Jste vhodný adept na hypotéku?

16. 6. 2017

Jste vhodný adept na hypotéku?

Hypotéka je závazek a jestli si ji chcete vzít, musíte se na ni připravit! I když se podepsání hypotečního úvěru může zdát jako dnes běžná a normální věc, na kterou se není třeba nijak připravit, je to trochu naivní přístup a mohli byste si také nabít zuby!

 

Jste zralí na to vzít si hypotéku?

Hypotéka je natolik velký závazek, že je dobré se na něj připravit - tak jako jste se připravovali na maturitu, státnice nebo se běžně připravujete na pracovní schůzku. Abyste si vytoužený sen o vlastním bydlení a sen o výhodné hypotéce splnili, co všechno musíte vědět před žádostí o hypotéky?
 

Neznalost hypoték neomlouvá!

Ať již zvažujete koupi vlastního nového bytu či staršího třeba v panelovém domě, stejně jako dům se zahranou nebo chalupu,, rozhodně byste si měli být vědomi toho, že oblast hypoték je velmi široká a používá se zde mnoho pojmů, které byste měli znát, aby Vás někdo nemohl zmást nebo abyste se mohli objektivně rozhodovat. Stejně tak si díky znalosti pojmů budete moci vybrat mezi jednotlivými hypotékami tu nejvhodnější.
 
K takovýmto důležitým pojmům patří například ty klasické, běžné známé pojmy jako úroková sazba hypotéky, splatnost hypotéky, bankovní hypotéky nebo nebankovní hypotéky. Nicméně mezi další, ale už méně známé, které byste také měli znát, patří např. americká hypotéka, hypotéka bez registru, pojištění hypotéky nebo např. fixační doba hypotéky. 
 
Proto, abyste si opravdu objektivně a správně zvolili tu nejvhodnější hypotéku pro Vás, měli byste vědět, jaké existují typy hypoték, mezi kterými si můžete vybírat. K základním typům hypoték tedy patří bankovní hypotéky a nebankovní hypotéky, přičemž každá z nich má své výhody a nebankovní hypotéku ihned nezavrhujte. K dalšímu rozdělení může dojít na základě účelu hypotéky - např. neúčelová americká hypotéka nebo klasická účelová hypotéka na koupi bydlení, případně se hypotéky rozdělují podle typu splácet (anuitní apod.).
 

Porovnání hypoték - hraje roli!

Ovšem samotná znalost pojmů Vám také výhodnou hypotéku automaticky nedá - jedním z nejdůlěžitějších kroků při úvahách o hypotéce je provést si také srovnání hypoték, díky kterému si porovnáte hypotéky a nabídky jednotlivých bank nebo i nebankovních poskytovatelů hypoték. Vyberte si tak mezi hypotékami tu, která Vám bude vyhovovat svou úrokovou sazbou, poplatky, dobou fixace i svým účelem. Porovnání hypoték byste měli věnovat dostatek času a pozornosti!
 

Náš ebook psaný odborníky - zcela zdarma

Abychom Vám poskytli důležité informace okolo hypoték přehledně a na jednom místě, náš tým odborných hypotečních poradců pro Vás sepsal ebook o hypotékách, který Vám pomůže projít procesem od výběru, přes srovnání hypoték, žádost o hypotéku až po sjednání hypotéky a také jejího bezproblémového měsíčního splácení. Náš ebook o hypotékách je zcela ZDARMA! Ebook si během chvíle stáhnete a už Vám zůstane, takže ho můžete využívat opakovaně a kdykoli se k němu můžete vrátit. Dočtete se v něm mnoho užitečných rad, tipů a informací, jež Vám pomohou v cestě za vysněným bydlením a nejvýhodnější hypotékou - a co více si přát?

Dozvíte se v něm mnoho užitečných informací, rad a tipů, které Vám pomohou v cestě za vysněným bydlením a nejvýhodnější hypotékou. 


Název hypotéky:Hypotéka na cokoliv
Výše hypotéky:150 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka od Lišky
Výše hypotéky:1 000 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka Hypoteční banky
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 22 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:mHypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:1 - 40 let

Už máte spočítáno, jak by asi vypadal Váš měsíční rozpočet při splácení hypotéky? ...více

13.6.2017

A je to tady - čeká Vás konečně vytoužená hypotéka, protože jste našli to správné bydlení pro svou rodinu a nebo správnou nemovitost pro svou investici. Pak jednoznačně prvním krokem, který musíte udělat, je srovnání hypoték díky hypoteční kalkulačce online! Ale jak na to? ...více

31.8.2017

Češi nejsou zrovna přeborníky ve finančním plánování a uvažování, i když samozřejmě nechceme nikomu křivdit - spíše jen chceme naznačit, že v Česku koluje o financích mnoho nepravidých mýtů. ...více

10.7.2017