Equa Hypotéka

Výše hypotéky: 300 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Hypotéka společnosti Equa bank nabízí zajímavou možnost nízkého úroku s dlouhou dobou splatnosti.

Výše hypotéky300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od1,99%
Fixace1 - 5 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Equa bank je na českém trhu financí pouze krátkou dobu, ale i tak už si získala téměř tři sta tisící zákazníků. Equa bank se dostala do povědomí lidí díky svým televizním reklamám na pohádkové téma, které zaujmou na první pohled. Činností této mladé banky jsou běžné bankovní služby pro soukromé i firemní klienty s výhodou vedení účtu zdarma.

Výhody Equa hypotéky

S hypotékou od Equa bank získáte nejen skvělou úrokovou sazbu s garancí, ale také máte šanci získat bonus 5 000 Kč. Stačí, když si ke své Equa hypotéce sjednáte ještě pojištění schopnosti splácet a bonus je Váš. Equa hypotéka je navíc bez zbytečných poplatků, které jsou u jiných bank běžné. Další výhodou Equa hypotéky je také flexibilní čerpání prostředků, které máte k dispozici až 24 měsíců po schválení.

Vysoké LTV Equa hypotéky

Výraz LTV značí, kolik procent Vám banka půjčí z odhadní ceny nemovitosti, kterou hypotéku jistíte. Většina bank dnes už nabízí až 90%, ale tato hodnota také ovlivňuje další parametry hypotéky. Pokud si do naší hypoteční kalkulačky zadáte Vaše požadavky, zjistíte, jak se parametry úvěru mění se změnou LTV. Prioritou totiž není nejvyšší LTV, ale nejlepší podmínky, které Vám budou vyhovovat. Equa bank Vám ale zajistí obojí !

Zajištění hypotéky nemovitostí

Jištění hypotéky se provádí zastavením nemovitosti, která musí být k tomuto účelu vhodná. To znamená, že Vaše nemovitost musí být určena k bydlení s lokací na území ČR. Musí být v dobrém technickém stavu, musí být již dostavěná a zkolaudovaná, a musí mít odpovídající hodnotu. Pokud takovou nemovitost vlastníte, dostanete hypotéku od Equa bank v hodnotě až 90% této nemovitosti a dokonce už od 300 000 Kč.

Garance úrokové sazby Equa hypotéky

Equa bank se může pyšnit nejnižšími úrokovými sazbami na trhu. Garanci úrokové sazby 1,99% p.a. poskytuje Equa bank k hypotékám na bydlení, ale i pro refinancování hypoték od jiných bank. Výši úrokové sazby však ovlivňuje několik dalších parametrů - hodnota LTV 80%, délka fixace 3 nebo 5 let, a samozřejmě výše úvěru od 1 mil. Kč. Pokud zvolíte fixaci na 3 nebo 5 let, dostanete garanci sazby 1,99% p.a., pokud zvolíe fixaci s délkou 1 roku, dosáhnete na úrok od 3,79% p.a. Další podmínkou pro získání garance sazby je sjednání pojištění schopnosti splácet.

Svoboda s Equa hypotékou

Equa hypotéka umožňuje také mimořádné splátky zdarma. Tyto mimořádné splátky můžete skládat v období fixace, ale také každoročně vždy 30 dní před výročím smlouvy. Také máte zdarma vedení osobního účtu, který nabízí možnost výběrů ze všech bankomatů v ČR bez poplatku.

Doba splácení Equa hypotéky

Nejkratším obdobím pro splácení hypotéky je doba 5 let a nejdelším 30 let. Splátky odchází z Vašeho osobního účtu každý měsíc, vždy ve stejné výši, která je neměnná po celé období fixace (1, 3 a 5 let). Zkuste si pro zajímavost spočítat své měsíční splátky v naší hypoteční kalkulačce.

Equa hypotéka na cokoliv!

Equa hypotékou můžete financovat jakoukoliv nemovitost k bydlení. Může se jednat o dům či byt, chalupu, stavební pozemek nebo můžete investovat do výstavby nového bydlení. V případě financování rekonstrukce je velkou předností, že nemusíte dokládat faktury. Hypotéku můžete také použít zpětně až 1 rok k proplacení Vašich nákladů s bydlením nebo také k vypořádání majetkových vztahů.

Refinancování hypotéky s Equa bank

Refinancování hypotéky znamená změnu hypotečních podmínek k lepšímu. Equa bank zlevní Vaši hypotéku a dá Vám nižší úrokovou sazbu. K tomu Vám ráda pomůže s převodem hypotéky a ještě poskytne bonus 5 000 Kč. A za vyřízení nic neplatíte!

Čerpání Equa hypotéky, které se Vám přizpůsobí

Jestliže se chystáte rekonstruovat nebo stavět nové bydlení, jistě oceníte flexibilní možnost čerpání. Výhodou je, že prostředky můžete čerpat až 24 měsíců po schválení hypotéky, peníze jdou přímo na Váš účet a také nemusíte dokládat faktury, což Vám stavění značně ulehčí.

Srovnání Equa hypotéky

Pokud Vás Equa hypotéka zaujala, tak i přes její skvělé podmínky, doporučujeme provést srovnání hypoték. Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám pomůže zjistit, jak si Equa hypotéka na bydlení stojí v porovnání s ostatními bankami.

Hypoteční kalkulačka Equa hypotéky

Výpočet hypotéky pomocí hypoteční kalkulačky Vám ukáže, jak by mohla vypadat Vaše budoucí hypotéka. Můžete si zkusit zadat požadované hodnoty do kalkulátoru a různě je přenastavovat tak, abyste dosáhli co nejvhodnějšího nastavení. Pokud byste s výsledkem stále nebyli spokojeni, můžete se obrátit na naše odborné poradce. Zaručujeme vám, že pro Vás uděláme vše co bude v našich silách a pomůžeme Vám dosáhnout těch nejlepších podmínek.

Pojištění u Equa bank

Equa bank nabízí kromě bankovních služeb také širokou škálu pojištění. Při sjednání pojištění schopnosti splácet dokonce dosáhnete na lepší podmínky pro Vaši hypotéku. Pojištění schopnosti splácet Vám kryje rozika spojená se ztrátou zaměstnání, s pracovní neschopností nebo i případy smrti či invalidity.

Shrnutí Equa hypotéky:

  • hypotéka s LTV 90% a úvěrem od 300 000 Kč
  • garance úrokové sazby 1,99% p.a.
  • vedení účtu a vyřízení hypotéky bez poplatku
  • k hypotéce bonus 5 000 Kč
  • flexibilní čerpání při rekonstrukci nebo výstavbě
  • mimořádné splátky zdarma
  • možnost pojištění

Chcete Equa hypotéku?

Využijte bezplatnou nabídku asistence při vyjednávání s bankou. Naši hypoteční poradci Vám díky svým zkušenostem vyjednají ještě lepší podmínky, než byste si dovedli představit. Nebo můžete využít konzultace pouze informativního charakteru, čímž získáte přehled nad bankovními podmínkami. Díky tomu pak budete v bance při jednání jistější a budete vědět, čeho chcete dosáhnout. Sjednejte si schůzku s poradcem ještě dnes. Jednoduše nám zanechte svůj kontakt zde a náš poradce se Vám ozve do 24 hodin. Na schůzku nepotřebujete žádné podklady, pouze představu o Vašem vysněném bydlení. Konzultace je zdarma a určitě Vám poskytne víc kvalitních informací, než čerpání informací v internetových diskuzích o hypotékách.

Proč právě hypotéka Equa Hypotéka:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Hypotéka je velký závazek a proto byste si před jejím sjednáním měli vše řádně promyslet. ...více

15.6.2017

Plánujete si koupit vlastní bydlení? Proč byste měli koupit zrovna novostavbu? ...více

2.6.2017

Jak vypadají v letošním roce nejrůznější hodnoty v oblasti hypoték? Která banka je pro hypotéku nejvhodnější a za kolik si letos Češi už vzali hypoteční úvěry? ...více

6.7.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Equa Hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Refinancování s Českou spořitelnou
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let