Dosáhnu na hypotéku 2021 kalkulačka

21. 6. 2021

Dosáhnu na hypotéku 2021 kalkulačka

Podmínky pro získání hypotéky v roce 2021

Dosáhnu na hypotéku 2021 kalkulačka - V roce 2020 zaznamenaly bankovní instituce rekordní zájem o hypoteční úvěry. I přes koronavirovou krizi se totiž úrokové sazby pohybovaly velice nízko, což podpořila svými kroky i ČNB. Proto na hypotéku dosáhlo mnoho žadatelů a celkový objem půjčených peněz přesáhl 250 miliard korun. I v roce 2021 lze očekávat velký zájem o to, pořídit si vlastní bydlení. Pokud si právě vybíráte nové vysněné bydlení a přemýšlíte, jak to celé zaplatíte, jsou úvahy o hypotéce na správném místě. Nezapomeňte však, že trh s hypotečními půjčkami je dynamický a jeho podmínky se průběžně mění, a to oběma směry.

Které základní body musí každý žadatel o hypoteční úvěr splnit? Podmínky hypotéky aneb dosáhnu na hypotéku?

  1. věk a pobyt na území ČR Dolní hranice pro získání hypotéky je jednoduchá: stačí být plnoletý. Horní hranice není oficiálně stanovena. Počítejte ovšem s tím, že hypotéka je obvykle půjčka na mnoho let a bankovní instituce se budou zajímat, zda jako klient budete schopen po celou dobu trvání smlouvy pravidelně splácet. Podmínka trvalého pobytu v ČR sice není vyžadována, ale trvalé bydliště v ČR Vám rozhodně zpracování žádosti urychlí. Pro občany ČR se totiž jedná o pouhou formalitu, pro cizince to může znamenat více administrativy.
  2. výše příjmu Dobrou zprávou je, že není stanovena konkrétní hranice výše příjmu, kterou by musel klient při žádosti o hypotéku splňovat. Každá taková žádost se posuzuje individuálně a hraje při tom roli mnoho faktorů. Mimo jiné celková výše půjčky, doba splácení ad. Za příjem se považuje především mzda a příjem z podnikání. Banky ale dále většinou uznávají také všechny typy důchodů (starobní, invalidní, ale i vdovský a sirotčí), rodičovský příspěvek, diety, renty nebo příjmy z pronájmů. Jakýkoli typ příjmu je třeba doložit. Zaměstnanci pro to mohou využít potvrzení o výši příjmů, podnikatelé pak předkládají daňové přiznání.
  3. schopnost splácet Banky si před schválením hypotéky vždy ověřují úvěruschopnost neboli bonitu. Pokud splácíte nějaké půjčky, máte vyčerpanou kreditní kartu nebo kontokorent, banka k těmto dluhům přihlédne při hodnocení Vaší žádosti o úvěr. Zároveň nesmí mít žadatel negativní záznam v registru dlužníků.
  4.  zajištění dluhu nemovitostí V současné době není v rámci hypotečního úvěru možné získat 100 % výše požadované částky. Podle pokynů ČNB mohou bankovní instituce půjčit finanční prostředky maximálně do výše 90 % hodnoty nemovitosti, obvykle však žadatelé získají o něco méně. Zbylých 10-20 % hodnoty zástavy musí zájemce o hypotéku složit ze svých úspor. Hypotéku je však možné zajistit i více nemovitostmi. V případě, že zastavujete více nemovitostí, sčítá se totiž jejich odhadní cena a tím i maximální možná výše hypotéky, na kterou můžete dosáhnout.

Co dodat závěrem? Pokud uvažujete o koupi vlastního bydlení, je právě teď ta nejlepší doba, v současnosti jsou totiž úrokové sazby příznivě nízké. V brzké době se však očekává jejich nárůst, který ovlivní ceny hypotečních úvěrů. Zároveň v důsledku pandemie nedošlo k očekávanému poklesu cen nemovitostí, navíc v atraktivních lokalitách se s poklesem cen nedá počítat ani v budoucnosti.

Jakou kdo dostane hypotéku v roce 2021?

Realitní trh se s příchodem korony nezastavil a zahraniční investory rychle nahradili investoři čeští. Investice do nemovitostí byla v loňském roce populární a kdo mohl, začal uvažovat o zlepšení kvality svého bydlení či o pořízení chaty nebo chalupy. Ceny nemovitostí pokračovaly v růstu, i když v některých regionech pomalejším tempem. Hypoteční trh v loňském roce lámal rekordy. Banky v roce 2020 poskytly přes 250 miliard hypoték a překonaly tak dosavadní vítězný rok 2017, kdy objem hypoték dosáhl o necelých 30 miliard méně. Svůj významný podíl na tom hrála výše průměrné hypotéky, protože rekord v počtu kusů překonaný nebyl. Důvody, které stály za rekordními objemy loňského roku, budou hrát významnou roli i v letošním roce. Úrokové sazby klesly na historické hodnoty a na konci roku dostaly průměrnou sazbu pod dvě procenta. Vzhledem k vyšší inflaci tak klienti vrací bankám v reálné hodnotě méně, než si od půjčují. Nízké sazby proto udělaly hypotéky atraktivnější a na hypotéku dosáhne více lidí i s nižším příjmem. ČNB v rámci podpory ekonomiky uvolnila pravidla pro poskytování hypoték a banky zmírnily podmínky pro potřebnou výši prokazovaného příjmu. „Rozdíly mezi jednotlivými bankami se zvýraznily. Způsob počítání příjmu a požadavky na jeho charakter hrají v letošním roce ještě větší roli. A to nejen u podnikatelů,“ říká Pavel Bultas z makléřské společnosti HYPOASISTENT. Od ledna navíc došlo ke zrušení superhrubé mzdy a čistá mzda zaměstnanců se zvýšila. V roce 2021 díky tomu dosáhnou žadatelé na výrazně vyšší hypotéky, než tomu bylo ještě začátkem loňského roku. Dobré zprávy ale nejsou v letošním roce pro každého. Banky jsou opatrnější na charakter příjmu. Pokud žadatel pracuje v některém z postižených oborů jako je cestovní ruch, gastronomie, letecký či automobilový průmysl, bude mít v mnoha bankách dveře k hypotéce minimálně v prvním pololetí zavřené. Různé banky jsou ale na charakter příjmu různě přísné. Omezenější přístup k hypotéce mají také cizinci a klienti s příjmem ze zahraničí, protože i v tomto segmentu část bank zpřísnila podmínky. Kdo se chystá pořídit si luxusnější nemovitost, měl by si v letošním roce připravit větší podíl vlastních zdrojů. Některé banky již otevřeně upozorňují, že budou opatrněji přistupovat ke stanovení odhadních cen nemovitostí, které přijmou do zástavy. Nižší odhadní hodnoty zvýší nároky na část peněz, které bude potřeba hradit z vlastních úspor. Výhled hypotečního úvěrování bude pravděpodobně brzy ovlivněn projednávanou novelou zákona o České národní bance. Ta nejspíše přinese centrální bance nové pravomoci. A pokud se ekonomika rozjede, ČNB může přistoupit ke zvyšování základních úrokových sazeb, k čemuž by podle očekávání mohlo dojít již ve druhé polovině roku. Vyloučené není ani opětovné utahování pravidel. Minimálně v první polovině roku se ale žadatelé mohou těšit na opravdu krásné hypotéky.

PROČ VYUŽÍT HYPOTEČNÍ KALKULAČKU?

Sestavte si svou HYPOTÉKU ONLINE, z pohodlí domova, přesně podle vašich představ. Díky hypoteční kalkulačce ušetříte desítky hodin vašeho času a srovnáte si nabídky úrokových sazeb všech bank na trhu. Zjistíte, kolik vám banka půjčí, budete znát výši splátek vaší hypotéky, nebo si můžete spočítat, kolik ušetříte refinancováním stávající hypotéky. To vše se dozvíte za 60 sekund vašeho času. Zkuste naši hypoteční kalkulačku. Věděli jste, že každá druhá hypotéka v průběhu řešení narazí na problém, který v bance nejsou schopni vyřešit. Klienti po desítkách hodin přípravy dokumentů k hypotéce a orientací se v hypotečních úvěrech zjistí, že zaplatili rezervační poplatek za nemovitost a hypotéku jim zamítli. Jestli řešíte stejný problém, tak se na nás obraťte.

Úvěrová a hypoteční kalkulačka 2021 - výpočet splátky hypotéky

Chcete-li si vzít hypotéku, je dobré vědět, jaké měsíční splátky vás v budoucnu čekají. Přesný výpočet splátky úvěru samozřejmě záleží na mnoha specifických faktorech, které mohou její výslednou výši ovlivnit. Naše online hypoteční kalkulačka vám však pomůže přiblížit se částce, kterou byste platili ve skutečnosti. Jak na to? Naše kalkulačka hypotéky je velice jednoduchá a přehledná. Stačí zadat pouze tři základní údaje, kam patří celková výše úvěru, úroková sazba nabízená věřitelem a doba, po kterou budete hypotéku splácet. Jakmile všechna tato políčka vyplníte, klikněte na tlačítko „Spočítat“ a brzy se dozvíte, jaká bude výše měsíčních splátek ve vašem případě. Splňte si sen o vlastním bydlení. Hypoteční kalkulačka vám spočítá měsíční splátku hypotéky. Můžete si pohrát s výpočetem výše splátek v závislosti na délce splácení a době fixace úrokové sazby. Výsledek je pouze orientační. Doporučujeme ho vždy zkonzultovat s hypotečním poradcem. Každý hledá nejvýhodnější řešení. A pokud chcete vědět, jaká je pro vás nejvýhodnější hypotéka, právě kalkulačka vám poradí. Na základě zadaných parametrů najde nejlepší nabídky z jednotlivých bank a jejich porovnání vám předloží. Jednoduše tak zjistíte, jaký poskytovatel nabízí například: - nejvýhodnější úrok, - nejdelší fixaci - nebo nejméně poplatků. aktuálními daty. Naše hypoteční kalkulačka pro rok 2021 vám tak ukáže jen takové nabídky, které v tuto chvíli opravdu můžete získat. Využijte ji a zkuste si rovnou spočítat hypotéku!

Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Hypoteční bankou
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let

Při cestě za vysněným bydlením se mohou objevit problémy. Jaké? ...více

29.4.2017

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022? ...více

23.12.2021

Lidem s hypotékami dramaticky zdraží bydlení. Týká se to desítek tisíc lidí ...více

11.11.2021