Hypotéka Hypoteční banky

Výše hypotéky: 200 000 - 20 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Hypoteční banka patří sice nepatří mezi ty nejvýhodnější poskytovatele hypoték, ale rozhodně svou důvěryhodností nezklame - a nabízí úrok již o 2,19 %.

Výše hypotéky200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,19%
Fixace1 - 30 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 3900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Hypoteční banka patří v obrou hypoték mezi opravdové špičky. Specializuje se totiž pouze na hypotéky a na navazující pojištění. V České republice je již několik let největším poskytovatelem hypoték a je oceňována i odbornou veřejností. Jedinečnou předností hypotéky od Hypoteční banky je možnost vyřízení online s garancí sazby na 30 dní. Díky spolupráci s ČSOB a Erou nabízí opravdu stabilní zázemí.

Výhody hypotéky Hypoteční banky

Jednoznačnou výhodou je sjednání hypotéky u hypotečního specialisty. Hypoteční banka rozumí tomu, co dělá a baví jí to. Najde ideální řešení přesně podle Vašich potřeb a přizpůsobí se jim. Navíc vyřízení hypotéky je rychlé, a tak ušetřený čas můžete strávit třeba se svou rodinou.

Zajištění hypotéky Hypoteční banky nemovitostí

Hypoteční úvěr musí být jištěn vhodnou nemovitostí. Taková nemovitost musí být ve vlastnictví žadatele o hypotéku, ve vlastnictví třetí osoby a může se jednat o nemovitost, která je předmětem hypotéky. Výjimečné je, že hypotéku můžete jistit nemovitostí, která ještě není dostavěná, ale je již zapsaná v katastru nemovitostí. Pokud vlastníte jednu z těchto variant nemovitostí, dostanete hypotéku Hypoteční banky v hodnotě až 90% této nemovitosti a dokonce už od 300 000 Kč.

Hodnota LTV hypotéky Hypoteční banky

Hodnota LTV udává poměr ceny nemovitosti k výši poskytnuté hypotéky a je vyjádřena v procentech. Hypoteční banka nabízí poměrně standardní hodnoty LTV, což je 90% pro hypotéky na bydlení a 70% pro refinancování a bezúčelné hypotéky.

Úroková sazba hypotéky Hypoteční banky

Hypoteční banka nabízí standardní úrokovou sazbu od 2,19% p.a., jejíž výši ovlivňují další parametry úvěru. Výši sazby sjednanou při prvním výpočtu máte garantovanou po 30dní. Velkou předností Hypoteční banky je délka fixace. Můžete si zvolit fixaci na období 1, 3, 5, 7, 10 a dokonce i více let! Po celou dobu zůstane výše úrokové sazby stejná, takže se nemusíte obávat zdražení klidně celou dobu splácení hypotéky.

Svoboda s hypotékou Hypoteční banky

Při sjednávání hypotéky na bydlení si můžete dohodnout ještě doplňkovou část. Ta Vám umožní využít až 20% ze zapůjčené sumy na drobné rekonstrukce nebo vybavení domácnosti. Další skvělou výhodou je absence poplatků za mimořádné splátke nebo předčasné splacení úvěru. Jediným poplatkem, který budete muset zaplatit, je poplatek za poskytnutí hypotéky ve výši 3 900 Kč, což ale není v porovnání s ostatními bankami výjimkou.

Doba splácení hypotéky Hypoteční banky

Hypoteční banka umožňuje splácet hypotéku po nadstandardně dlouhou dobu v rozmezí 5 - 40 let. Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce. Splátky jsou pak každý měsíc inkasovány z Vašeho bankovního účtu u ČSOB nebo u Ery. Vedení účtu u těchto bankovních institucí není podmínkou, ale poskytne Vám značné výhody.

Hypotéka Hypoteční banky na cokoliv!

Hypotéka je poskytována za účelem financování bydlení. Bydlení je vzato jako jakákoliv nemovitost vhodná k bydlení, výstavbě, rekonstrukci či vypořádání majetkových poměrů spjatých s nemovitostí. Můžete si pořídit dokonce i chatu či chalupu k rekreaci, ale i pozemek, hotový rodinný dům nebo zrekonstruovat ten starý.

Refinancování hypotéky s Hypoteční bankou

Jako specialista na hypotéky nabízí Hypoteční banka také možnost refinancování. Můžete svou stávající již nevýhodnou hypotéku vyměnit za mnohem lepší a výhodnější úvěr. Banka Vám pomůže s převedením hypotéky a zajistí za Vás veškeré potřebné dokumenty od původní banky. Refinancovat můžete jakýkoliv hypoteční úvěr, účelový i neúčelový.

Čerpání hypotéky Hypoteční banky

U čerpání finančních prostředků z hypotéky klade banka velký důraz na bezpečnost. Důkladně si předem prověří, jestli prodávající nemovitosti splnil všechny smluvené podmínky. Teprve poté převede finance na jeho bankovní účet.

Jestliže si berete hypotéku na rekonstrukci či výstavbu, Hypoteční banka Vám zajistí jednodušší čerpání. Nebudete muset složitě schovávat a poté dokládat faktury a účtenky, což je celkem osvobozující. Platí to pouze v případě, že Vaše zastavená nemovitost je v dostatečné zástavné hodnotě.

Srovnání hypotéky Hypoteční banky

I přes výhodné a transparentní podmínky Hypoteční banky, doporučujeme v každém případě provést srovnání hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám objasní, jak si hypotéka Hypoteční banky stojí v porovnání s ostatními bankami.

Hypoteční kalkulačka hypotéky Hypoteční banky

Výpočet hypotéky prostřednictvím hypoteční kalkulačky Vám pomůže zjistit, jak by mohla vypadat Vaše budoucí hypotéka. Zkuste si zadat Vaše požadované hodnoty do kalkulačky tak, abyste dosáhli ideálního nastavení. Pokud byste si přáli ještě lepší podmínky hypotéky, můžete se obrátit na naše odborné poradce. Zaručujeme Vám, že pro Vás udělají vše co bude v jejich silách a pomohou Vám dosáhnout těch nejlepších podmínek.

Pojištění u Hypoteční banky

Hypoteční banka myslí i na rizika a tak Vám nabídne i různá pojištění. Můžete si je sjednat naráz s hypotékou, takže ušetříte i čas a získáte jistotu. Pojištění sjednává partner banky ČSOB Pojišťovna. V nabídce si můžete zvolit pojištění úvěru nebo pojištění nemovitosti či domácnosti.

Shrnutí hypotéky Hypoteční banky:

  • hypotéka na všechny typy bydlení
  • LTV 90% a úvěrem od 300 000 Kč
  • úroková sazba od 2,19% ročně
  • fixace sazby až na 10 let i více
  • bez poplatků za běžné služby
  • výhoda možnosti sjednání online
  • zjednodušené a bezpečné čerpání
  • garance sazby po 30 dní

Chcete hypotéku Hypoteční banky?

Naši finanční poradci Vám díky svým bohatým zkušenostem pomohou při sjednávání hypotéky a vyjednají Vám ještě lepší podmínky, než byste si dovedli představit. Zároveň Vám nabízí konzultaci, díky které získáte přehled nad bankovními podmínkami. V bance pak budete mnohem jistější a budete vědět, čeho chcete docílit. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Zanechte nám svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve během jednoho dne. Na schůzku nepotřebujete žádné podklady, pouze představu o Vašem vlastním bydlení. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne kvalitní informace, které v diskuzích na internetu nenajdete.

Proč právě hypotéka Hypotéka Hypoteční banky:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 20 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Hypotéka od dubna 2017 je nejžádanější u České spořitelny, a to z několika důvodů. Hypotéka České spořitelny předběhla Hypoteční banku, která byla do nedávna špičkou na hypotečním trhu. ...více

16.8.2017

Jak se vyvíjely úroky u hypoték ...více

15.11.2021

Co je americká hypotéka a pro koho je vhodná? ...více

15.4.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Expobank refinancování
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let