Hypotéka Komerční Banky

Výše hypotéky: 200 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 30 let

Komerční Banka je jedním z nejlepších poskytovatelů bankovních služeb včetně hypoték na našem trhu a nabízí úrok již od 2,29 %.

Výše hypotéky200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 30 let
Maximální LTV90%
Úrok od2,29%
Fixace1 - 10 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkouano
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 2900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Komerční banka je jedním z předních lídru na finančním trhu České republiky. Díky své dlouholeté tradici v Česku si získala mnoho spokojených zákazníků v soukromém i korporátním sektoru. V roce 2016 dokonce získala ocenění Banka roku. Všechna tato pozitiva Vám zajišťují, že Komerční banka je opravdu spolehlivým a velmi schopným finančním partnerem pro Vás a Vaši rodinu nebo firmu.

Výhody hypotéky Komerční banky

Hypotéka od Komerční banky Vám nabízí běžné i nadstandardní výhody, které jinde nezískáte. Banka Vám totiž umožní hypotéku splatit rychleji, můžete skládat mimožádné splátky do výše 25% každý rok. Hypotéku také můžete částečně nebo zcela splatit též bez poplatku. S Komerční bankou také můžete využít možnosti odpočtu zaplacených úroků ze základu daně. K tomu všemu máte ještě šanci získat slevu na úrokovou sazbu při sjednání životního pojištění.

Zajištění hypotéky Komerční banky nemovitostí

Jako každá hypotéka i hypotéka Komerční banky musí být zajištěna nemovitostí, proto můžete získat úvěr na tak vysokou částku. Komerční banka se v tomto bodu nijak neliší od ostatních bank, nabídne Vám úvěr do zákonem povolené hodnoty nemovitosti. V čem se ale banka odlišuje, je možnost čerpání hypotéky už s návrhem na vklad zástavního práva do KN!

Hodnota LTV hypotéky Komerční banky

Komerční banka Vám poskytne úvěr do 90% hodnoty nemovitosti. Pokud však potřebujete úvěr ve vyšší hodnotě, než do jaké sahá 90% hodnoty Vaší nemovitosti, můžete zastavit klidně i více nemovitostí. Podmínkou ale je, že majitelem nemovitosti musí být žadatel o hypotéku. Žadatelé o hypotéku mohou být až 4 lidé, maximálně ze 2 domácností.

Výhodná úroková sazba hypotéky Komerční banky

Úrokové sazby Komerční banky nepatří k nejlevnějším, ale zato to banka vynahrazuje absencí poplatků a délkou fixace. Sazbu si totiž můžete zafixovat na Vámi zvolenou dobu v rozmezí od 1 roku až po 10 let, což nebývá běžnou délkou. Výše sazby se samozřejmě odvíjí od délky fixace a LTV. Pokud si zvolíte úvěr s 90% LTV, získáte úrok od 3,09%. Jestliže pro Vás bude výhodnjěší hodnota 80% LTV dosáhnete na úrok od 2,29% p.a.!

Svoboda s hypotékou Komerční banky

Díky možnostem, které Vam banka poskytuje se můžete cítit svobodně i při splácení hypotéky. Přesto, že si možná sjednáte účelovou hypotéku na bydlení, získáte k ní i bezúčelovou část až 400 000 Kč, kterou můžete využít na cokoliv. A dalším skvělým benefitem je možnost čerpání, a to až 24 měsíců po podepsání smlouvy.

Výše úvěru a doba splácení hypotéky Komerční banky

V závislosti na hodnotě zástavy Vám banka poskytne hypotéku 5 -10 mil. Kč. Za sjednání úvěru si banka účtuje poplatek 2 900 Kč. Jinak mimořádné splátky i předčasné splacení máte zdarma.

Hypotéku můžete splácet v rozmezí 5 až 20 let. Každý měsíc, v předem stanovené datum splatnosti, odchází Vaše anuitní splátka. V případě, že byste nebyli schopni splácet svůj závazek z vážného důvodu, můžete se dohodnout na odložení splátek nebo si k hypotéce sjednat pojištění schopnosti splácet. V takovém případě by za Vás pojišťovna hradila splátky po celou dobu Vaší pracovní neschopnosti.

Zde v naší hypoteční kalkulačce si můžete pohodlně a během chvilky spočítat, jak by mohla vypadat Vaše měsíční splátka hypotéky.

Hypotéka Komerční banky na cokoliv!

S hypotékou od Komerční banky můžete konečně bydlet ve vlastním. Hypotéka Vám umožní financovat širokou škálu nemovitostí. Ať už se jedná o koupi nemovitosti, koupi družstevního bytu, vypořádání majetkových vztahů, předplacení nájemného, rekonstrukci, výstavbu (se smlouvou s dodavatelem i bez), to vše Vám banka pomůže financovat. Dokonce Vám až 1 rok zpětně proplatí proinvestované náklady spojené s bydlením.

Možnosti s Komerční bankou

Jako Váš spolehlivý finanční partner Vám Komerční banka poskytuje mnoho způsobů, jak financovat Vaše sny i potřeby. Banka nabízí nejen hypotéku na bydlení, ale také hypotéky s flexibilními podmínkami. S Komerční bankou můžete také refinancovat hypotéku od jiné banky či využít konsolidace úvěrů.

Srovnání hypotéky Komerční banky

Naše nezávislá hypoteční kalkulačka Vám udělá srovnání hypoték od ostatních bank. Nemusíte obíhat jednotlivé pobočky, ale online z domova si sami a nezávazně můžete zkusit najít banku, která nabízí tu nejlepší hypotéku pro Vaši konkrétní situaci.

Hypoteční kalkulačka hypotéky Komerční banky

Kromě srovnání hypoték si můžete na tomto webu také spočítat svou potencionální hypotéku. Stačí, když do hypoteční kalkulačky zadáte požadované hodnoty a kliknete na tlačítko Spočítat. V momentě získáte orientační představu o tom, kolik můžete získat na Vaše vlastní bydlení či na jak moc se můžete rozšoupnout při rekonstrukci. Využití hypoteční kalkulačky je bezplatné a nezávazné, takže se nebojte a vyzkoušejte.

Pojištění u Komerční banky

Komerční banka není jen bankou, ale také Komerční pojišťovnou. Pokud si k hypotéce sjednáte životní pojištění, získáte slevu na úrokovou sazbu. Nebo velmi doporučované pojištění je pojištění proti neschopnosti splácet. V případě, že byste přišli o práci nebo třeba dlouho marodili, pojištění za Vás po celou dobu pracovní neschopnosti hradí splátky. V případě smrti či invalidity dokonce splatí celý úvěr za Vás.

Shrnutí hypotéky Komerční banky:

 • hypoteční úvěr od silné bankovní instituce
 • možnost odečtu úroků od základu daně
 • úvěr v rozpětí 5 až 10 mil.
 • možnost využití až 400 tis. Kč na cokoliv
 • fixace až na 10 let s úrokem od 2,29%
 • LTV až 90%
 • možnost čerpání už s návrhem na vklad zást. pr. do KN
 • sleva na úrok při sjednání životního pojištění

Chcete hypotéku Komerční banky?

Ač Komerční banka neoslňuje svojí nabídkou hypotéky, vynahrazuje to svou stabilitou a profesionálním přístupem. Přesto pro Vás může být bankou číslo jedna. Pokud nám zanecháte svůj kontakt zde, můžeme Vám pomoci při vyjednávání podmínek. Zaručíme Vám, že za Vás vyjednáme nejnižší možnou sazbu a ty nejlepší podmínky, které si banka může dovolit. Naši finanční poradci jsou nezávislí a znají nabídky ostatních bank, takže mohou objektivně posoudit, jestli je konkrétní nabídka dobrá nebo špatná. Za schůzku s poradcem nic nedáte, ale můžete mnoho získat. Tak neváhejte a ozvěte se!

Proč právě hypotéka Hypotéka Komerční Banky:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Fixační doba hypotéky je jednou z těch nejdůležitějších parametrů hypotéky a může ovlivnit to, jak úspěšně se Vám bude dařit hypotéku splácet. ...více

11.7.2017

Hypotéky pro mladé - hypotéky mají být pro mladé žadatele dostupnější ...více

10.6.2021

Hypotéka bez dokládání příjmů - stále možné získat hypotéku bez dokládání výše příjmu ...více

7.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Expobank refinancování
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Refinancování s Hypoteční bankou
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Českou spořitelnou
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:RB Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let