘ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytnou prostor poskytovatelům ke kompenzaci, jakož i stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá.

Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží

Refinancování hypoték v Česku sílí každým měsícem. Důvodem jsou obavy z rostoucí inflace a zvyšování úroků u hypoték, ale i minimální náklady dlužníků na refinancování u většiny tuzemských bank. Platí to i pro refinancování hypotéky k jiné bance. Jenomže to může brzy skončit. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splácejí hypotéky, aby si vzali výhodnější hypotéku u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami, kolik si za takové refinancování účtují, všechny banky mají s touto praxí nemalé náklady. Důvod je, že na rozdíl od spotřebitelských úvěru si i banky na hypotéky půjčují. V praxi to funguje tak, že banka, které poskytne hypotéku svému klientovi, si na ni půjčí u jiné banky, za což jí zaplatí úrok. Zároveň se ještě finančně zajistí proti výkyvům úroků na mezibankovním trhu. V momentě, kdy bance ale „uteče“ klient k jiné bance i s hypotékou, prvně úvěrující banka zaznamená ztrátu. „Příčina současných obtíží je výkladové stanovisko České národní banky. To stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 %, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková s tím, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“. Kdo může, ať refinancuje hypotéku teď, radí odborníci S tím mají v praxi problém i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale respektují stanovisko České národní banky, tedy chtějí stokoruny či nízké tisíce. Banky nejsou spokojeny Česká bankovní asociace (ČBA) současný stav dlouhodobě kritizuje. Volá po férových podmínkách jak pro banky, tak klienty. Zároveň i varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí, jinými slovy zdraží nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají. To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“ Refinancování hypoték jede. Přechod k jiné bance se nemusí vyplatit každému Podle ní tento stav nevede jen k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank. V případě, že dojde k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou tlačit klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb. To je floating sazeb, které z trhu dnes prakticky vymizely a u nichž hypoteční úroky kopírují základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že plovoucí sazba může být jak velice příznivá, tak ale i velice nepříznivá a riziko posledně jmenovaného nese pouze dlužník. Věc začali řešit už i poslanci To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami. Tvrdí, že nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna § 117 zákona o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik. „Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, přes jasné vyjmenovávání úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na větší detail je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec. Banky rozdaly dvakrát více hypoték než loni. Lidé se bojí nárůstu sazeb Cílem legislativní úpravy přitom podle jeho slov nesmí být zvýhodnění buď banky, nebo dlužníků. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty. Což je podle jeho názoru jediná šance, jak za současné situace udržet cenově dostupné i hypotéky s dlouhou dobou splatnosti se zafixovanou výši úroků v rozumné výši. Jak dodává, ohlasy z bank ukazují na to, že pokud nedojde ke změně podmínek u refinancování, začnou banky zvýhodňovat kratší doby fixace a naopak delší fixace zdražovat. Případně znovu sáhnou po floatingových sazbách. Obojí podle jeho slov není v zájmu bank ani zájemců o hypotéku. Na neudržitelnost situace poukazují i experti To, že si současný stav u refinancování hypoték, žádá řešení, potvrzuje i výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost Šárka Prát. Podle jejího názoru platí, že když nedojde ke změně podmínek u předčasného splacení hypoték, banky dříve či později sáhnou po obranných krocích. „To se projeví zvyšováním úroků, omezování ochoty bank poskytovat dlouhodobé fixace, a tak i celkové zhoršování dostupnosti bydlení,“ vysvětluje s tím, že už nyní Česko patří z hlediska dostupnosti vlastního bydlení k jedněm z nejhůře hodnocených zemí v Evropě. Covid hypotéky nezmrazil. Češi si loni na bydlení napůjčovali 250 miliard Odkazuje i na analýzu, kterou její Institut, vypracoval. Ta tvrdí, že novela spotřebitelského zákona by měla u refinancování hypoték ustanovení § 117 změnit tak, aby nově zakládalo u předčasného splacení úvěru věřiteli nárok na spravedlivé a objektivní odškodnění za případné náklady s tím přímo spojené. „Věřitel by měl být oprávněn k náhradě nákladů pouze v případě, pokud by byla spravedlivá a objektivní. Nemělo by v žádném případě docházet k sankcionování spotřebitele za to, že chce refinancováním změnit i banku,“ odkazuje na závěry analýzy. Je třeba najít férové řešení To potvrzuje i úvěrová analytička Marcela Mazáková. I podle ní, ať už přijde změna jakákoli, rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru. „Avšak změna by měla bankám kompenzovat ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, jestliže dojde k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje. Pokud se to nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty. „Jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, je novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ´účelně vynaložených nákladů´ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytují prostor bankám ke kompenzaci a stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá Mazáková.

Hypotéky úrokové sazby 2021 - Nové rekordy, úroky nejnižší za čtyři roky a začátek cesty vzhůru ...více

10.6.2021

Úrokové sazby hypoték - úrokové sazby hypoték květen 2021 ...více

26.6.2021

Hypotéky 2021 podmínky hypotéky v roce 2021? Ceny bytů a domů v Česku dlouhodobě rostou a podle ČNB jsou nyní nemovitosti předražené v průměru o 20 %. Sazby úroků hypotečních úvěrů jsou ale na historických minimech, a to povzbuzuje zájem lidí o pořízení vlastního bydlení. ...více

6.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Hypoteční bankou
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Hypoteční banky
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let