Firemní hypotéka kalkulačka

21. 6. 2021

Firemní hypotéka kalkulačka

HYPOTÉKA PRO FIRMY

Firemní hypotéka kalkulačka -  NA CO JI MŮŽETE VYUŽÍT A JAK JI ZÍSKAT. Zcela specifická kategorie hypotečních úvěrů. I tak můžeme označit hypotéky pro firmy. Využijete je například k rozšíření provozu, stavbě nových kanceláří nebo k nákupu továrních strojů. Podívejte se, jaké podmínky musíte splnit, abyste na hypotéku pro firmu dosáhli, a čím se tyto půjčky liší od klasických hypotečních úvěrů. Základní odlišnost oproti běžným půjčkám na bydlení je už v osobě žadatele. Hypotéku pro firmy totiž mohou získat pouze právnické osoby. Musí přitom mít: mít sídlo na území České republiky a nesmí mít záporný vlastní kapitál. Jinak řečeno to znamená, že vaše společnost už musí mít nějakou historii. Pokud o hypoteční úvěr požádáte krátce po založení firmy, banka vaši žádost s největší pravděpodobností zamítne. NA CO MŮŽETE HYPOTÉKU PRO FIRMY VYUŽÍT Jednou z výhod firemní hypotéky je poměrně velký rozsah možností, jak můžete půjčku využít. Banky vám obvykle půjčí například na: nákup nemovitosti, stavbu nové budovy, přestavbu nebo rekonstrukci stávající nemovitosti, připojení nemovitosti k veřejným sítím, splacení jiných úvěrů, které jste získali na financování nemovitosti určené k podnikání.U nákupu, stavby nebo například rekonstrukce nemovitosti je také důležité, jak ji plánujete využívat. Jestli v ní chcete vybudovat kanceláře, využít ji jako skladovací halu nebo z ní udělat továrnu. Také podle účelu nemovitosti se totiž banka rozhoduje, jestli a kolik peněz vám půjčí. Podmínky firemní hypotéky se liší podle jejího účelu. Záleží tedy na tom, zda chcete vybudovat například kanceláře nebo kupujete vybavení do továrny.

CO POTŘEBUJETE K ZÍSKÁNÍ FIREMNÍ HYPOTÉKY 

U hypotéky pro firmy musíte bance obvykle doložit víc dokladů, než když řešíte „pouze” klasickou půjčku na bydlení. Kromě základních informací o společnosti chtějí banky vidět zejména:

  • kompletní daňové přiznání,
  • výsledovku,
  • rozvahu
  • výkaz zisků a ztrát.

Kromě toho poskytovatelé často požadují také:

  • firemní příjmy,
  • daňovou evidenci,
  • předmět podnikání,
  • podnikatelský záměr včetně plánovaného cashflow, který je podepsaný statutárními zástupci společnosti (jednateli),
  • potvrzení o bezdlužnosti u finančního úřadu nebo účel hypotéky – tedy jaké náklady chcete hypotékou zaplatit a k čemu budete nemovitost využívat.

Počítejte také s tím, že banka bude zkoumat vaši podnikatelskou i úvěrovou historii. A samozřejmě se neobejdete ani bez dokumentů, které se týkají pořizované nemovitosti.

PODMÍNKY U HYPOTÉKY PRO FIRMY

Hypotéka pro firmu se od běžných hypotečních úvěrů liší také podmínkami, které vám banka nabídne. Jiný bývá například úrok nebo výše hypotéky. V případě úrokové sazby platí, že u hypotéky pro firmu musíte počítat s vyšším úrokem než u běžných hypotečních úvěrů. A to alespoň o 1 procentní bod. Banky přitom tyto sazby často veřejně neprezentují. Navíc je upravují individuálně podle vašeho záměru, historie firmy a dalších faktorů. Výše půjčky je pak u některých poskytovatelů téměř neomezená. Můžete tak získat dost peněz například i na rozsáhlé developerské projekty. O ty největší hypotéky se přitom zpravidla podělí víc bank. Zároveň ale počítejte s tím, že potřebujete mít dost velký vlastní kapitál. Zatímco běžní žadatelé obvykle získají až 90 % z ceny zastavené nemovitosti, u firemních hypoték je toto číslo menší. Často se LTV pohybuje do 80 %. Stejně jako u běžných hypoték přitom platí, že čím větší část z ceny nemovitosti uhradíte ze svého, tím lepší podmínky získáte. Zároveň musíte počítat i s kratší splatností půjčky. Obvykle je maximálně 25 let. A také s vyššími poplatky. A to nejen za vyřízení či vedení hypotéky, ale také například za správu běžného účtu, který si často musíte k hypotečnímu úvěru zřídit.

Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 22 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Refinancování Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40
Název hypotéky:Gepard Hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let

Zajímá Vás, proč došlo k omezení hypotéky 2017 a chystá se další? Pak Vás jistě bude zajímat náš článek o omezení hypoték Českou národní bankou. ...více

25.7.2017

Výhodná, výhodná, výhodná - taková by za každých okolností měla být Vaše hypotéka. Ovšem jak toho docílit? Jak si správně vybrat výhodnou hypotéku? Podle čeho se řídit a jak postupovat? Máme pro Vás desatero výběru výhodné hypotéky. ...více

9.8.2017

Pokud se nacházíte v některé z následujících situací, pak byste na hypotéku raději měli zapomenout a odložit ji. ...více

5.6.2017