Hypoteční kalkulačka online a zdarma

Zvolit si tu správnou hypotéku na míru není vůbec snadné. Jde o důležité životní rozhodnutí a je tedy mu nutné věnovat patřičnou pozornost. Zjistit aktuální nabídky bankovních hypoték je náročné na čas, velmi zdlouhavé a není nutně ani objektivní a úplné - banky Vám často nenabídnou ty nejvýhodnější podmínky, které mají v rukávu.
 
Ovšem existuje nástroj, který celý tento proces zrychlí, zjednoduší a zpřesní. Jmenuje se hypoteční kalkulačka alias kalkulátor hypotéky, někdy také srovnávač hypotéky, který funguje na principu srovnání nabídek hypotečních úvěrů všech bank v České republice a to na základě zadání základních údajů (jako jsou například hodnota nemovitosti, požadovaná fixační doba, celková výše úvěru apod.). Mezi takovéto online hypoteční kalkulačky se dá zařadit i náš web Hypoking.cz. Nezávislé porovnání hypotečních úvěrů - přesně to je cílem našich stránek.
Naše kalkulačka hypotéky je k dipozici všem, a to bezplatně, tedy zdarma a zároveň opakovaně. Za pomocí online kalkulačky tak rychle a z pohodlí domova získáte přehled o aktuální nabídce bankovních i nebankovních hypoték na trhu a najdete tu, která pro Vás bude nejvhodnější.
 
Hypotéku, která se Vám bude zamlouvat, si pak můžete zřídit sami, ale můžete také využít bezplatných služeb našeho týmu odborníků, kteří Vám pomohou nejen s otázkami ohledně volby hypotéky, ale také s administrativou, vyjednáním podmínek a sjednáním samotné hypotéky. V bance Vám vyjednáme ještě lepší podmínky, než ukáže kalkulačka hypotéky či než Vám nabídne banka sama, pokud se jí zeptáte jako „obyčejný“ klient. Naši poradci totiž ví, kam až banka může zajít, hypoteční trh známe velmi dobře a zajistíme tak vždy výhodnější podmínky, než byste si domluvili v bance sami. Naše služby jsou zdarma, stejně jako poradenství a pomoc při čerpání hypotéky, vyřešení administrativy a další služby.
 

Jak hypoteční kalkulačka funguje?

Náš srovnávač hypoték neboli kalkulačka hypotéky funguje na velmi jednoduchém principu. Stačí na hlavní stránce www.hypoking.cz zadat základní údaje, jako o jak vysokou hypotéku máte zájem nebo za jak dlouho byste ji chtěli splatit. Délka splatnosti přímo ovlivňuje částku měsíční splátky hypotéky. Můžete si zvolit menší částku a splácet tak hypotéku déle. Jestli máte jistotu dobrého příjmu a můžete tedy platit měsíčně vyšší sumu, budete pravděpodobně chtít hypotéku splácet kratší dobu. Zároveň volba délky fixační doby ovlivní výši úrokové sazby.
 
Po zadání parametrů vám náš srovnávač hypotéky najde tu nejlepší přímo pro Vás. Pokud byste potřebovali zjistit podrobnosti o vybrané nabídce hypotéky u konkrétní banky, doporučujeme Vám sjednat si schůzku s naším hypotečním odborníkem. Schůzka je nezávazná, bezplatná, nebude Vás do ničeho nutit, pouze Vám poskytne nejdetailnější informace o nabídce hypotéky, kterou jste si vybrali, ale zároveň poradí výhodnější, pokud taková je, a na Vás pak je, pro co se nakonec rozhodnete.
 

Jak vysokou hypotéku získáte?

Financování hypotékou si můžete sjednat až do výše 90 % hodnoty dané nemovitosti. Jestliže tedy nemáte své vlastní rezervy, hypotéku bohužel nezískáte, protože zbývajících 10 % budete muset uhradit z vlastních zdrojů, případně financování řešit spotřebitelským úvěrem. 
 
Pokud je toto vaše první setkání se světem hypoték, pravděpodobně Vám z toho jde hlava kolem, doporučujeme tedy využít služeb především srovnávače hypoték Hypoking.cz v pohodlí domova a v případě jakéhokoliv dotazu se obrátit na hypotečního poradce přímo v místě svého bydliště, např. skrze kontaktní formulář. Naši poradci se pohybují po celé České republice, takže nezávisle na tom, kde bydlíte, jsou určitě nedaleko Vás.
 

Hypotéka - s poradcem, či bez?

Spousta lidí se spolupráce s tzv. hypotečním poradcem zdráhá. Mnoho z nich má pocit a bojí se, že hypoteční poradce není nezávislý, že se je bude snažit nátlakem dostat k podpisu konkrétní hypotéky v závislosti na své provizi. Nicméně opak je pravdou – spolupráce s hypotečním poradcem je jednoznačně dobrá volba. Pokud Vám spolupráce s ním nebude vyhovovat, nic neplatíte, ale na druhé straně Vám může ušetřit spoustu peněz.
 
Hypoteční poradce zná momentální situaci na trhu, řeší hypotéky s našimi klienty dennodenně, ví, kam až banku může „dotlačit“ a jak moc výhodné podmínky Vám může v bance vyjednat. To vše pro Vás zajistí a za Vás, takže Vám ušetří peníze a také drahocenný čas. Ušetří Vám také čas při administrativě spojené se zřizováním hypotéky, protože Vám s celou byrokracií pomůže. A stejně tak Vám pomůže si promyslet, kolik do hypotéky na začátku vložit z vlastních rezerv, jak uspořádat své výdaje tak, abyste měli bezpečně na měsíční splátku hypotéky po celou dobu jejího splácení, jaké si odkládat pravidelné rezervy a tak dále.
 
Jestliže jste již hypoteční kalkulačku vyzkoušeli a našli si několik nabídek hypotéky, které by Vám vyhovovaly, ale stejně si nejste jistí, jak se zařizováním hypotéky začít a jakým způsobem bude vše probíhat, zkuste se opět poradit s naším hypotečním poradcem. Naši poradci pracují s klienty dennodenně a známe nejrůznější situace i případy, takže dle Vašich požadavků jsme schopní doporučit tu nejvýhodnější hypotéku.
 

Jak s hypotékou začít?

Jednoznačně prvním krokem při úvahách o hypotéce by mělo být srovnání si jednotlivých nabídek společností, které hypotéky poskytují. To můžete udělat osobně, bude Vás to stát ale mnoho času a domlouvání schůzek, doporučujeme spíše tedy využít online nezávislého srovnávače hypoték neboli kalkulačku hypotéky. To totiž provedete rychle a z pohodlí domova.
 
Až budete mít vybráno, tj. jednu nebo několik hypoték, vše si dobře promyslete a detailně projděte informace, které s poskytnutím hypotéky souvisí. Úroková sazba je první věc, o kterou se zajímáme, ale existují i další faktory, které je třeba brát v úvahu a které Vám mohou splácení zpříjemnit a usnadnit, nebo naopak znepříjemnit až znemožnit. Měli byste si klást otázky typu: Jak vysokou hypotéku mi banka poskytne a kolik budu hradit ze svých rezerv? Na jakou dobu si nechám úrokovou sazbu hypotéky fixovat? Kolik jsem doopravdy každý měsíc schopen splácet? Co se bude dít v momentě, kdy přijdu o práci a budu nějakou dobu bez pravidelného příjmu? Nabízí banka možnost předčasných splátek hypotéky? A za jakých podmínek? Jaké jsou další poplatky spojené s hypotékou, např. s jejím zřízením, čerpáním, refinancováním a další?
 
Výše pravidelné měsíční splátky hypotéky závisí na několika faktorech, např. na celkové době splácení hypotéky - pokud si nastavíte délku splácení na 30 let, pro běžného člověka je to sice nepředstavitelně dlouhá doba, ale každý měsíc budete platit dost malou částku na to, abyste na splátky měli i v těžších životních situacích, např. při ztrátě pravidelného příjmu a delší nemoci. Když si zvolte kratší dobu splácení, suma odváděná každý měsíc na vlastní bydlení bude sice poněkud vyšší, ale zase budete mít dříve splaceno a tak budete brzy v klidu a bez závazků vůči bance. Je dobré si uvědomit, že v případě delší doby splatnosti zaplatíte bance mnohem více na úrocích, proto si dobu splatnosti předem dobře rozmyslete.
Název hypotéky:Úvěr na cokoli
Výše hypotéky:50 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Expobank hypotéka
Výše hypotéky:250 000 - 12 000 000 Kč
Splatnost:4 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Hypoteční bankou
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 22 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Equa Hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Převod hypotéky
Výše hypotéky:300 000 - 30 000 000 Kč
Splatnost:1 - 35 let
1. 9. 2017

Co dělat, když nemáte na svou hypotéku?

Život umí připravit zcela neočekávané situace, a to někdy v tu nejvíce nevhodnou chvíli. A zrovna pokud jde o hypotéku, nečekané situace se moc nehodí, protože jde o naše bydlení, o které bychom mohli přijít.

 

Nejste schopni splácet hypotéku? To je problém!

Pakliže jste si vzali hypotéku a přišlo Vám, že jej budete schopni bez problémů splácet každý měsíc, či jste tak i nějakou dobu dělali, ale vyskytly se teď nějaké problémy, jako např. ztráta zaměstnání nebo dlouhodobá nemoc, které Vám v pravidelném a bezproblémovém splácení hypotéky brání, může nastat velká kompikace.

Banky mají vždy problém, pokud se se splátkou hypotéky opozdíte, navíc když se tak děje pravidelně. Nejen, že Vám budou pravděpodobně naúčtovány poplatky z prodlení, ale hlavně - Vaši nemovitost Vám mohou také zabavit a Vy o něj nadobro přijdete. V případě, že částečně nebo zcela ručíte za svou hypotéku jinou nemovitostí (např. při americké hypotéce nebo hypotéce bez registru), zabaví Vám tuto nemovitost. A to jistě nechcete.

Pokud nejste nadále schopni svou hypotéku pravidelně a bez zpoždění platit, existuje několik způsobů, jak to řešit. Jestliže máte možnost, svůj hypoteční úvěr refinancujte, stanovte si novou úrokovou sazbu a podmínky refinancování, které si v jiné bance můžete domluvit až půl roku dopředu. Jestliže možnost refinancování hypotéky aktuálně nemáte, zkuste si domluvit v bance možnost odložení splátek hypotéky. Některé banky totiž tuto možnost nabízejí, díky tomu si tak splácení hypotéky můžete odložit o několik měsíců.

Nicméně jestliže to nevyjde a nemáte ani hotovost v zásobě díky úsporám, do kterých byste mohli sáhnout, případně nemáte další movitý nebo nemovitý majetek, který byste mohli prodat, nezbývá, než svou nemovitost zcela prodat a hypotéku tak splatit. Pokud to neuděláte, stejně by k tomu banka přistoupila, ovšem nemovitost by vydražila, takže byste za nemovitost dostali jen nižší než tržní hodnotu. 

 

Příprava nadevše - a u hypotéky dvojnásob!

Jistě znáte slavné české přísloví, že vždy je lepší dvakrát měřit a jednou řešit, neméně to samé platí i při hypotéce. To znamená, že ještě než si vezmete hypoteční úvěr, měli byste velmi dobře a dostatečně myslet na to, jak si nastavit pravidelnou splátku hypotéky, jak dlouhou zvolit celkovou dobu splácení hypotéky, fixační dobu hypotéky a hlavně, jestli si opravdu můžete dovolit nemovitost v dané cenové kategorii, abyste hypotéku takzvaně nepřestřelili a zda by nebylo vhodnější vzít si levnější nemovitost. A také si dobře nastavit pojištění hypotéky.

A jestli si nejste jistí, jak si vlastně hypotéku nastavit, jaké u ní zvolit podmínky hypotéky a u jakého poskytovatele hypotéky si ji vzít, poraďte se raději s odborníkem - napište odbornému hypotečnímu poradci z našeho týmu, který Vám okamžitě a zcela zdarma pomůže!

Jaké jsou vlastně podmínky pro hypotéku 2017? Co se změnilo v nedávné době a co se chystá? Podívejte se na náš článek a zjistěte, jaké jsou podmínky pro hypotéku! ...více

1.8.2017

Hypotéku je téměř nezbytně nutné si pojistit proti nejrůznějším problémům a zádrhelům. Ovšem není pojištění jako pojištění, a to ani při hypotéce! ...více

12.7.2017

Rádi byste si koupili své vysněné bydlení, založili v něm rodinu a už se konečně usadili ve svém? Ale má to jeden zádrhel, a tím je zkušební doba ve Vašem zaměstnání? Poradíme, co dělat při hypotéce ve zkušební době. ...více

29.8.2017