Expobank refinancování

Výše hypotéky: 250 000 - 12 000 000 Kč, doba splácení: 4 - 30 let

Expobank refinancování není podobně jako jejich hypotéka tolik známé, nicméně je to škoda, protože nabízí zajímavý úrok i podmínky.

Výše hypotéky250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost4 - 30 let
Maximální LTV80%
Úrok od2,34%
Fixace3 - 5 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkouano
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Expobank navazuje na finanční strategii a know-how bývalé německé společnosti LBBW. Banka si zakládá na stálém partnerství se svými klienty a respektuje jejich individuální potřeby, takže se snaží napasovat podmínky hypotéky přesně na míru. A jestliže hledáte banku s bohatými zkušenostmi i se zahraničním stykem, pak je pro Vás Expobank ta pravá banka.

Výhody Expobank refinancování

Hlavními výhodami Expobank refinancování je individuální přístup, díky kterému získáte hypotéku s nastavením podmínek přímo pro Vás. Dálší výhodou je vysoká hodnota LTV a možnost výběru typu úrokové sazby ze dvou variant. Expobank refinancování také nabízí možnost převedení hypotéky, ať už se jedná o účelovou nebo bezúčelovou.

Zajištění Expobank refinancování nemovitostí

Expobank refinancování musí být stejně jako běžná účelová hypotéka zajištěno, což je řešeno zástavou nemovitosti.

Hodnota LTV Expobank refinancování

Expobank sice nenabízí nejvyšší hodnotu LTV, ale zato Vám přizná stejnou hodnotu jako při běžných účelových hypotékách. Refinancování Vám banka poskytne do maximální výše 80% zástavní hodnoty nemovitosti. Pro odhad nemovitostí má vlastní nasmlouvané odhadce, na které se na doporučení můžete obrátit.

Výhodná úroková sazba Expobank refinancování

Při refinancování s Expobank máte na výběr ze dvou typů úrokových sazeb. Pevná sazba je neměnná a je možné ji zafixovat na rozmezí 3 až 5 let, a po uplynutí této doby se stanovuje nová sazba s ohledem na aktuální dění na finančním trhu. Nebo si můžete zvolit variabilní takzvanou plovoucí sazbu, která se řídí aktuálním vývojem na finančním trhu a mění se nejvíce jednou za měsíc. Úroková sazba vychází ze základní hodnoty 2,34% ročně.

Svoboda s Expobank refinancováním

S tímto novým hypotečním úvěrem máte volné ruce při splácení. Můžete libovolně splácet mimořádné splátky zdarma, nebo dokonce předčasně splatit celý úvěr bez sankčního poplatku. Nevýhodou ale je, že ostatní úkony spojené s úvěrem jsou zpoplatněny.

Výše úvěru a doba splácení Expobank refinancování

Expobank Vám poskytne nový hypoteční úvěr již od 250 tis. až do 12 mil. Kč. Celou částku si můžete podle svých potřeb rozložit na období 4 až 30 let, takže výše měsíčních splátek může být velmi příznivá. Splátky budou podle výběru úrokové sazby buď ve stálé výši po období fixace nebo se každý měsíc budou měnit v závislosti na aktuální sazbě. Můžete také využít možnosti skládat mimořádné splátky nebo celou hypotéku splatit naráz bez sankčního poplatku.

Zde v naší hypoteční kalkulačce si můžete snadno a během chvilky spočítat, jak by mohla vypadat Vaše měsíční splátka Expobank refinancování.

Možnosti s Expobank

Možnost refinancování může značně ulehčit Vaší peněžence, protože můžete získat jak nižší splátky, tak i delší splatnost. Navíc můžete využít situace a úvěr si navýšit. Nově získané prostředky ůžete pak využít třeba na drobné rekonstrukce.

Expobank má v nabídce také další zajímavé produkty, například IQ hypotéku na bydlení a rekreaci, IQ hypotéku na pronájem, IQ plovoucí hypotéku (hypotéka s variabilní sazbou) nebo Americkou hypotéku neboli hypotéku na cokoliv. Banka nabízí také možnost konsolidace. Pokud potřebujete snížit své měsíční náklady a máte více půjček, můžete si vzít IQ multi hypotéku. Ta Vám sloučí všechny Vaše úvěry do jednoho a uleví tak Vašemu měsíčnímu rozpočtu.

Srovnání Expobank refinancování

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám ukáže srovnání nabídek refinancování od ostatních bank, takže si je jednoduše můžete porovnat. Nemusíte obíhat jednotlivé pobočky, ale online z domova si sami a nezávazně můžete zkusit najít banku, která nabízí tu nejlepší hypotéku pro Vaši konkrétní situaci. Výpis nabídek je přehledný a vyzná se v něm úplně každý.

Hypoteční kalkulačka Expobank refinancování

Kromě nezávislého srovnání hypoték si můžete na tomto webu také spočítat, jak byste mohli ušetřit díky refinancování. Stačí, když do hypoteční kalkulačky zadáte vybrané hodnoty a kliknete na tlačítko Spočítat. V momentě získáte představu o tom, jaké splátky, úrokovou sazbu a třeba splatnost byste mohli získat refinancováním s Expobank. Využití hypoteční kalkulačky je bezplatné a nezávazné, takže se nebojte a vyzkoušejte.

Pojištění u Expobank

Allianz je jednou z předních pojišťoven v České republice, a proto si jí Expobank vybrala za svého partnera pro pojištění. Expobank je tedy pouze zprostředkovatelem pojištění, ale Vám to dává tu výhodu, že si můžete sjednat hypotéku i její pojištění najednou a nemusíte cestovat na další úřad.

Shrnutí Expobank refinancování:

  • individuální přístup ke každému klientovi
  • refinancování jakéhokoliv úvěru
  • možnost konsolidace úvěrů
  • úvěr od 250 tis. do 12 mil. Kč
  • možnost výběru typu úrokové sazby
  • LTV do 80% hodnoty nemovitosti
  • partnerem pro pojištění je renomovaná Allianz

Chcete Expobank refinancování?

Expobank nenabízí žádné extra výhody, ale přesto Vám může banka jako taková nejvíce vyhovovat. Pokud nám zanecháte svůj kontakt zde, můžeme Vám pomoci při vyjednávání podmínek. Zaručíme Vám, že za Vás vyjednáme nejnižší možnou sazbu a ty nejvýhodnější podmínky, které si banka může dovolit. Naši odborní poradci jsou nezávislí a znají hnabídky ostatních bank, takže mohou objektivně posoudit, jestli je konkrétní nabídka dobrá nebo špatná. Za schůzku s poradcem nic nedáte, ale můžete naopak mnoho získat. Tak neváhejte a kontaktujte nás!

Proč právě hypotéka Expobank refinancování:

můžete získat až 12 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 12 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Teď se Vám může zdát, že se při splácení hypotéky nemůže nic pokazit, ale opak je pravdou! ...více

26.5.2017

Hypoteční poradce, někdy také nazývaný hypoteční makléř, je odborníkem ve svém oboru, nicméně i přesto se často spolupráci s ním mnoho lidí brání. Proč byste ale měli říct ano? ...více

28.6.2017

Hypotéky 2021 podmínky hypotéky v roce 2021? Ceny bytů a domů v Česku dlouhodobě rostou a podle ČNB jsou nyní nemovitosti předražené v průměru o 20 %. Sazby úroků hypotečních úvěrů jsou ale na historických minimech, a to povzbuzuje zájem lidí o pořízení vlastního bydlení. ...více

6.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Unicredit hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Gepard Hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let