Hypoúvěr Modré pyramidy

Výše hypotéky: 200 000 - 50 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Modrá pyramida poskytuje úvěry na bydlení včetně těch hypoteční už mnoho let, a to s relativně nízkou úrokovou sazbou od 2,29 %.

Výše hypotéky200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,29%
Fixace3 - 10 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkoune
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek ne
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Modrá pyramida má dlouholeté zkušenosti v oboru financí, díky nimž Vám může sestavit ideální finanční plán přesně pro Vaše záměry. Modrá pyramida je vlastně stavební spořitelna, takže v oblasti zajišťování bydlení je opravdovým specialistou. Navíc si zakládá na stálém vztahu se svými klienty, takže Vám může pomoci i ve složitějších životních situacích.

Výhody Hypoúvěru Modré pyramidy

Předností Hypoúvěru od Modré pyramidy je především možnost rozložení splátek až na 30 let, čímž získáte splátky, které nezatíží Váš rodinný rozpočet. Dále nízká úroková sazba, díky které ušetříte. Máte také možnost daňové úspory odečtením úroků z daní.

Zajištění Hypoúvěru Modré pyramidy nemovitostí

Velkou výhodou Hypoúvěru je možnost zajištění úvěru až 12 měsíců po čerpání prostředků. Jedná se o tzv. předhypoteční formu úvěru až do výše 3 mil. Kč. Máte tak volné ruce při financování nemovitostí, které ještě před uzavřením úvěru není možné zastavit. Týká se to například nemovitostí kupovaných od obce či státu, nemovitostí z dražby nebo v exekuci, družstevního bytu nebo třeba výstavby dřevěných staveb.

Hodnota LTV Hypoúvěru Modré pyramidy

Modrá pyramida Vám poskytne úvěr do 90% hodnoty nemovitosti. Lepší podmínky úvěru však dostanete při hodnotě LTV 80 %. Vyplatí se tak mít naspořeno něco málo do začátku. Jednou z podmínek je, že majitelem nemovitosti musí být žadatel o hypotéku. Žadatelé o hypotéku mohou být až 4 lidé, maximálně ze 2 domácností.

Výhodná úroková sazba Hypoúvěru Modré pyramidy

Modrá pyramida nabízí pouze pevnou formu úrokové sazby s možností fixace až na 10 let. Úroková sazba se pak dělí na dvě skupiny podle hodnoty LTV. Při zvolení LTV do 80% a s fixací na 3 až 5 let získáte úrok 2,29%, což je velmi hezké číslo. Pokud však budete muset zvolit vyšší hodnotu LTV nad 80 % dosáhnete na úrok 3,09%, což je také přívětivá sazba.

Svoboda s Hypoúvěrem Modré pyramidy

S Hypoúvěrem od Modré pyramidy jste osvobozeni od poplatků a také můžete úvěr splatit dříve! Díky možnosti mimořádných splátek, můžete splatit svůj úvěr dříve a ušetřit tak jak na poplatcích, tak na úrocích. Hypoúvěr můžete také předčasně splatit bez sankčního poplatku.

Výše úvěru a doba splácení Hypoúvěru Modré pyramidy

S Modrou pyramidou můžete dosáhnout na úvěr od 200 tis. Kč, to je krásné, ale téměř už běžně, ale maximální výše úvěru sahá až do astronomické částky 50 mil. Kč. Neobyčejnou možností je také tzv. pohotovostní forma úvěru, která dosahuje až 3 mil. Kč a dá se využít pro pořízení nemovitosti, která v době koupě není schopna zástavy.

Hypotéku můžete splácet v rozmezí 5 až 30 let. Splátky se dají přizpůsobit Vašim možnostem a rozložit na dlouhou dobu, takže se nemusíte bát vysokých splátek, které zatíží Vaší peněženku. Samozřejmostí je možnost mimořádných splátek a předčasného splacení zdarma, obojí bez poplatku.

Zde v naší hypoteční kalkulačce si můžete během chvilky spočítat, jak by mohla vypadat Vaše měsíční splátka hypotéky od Modré pyramidy.

Hypoúvěr Modré pyramidy na cokoliv!

Hypoúvěr Vám zajistí financování bydlení, se kterým by jinde měli problém. Můžete financovat koupi nemovitosti v rámci privatizace bytového fondu, koupi nemovitosti od státu nebo města, financování družstevního bytu s pozdějším převodem do osobního vlatsnictví, vydražení nemovitosti nebo nemovitosti v exekuci či insolvenčním řízení, a v neposlední řadě výstavbu montované stavby či dřevostavby.

Možnosti s Modrou pyramidou

Modrá pyramida nabízí úvěr, který Vás zvýhodní už při výběru Vaší vysněné nemovitosti. Můžete totiž využít pohotovostní formy hypoúvěru a získat tak prostředky ještě před tím, než si vyberete nové bydlení. Vyhnete se tak stresu při zajišťování financí těsně před koupí. Pro původního majitele Vaší vybrané nemovitosti tak budete jistě přednostním klientem, protože prodej může proběhnout bez průtahů.

Srovnání Hypoúvěru Modré pyramidy

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám porovná nabídky hypoték od ostatních bank. Nemusíte ztrácet čas s obíháním poboček, ale online z domova si sami a pohodlně můžete zkusit najít banku, která nabízí tu nejlepší hypotéku pro Vaši konkrétní situaci.

Hypoteční kalkulačka Hypoúvěru Modré pyramidy

Kromě porovnání hypotečních úvěrů si můžete na našem webu také spočítat svou ideální hypotéku. Stačí, když do hypoteční kalkulačky zadáte požadované hodnoty a jediným kliknutím máte výsledek. V momentě získáte orientační představu o tom, kolik můžete získat na Vaše vlastní bydlení či na jak moc se můžete rozšoupnout při rekonstrukci. Využití hypoteční kalkulačky je bezplatné a nezávazné, takže se nebojte a zkuste to.

Pojištění u Modré pyramidy

Díky Modré pyramidě se můžete připravit i na náhlé životní situace. Vybrat si můžete z nabídky osobního pojištění, které nabízí ochranu Vás i Vašich blízkých při úraze, dále pojištění majetku, které je vhodné pro zajištění Vašeho bydlení, a nakonec ještě autopojištění, které ochrání Váš automobil v případě nehody a dalších nepříjemných situacích.

Shrnutí Hypoúvěru Modré pyramidy:

  • hypotéka s rozložením splátek až na 30 let
  • možnost daňové úspory
  • hypoúvěr až do 50 mil. Kč
  • možnost zajištění úvěru 12 měsících po vyčerpání
  • fixace až na 10 let s skvělým úrokem od 2,29%
  • garance maximální výše úroku po celou dobu trvání úvěru
  • možnost financování nemovitostí v exekuci

Chcete Hypoúvěr Modré pyramidy?

Modrá pyramida nabízí ke svému Hypoúvěru skvělé podmínky a určitě stojí zato, si zkusit udělat výpočet podle Vašich možností. Pokud nám zanecháte svůj kontakt zde, můžeme Vám pomoci s vyhodnocením výsledné varianty. Můžeme Vám pomoci i při jednání s bankou. Zaručíme Vám, že za Vás vyjednáme nejnižší možnou sazbu a ty nejlepší podmínky, které si banka může dovolit. Naši finanční poradci jsou nezávislí a znají nabídky úvěrů ostatních bank, takže mohou objektivně posoudit, jestli je konkrétní nabídka dobrá nebo špatná. Za schůzku s poradcem nic nedáte, ale můžete toho mnoho získat. Tak na nic nečekejte a kontaktujte nás!

Proč právě hypotéka Hypoúvěr Modré pyramidy:

můžete získat až 50 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 50 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
30. 6. 2021

Refinancování hypoték mimo fixace

Na trhu s refinancováním hypoték se čeká změna

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splatí hypotéku, aby si vzali nějakou výhodnější u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami v tom, kolik si za takové refinancování účtují, s touto praxí mají všechny banky nemalé náklady. „Příčina je výkladové stanovisko České národní banky, které stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 procent, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková a doplňuje, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“.

Problém s tím v praxi mají i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale banky respektují stanovisko České národní banky. 

Banky varují před zdražením

Česká bankovní asociace (ČBA) dlouhodobě volá v této věci po férových podmínkách jak pro banky, tak pro klienty. Zároveň také varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí (zdraží, pozn. red.) nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají.

To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“

Podle ní tento stav přitom ale nevede jenom k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank, ale dojde-li k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou směřovat klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb, u nichž úrok hypotéky kopíruje základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že může být jak velice příznivý, tak ale i velice nepříznivý a riziko posledně jmenovaného nese dlužník.

Věc začali řešit už i poslanci

To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního Rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami.

Podle něj nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna zákona § 117, o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik.

„Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, jasné vyjmenování úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na více detailů je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec.

Cíl legislativní úpravy přitom dle jeho slov nesmí být zvýhodnit buď banky, nebo dlužníky. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty.

Na neudržitelnost současného stavu poukazují i experti

To, že si současný stav u refinancování hypoték žádá řešení, si myslí i úvěrová analytička Marcela Mazáková. Ať už přijde změna jakákoli, tvrdí, že rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru.

„Změna by měla být taková, aby bankám byly kompenzovány ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, dojde-li k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje s tím, že pokud to se nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty.

„Dle mého názoru je jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ‚účelně vynaložených nákladů‘ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytnou prostor poskytovatelům ke kompenzaci, jakož i stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá.

Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží

Refinancování hypoték v Česku sílí každým měsícem. Důvodem jsou obavy z rostoucí inflace a zvyšování úroků u hypoték, ale i minimální náklady dlužníků na refinancování u většiny tuzemských bank. Platí to i pro refinancování hypotéky k jiné bance. Jenomže to může brzy skončit. Podle posledních zpráv mají banky dost praxe, kdy jim dlužníci předčasně splácejí hypotéky, aby si vzali výhodnější hypotéku u jiné banky. I když na trhu panují značné rozdíly mezi bankami, kolik si za takové refinancování účtují, všechny banky mají s touto praxí nemalé náklady. Důvod je, že na rozdíl od spotřebitelských úvěru si i banky na hypotéky půjčují. V praxi to funguje tak, že banka, které poskytne hypotéku svému klientovi, si na ni půjčí u jiné banky, za což jí zaplatí úrok. Zároveň se ještě finančně zajistí proti výkyvům úroků na mezibankovním trhu. V momentě, kdy bance ale „uteče“ klient k jiné bance i s hypotékou, prvně úvěrující banka zaznamená ztrátu. „Příčina současných obtíží je výkladové stanovisko České národní banky. To stanovuje, že v případě předčasně splacené hypotéky i mimo výročí fixace či mimořádné splátky nad každoročních 25 %, si banky mohou účtovat pouze takzvaně náhradu účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s touto skutečností,“ vysvětluje úvěrová analytička skupiny Partners Marcela Mazáková s tím, že celý problém tkví v tom, jak vykládat termín „účelně vynaložené náklady“. Kdo může, ať refinancuje hypotéku teď, radí odborníci S tím mají v praxi problém i banky. Některé z nich si za předčasné splacení hypotéky naúčtují skutečně jen několik stokorun, jiné po klientovi naopak žádají i statisíce za doplacení ušlých nákladů. V drtivé většině ale respektují stanovisko České národní banky, tedy chtějí stokoruny či nízké tisíce. Banky nejsou spokojeny Česká bankovní asociace (ČBA) současný stav dlouhodobě kritizuje. Volá po férových podmínkách jak pro banky, tak klienty. Zároveň i varuje, že pokud bude současná praxe pokračovat dál, banky výrazně omezí, jinými slovy zdraží nabídku dlouhodobých fixací u hypoték. To proto, aby se chránily před ztrátami, které jim stále častějším předčasným splácením hypoték při refinancování vznikají. To potvrzuje i úvěrová analytička Partners: „Pokud si banky u předčasného splacení hypotéky, jejíž splácení kalkulovaly úplně jinak, než se nakonec stalo, nemohou účtovat více než administrativní náklad za předčasné splacení, tak prostě realizují ztrátu.“ Refinancování hypoték jede. Přechod k jiné bance se nemusí vyplatit každému Podle ní tento stav nevede jen k úvěrové turistice dlužníků na úkor bank. V případě, že dojde k jeho vyhrocení, může se i stát, že banky docela přestanou nabízet dlouhodobé fixace a budou tlačit klienty do takzvaných plovoucích úrokových sazeb. To je floating sazeb, které z trhu dnes prakticky vymizely a u nichž hypoteční úroky kopírují základní úrokové sazby centrální banky. To znamená, že plovoucí sazba může být jak velice příznivá, tak ale i velice nepříznivá a riziko posledně jmenovaného nese pouze dlužník. Věc začali řešit už i poslanci To, že situace ve věci podmínek refinancování hypoték není ideální, potvrzuje i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO). Ten vyjednává o nápravě jak s bankovní asociací, tak ministerstvem financí, centrální bankou, ale i dalšími zúčastněnými stranami. Tvrdí, že nejsnazší a nejefektivnější cestou, jak danou věc řešit, je změna § 117 zákona o spotřebitelském úvěru. Tedy změna ustanovení, které by jasně definovalo takzvanou náhradu účelně vynaložených nákladů. Možností, jak to udělat, je podle něj několik. „Je to stanovení procentní sazby ze zůstatku úvěru, přes jasné vyjmenovávání úkonů věřitelů, které lze zpoplatnit, ale i další. Na větší detail je ale ještě brzy,“ tvrdí poslanec. Banky rozdaly dvakrát více hypoték než loni. Lidé se bojí nárůstu sazeb Cílem legislativní úpravy přitom podle jeho slov nesmí být zvýhodnění buď banky, nebo dlužníků. Cílem má být to, aby náklady spojené s hypotékou byly odhadnutelné pro banky i jejich klienty. Což je podle jeho názoru jediná šance, jak za současné situace udržet cenově dostupné i hypotéky s dlouhou dobou splatnosti se zafixovanou výši úroků v rozumné výši. Jak dodává, ohlasy z bank ukazují na to, že pokud nedojde ke změně podmínek u refinancování, začnou banky zvýhodňovat kratší doby fixace a naopak delší fixace zdražovat. Případně znovu sáhnou po floatingových sazbách. Obojí podle jeho slov není v zájmu bank ani zájemců o hypotéku. Na neudržitelnost situace poukazují i experti To, že si současný stav u refinancování hypoték, žádá řešení, potvrzuje i výkonná ředitelka Institutu pro politiku a společnost Šárka Prát. Podle jejího názoru platí, že když nedojde ke změně podmínek u předčasného splacení hypoték, banky dříve či později sáhnou po obranných krocích. „To se projeví zvyšováním úroků, omezování ochoty bank poskytovat dlouhodobé fixace, a tak i celkové zhoršování dostupnosti bydlení,“ vysvětluje s tím, že už nyní Česko patří z hlediska dostupnosti vlastního bydlení k jedněm z nejhůře hodnocených zemí v Evropě. Covid hypotéky nezmrazil. Češi si loni na bydlení napůjčovali 250 miliard Odkazuje i na analýzu, kterou její Institut, vypracoval. Ta tvrdí, že novela spotřebitelského zákona by měla u refinancování hypoték ustanovení § 117 změnit tak, aby nově zakládalo u předčasného splacení úvěru věřiteli nárok na spravedlivé a objektivní odškodnění za případné náklady s tím přímo spojené. „Věřitel by měl být oprávněn k náhradě nákladů pouze v případě, pokud by byla spravedlivá a objektivní. Nemělo by v žádném případě docházet k sankcionování spotřebitele za to, že chce refinancováním změnit i banku,“ odkazuje na závěry analýzy. Je třeba najít férové řešení To potvrzuje i úvěrová analytička Marcela Mazáková. I podle ní, ať už přijde změna jakákoli, rozhodně nemůže být řeč o sankcích, které by bankám měly zvyšovat výnos nad rámec poskytnutého úvěru či kompenzovat náklady, které nejsou součástí RPSN daného úvěru. „Avšak změna by měla bankám kompenzovat ztráty, které jim reálně vznikají s úrokovými náklady, jestliže dojde k předčasnému splacení hypotéky a jejímu převedení k jiné bance,“ vysvětluje. Pokud se to nestane a bude pokračovat současný vzestupný trend refinancování hypoték, banky to dříve či později přiměje ke zdražení hypoték a obecně tvrdším podmínkám pro klienty. „Jediným řešením, jak narovnat stávající situaci, je novela zákona o spotřebitelském úvěru, která by výklad ´účelně vynaložených nákladů´ sjednotila a určila jasná pravidla hry. Pravidla, která budou fér pro všechny účastníky. Pravidla, která dávají jistotu a srozumitelný výpočet spotřebiteli a zároveň poskytují prostor bankám ke kompenzaci a stabilitu zainvestovaných zdrojů,“ uzavírá Mazáková.

Uvažujete o hypotéce? Povíme, proč byste si měli zařídit hypotéku na novostavbu spíše než na starší bydlení. ...více

19.6.2017

Jak si můžete porovnat hypotéky? Máme pro Vás 3 způsoby! ...více

26.5.2017

v případě hypotečního úvěru jde o nemalé peníze, banky si pořádně hlídají, komu je svěří a zda bude schopen dostát závazku úvěr splácet. Je tedy nutné bance doložit všechny Vaše příjmy. Majitelem nemovitosti se tak může stát pouze ten, kdo má dostatečné příjmy a umí je doložit, samozřejmě jen pokud je řeč o bankovních hypotékách. ...více

22.8.2017

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:Hypotéka Komerční Banky
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let