Era refinancování

Výše hypotéky: 200 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 40 let

Společnost Era, která spadá pod bankovní instituci ČSOB poskytuje hypotéky, stejně jako jejich refinancování, a to s úrokem od 1,99 %.

Výše hypotéky200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 40 let
Maximální LTV90%
Úrok od1,99%
Fixace1 - 15 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkouano
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 3900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Společnost Era spadající pod obchodní značku Československé obchodní banky, která má u nás v České republice dlouholetou tradici a k tomu patří k nejoblíbenějším bankám na trhu, se zaměřuje na jednoduché elektronické služby pro každého. Díky ČSOB a její spolupráci s mnoha dalšími institucemi, může Era Poštovní spořitelna nabídnout svým klientům stejně kvalitní služby a za stejně výhodných podmínek.

Výhody Era refinancování hypotéky

Jestliže již jste zákazníkem Ery, jistě oceníte odměnu za sjednání refinancování u Ery. Odměna Vám je připsána na Váš účet ve Světě odměn, a to ve výši 600 věrnostních bodů. A pokud ještě s Erou nemáte žádné zkušenosti, body do věrnostního programu dostanete i Vy jako noví zákazníci. Za získané nebo ušetřené body můžete získat spoustu odměn a benefitů, které se Vám budou hodit. Při refinancování také můžete získat garanci úrokové sazby 2,09% p.a. při zvolené fixaci na 3 nebo 5 let. Dále máte možnost získat hypoteční úvěr již od 200 000 Kč a s vysokým LTV až 90%.

Jištění Era refinancování hypotéky

Při refinancování s Erou můžete ručit jakoukoliv vhodnou nemovitostí, jejíž vlastníkem je žadatel o úvěr. Banka pro Vás má připravenou zjednodušenou verzi refinancování, při které Vám díky vzdálenému přístupu může pomoci s vyřizováním výpisu z katastru nemovitostí, který máte zdarma stejně jako expresní ocenění bytu. Sazbu LTV nabízí banka v nejvyšší možné hodnotě, a to až 90% hodnoty nemovitosti.

Garance úrokové sazby při refinancování s Erou

První garanci úrokové sazby na 30 dní získáte na první vypočtenou hodnotu, takže v případě, že by se po dobu sjednávání refinancování změnily podmínky na ekonomickém trhu, Vaše sazba zůstává stejná. Další garance úrokové sazby Vám zajistí již konkrétní výši sazby 2,09% p.a. za podmínek - při fixaci na 3 nebo 5 let, s LTV do 80%, nutné sjednané pojištění u ČSOB na nemovitost, využívání finančních služeb banky.

Možnosti s Era refinancováním hypotéky

Skvělou možností u Era refinancování hypotéky je dodatečné navýšení úvěru až o 20%. Tuto částku navíc můžete využít třeba na vybavení domácnosti, drobné rekonstrukce nebo podobné účely k bydlení. Mezi další skvělé možnosti patří také délka čerpání úvěru. Částku úvěru můžete využívat podle potřeby postupně nebo jednorázově. Další užitečnou možností je, že máte své finanční prostředky na bankovním účtu do 2 dnů.

Účet pro splácení zdarma

Pro získání akční garance úrokové sazby ve výši 2,09%, budete muset splňovat určité požadavky Ery. Mezi tyto požadavky patří vlastnictví osobního účtu a aktivní využívání finančních služeb. Vedení a využívání účtu je zdarma.

Doba splácení Era refinancování hypotéky

Splátky při refinancování hypotéky si můžete rozložit až na 40 let, což je v porovnání s jinými bankami velmi dlouhá doba. Refinancování hypotéky Vám mimo jiné výhody, může také přinést snížení měsíční splátky, což si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce. Výpočet refinancování hypotéky Vám ukáže, jak by Váš budoucí úvěr mohl vypadat a Vy si můžete posoudit, jestli je takové nastavení úvěru pro Vás vhodné.

Fixační doba Era refinancování hypotéky

Jestliže se zajímáte o refinancování hypotéky, jistě víte, že fixace je velmi důležitým parametrem. Era to ví také, a proto Vám nabízí garanci úrokové sazby na 30 dní od prvního výpočtu. Ve srovnání hypoték a jejich úrokových sazeb nemá Era nejnižší sazby, ale za to Vám poskytne jiné nadstandardní služby, které nikde jinde nenajdete. A pokud si při refinancování zvolíte fixaci na 3 nebo 5 let, s hodnotou LTV 80%, budete mít sjednané pojištění na zastavenou nemovitost a k tomu budete využívat finančních služeb ČSOB, pak můžete získat garanci 2,09% p.a. !

Refinancování hypotéky u Ery

Era si pro Vás připravila zjednodušené refinancování hypoték od jiných bank, se kterým Vám ještě co nejvíce pomůže. Vyřídí za Vás výpis z katastru, protože disponuje dálkovým přístupem ke katastru nemovitostí. Dále vyřídí odhad nemovitosti, který máte při refinancování zdarma. A nakonec i pojištění, které Vám pomůže k lepším podmínkám refinancování. Sjednání úvěru je navíc také bezplatné, což činí nabídku refinancování s Erou velmi výhodnou.

Srovnání Era refinancování hypotéky

Díky naší nezávislé hypoteční kalkulačce si můžete porovnat Era refinancování hypotéky s nabídkami refinancování od ostatních bank. Zjistíte tak, jestli je pro Vás refinancování s Erou výhodné nebo třeba naleznete lepší finanční řešení. Srovnání refinancování hypoték je přehledné a porovnává nejdůležitější parametry.

Hypoteční kalkulačka pro výpočet Era refinancování

Než se rozhodnete pro refinancování Vaší stávající hypotéky, vždy je rozumné si nejdříve zjistit, jaké jsou momentálně nabídky refinancování. Zkuste si vypočítat co nejpřesněji, jak by se po refinancování změnily Vaše splátky a podmínky úvěru. Použijte naší hypoteční kalkulačku a hned víte předběžné parametry úvěru. Zjistíte například výši splátek, jak dlouho byste spláceli, kolik můžete získat a další parametry, jako je například úrok nebo LTV.

Pojištění u Ery

Era je také odborníkem na pojištění. Nabízí zákonné nebo havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti či nemovitosti nebo pojištění schopnosti splácet. Navíc při sjednání pojištění můžete získat výhodnější podmínky pro svůj úvěr. Nyní Era ke sjednání pojištění nabízí také e-knihu zdarma nebo slevy v oblíbených internetových obchodech.

Shrnutí Era refinancování hypotéky:

 • zázemí silního partnera české banky ČSOB
 • garance úrokové sazby 2,09% při fixaci na 3 nebo 5 let
 • zdarma vyřízení úvěru, odhad nemovitosti i výpis z katastru
 • LTV až do výše 90% hodnoty nemovitosti
 • výpomoc se zastavenou nemovitostí
 • možnost pojištění nemovitosti, schopnosti splácet, apod.
 • věrnostní body do Světa odměn

Chcete refinancování hypotéky u Ery?

Refinancování s Erou nabízí zajímavé podmínky, které byste měli v každém případě zvážit. Můžeme Vám s tím pomoci! Naši odborní poradci Vám pomohou při vyjdnávání s bankou nebo jen poskytnou nezávaznou konzultaci. Nebojte se zeptat na všechno, co Vás zajímá nebo na to, co nevíte. Naši konzultanti jsou profesionálové a vše ohledně hypotéky Vám ochotně vysvětlí. Zanechte nám svůj kontakt zde a my se Vám v co nejkratší době ozveme a rezervujeme Vám termín schůzky. Naši poradci působí po celé České republice, takže se nemusíte obávat, že byste kvůli schůzce museli cestovat.

 

Proč právě hypotéka Era refinancování:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
1. 9. 2022

Odhadce Nemovitostí

Odhadce nemovitostí – nejlepší odhadci nemovitostí jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.

Co je potřeba k odhadu nemovitosti?

Důležité doklady pro odhad ceny nemovitosti

 • výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
 • kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
 • doklady omezující vlastnická práva
 • doklady o nabytí vlastnictví
 • prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
 • stavby oceňované výnosovým způsobem
Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce.
 
Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu.
Za odhad ceny bytu většinou zaplatíte okolo 3 000 Kč, za rodinný dům či chalupu pak přibližně 5 000 Kč. Nejdražší je odhad hodnoty bytového domu nebo firemní budovy, který vyjde cca na 10 000 Kč.
Jak dlouho platí odhad nemovitosti? Obvykle se odhad nemovitosti považuje za aktuální do 3 až 6 měsíců od vyhotovení. Velice záleží na metodě výpočtu, účelu zpracování a typu nemovitostiOdhady pro hypoteční úvěry zpravidla nesmí být starší než 3 měsíce.
Pro hladký průběh prohlídky si dopředu připravte veškerou dokumentaci k nemovitosti. Odhadce si celý objekt změří, prohlédne a nafotí interiér i exteriér stavby. Zajímat se bude o všechny místnosti, tedy i sklepy, půdu či balkony. Samozřejmě nevynechá ani pozemky, které patří k nemovitosti.
Ceny odhadu bytu a domu se liší. A jak už zaznělo výše, některé realitní kanceláře či banky poskytují odhad nemovitosti dokonce zcela zdarma, a to bez ohledu na typ objektu. Obecně bývají odhady bytů levnější, služby odhadce vás mohou vyjít zhruba na 3000 až 4000 Kč. U domů může být cena i o několik tisíc korun vyšší.
Znalecký odhad nemovitosti se ale výrazně liší od tržní ceny. Posuzuje totiž jiné záležitosti než tržní odhad a výsledná cena může být výrazně nižší než cena tržní. Cena za znalecký posudek se liší dle obtížnosti, u bytů se pohybuje od 2 800 do 4 000 Kč, u domů od 5 500 do 7 000 Kč.
Dobrým zdrojem jsou data z Katastru nemovitostí, který obsahuje prodejní ceny z kupních smluv – tedy za kolik se nemovitosti reálně prodaly. Podívejte se na ceny ve vašem blízkém okolí, soustřeďte se hlavně na byty podobné dispozicemi tomu vašemu, a zkuste zprůměrovat ceny,
Naštěstí jsou možnosti, jak tento nepříznivý stav odvrátit:
 1. Znát hodnotu nemovitosti předem. Pokud na nemovitost již existuje bankovní odhad, který není starší 7-mi let, lze jej u některých bank použít.
 2. Máte jinou nemovitost do zástavy.
 3. Půjčka od rodičů/přátel/kolegů.
 4. Spotřebitelský úvěr.
 5. Úvěr ze stavebního spoření.
Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.
Odhad nemovitosti trvá standardně jeden týden. Pokud přesvědčíte odhadce, aby dorazil na místo a udělal odhad rychleji, tak pak to může být i reálně i tři dny. Je-li odhad dostatečný, jde se dál. Vyjde-li méně, je to komplikace, nemáte-li dostatečnou hotovost.
 
Zájemce o certifikát musí nejprve prokázat nejméně tříletou praxi na pozici odhadce nemovitostí či v příbuzném oboru (realitní činnost). V minulosti byla vyžadována dokonce pětiletá praxe. Velmi často se dobří odhadci “rekrutují” z řad zkušených realitních makléřů. Tříletá praxe je pouze jednou z podmínek.
Odhad je vypočítané nebo jen ze zkušenosti předpovězené více či méně přibližné určení výsledku nebo informace, která je využitelné, i když jsou vstupní data nekompletní, nejistá, nebo zašumělá.
V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti.
Aby mohl ve sporu o špatně provedené stavbě rodinného domu rozhodnout mezi stavební firmou a majitelem, který si na popraskané podlahy stěžuje, požádá soudního znalce o takzvaný znalecký posudek. V tomto posudku znalec vyjádří své odborné stanovisko a soud na jeho základě rozhodne o tom, kdo má ve sporu pravdu.
Jak dlouho platí znalecký posudekZnalecký posudek a jeho platnost. Obecně je uváděn časový interval šesti měsíců jako doba platnosti vyjádření o ceně nemovitosti v posudku. Vypočtená administrativní cena platí do doby vydání nového oceňovacího předpisu, maximálně však jeden rok.
„Na odhad čekáme v průměru deset dní. Někdy jsou samozřejmě případy, že to může být 12 dní. Vloni jsme měli obvykle odhady do čtyř, pěti dnů hotové.
Víte, jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem nemovitosti a tržní cenou? Je důležité si uvědomit, že každý slouží k jinému účelu a odlišně se taky vypočítávají. Zatímco znalecký posudek vypovídá o tom, kolik se prostavělo a za jakou dobu, odhad tržní ceny vypovídá o reálné hodnotě nemovitosti na trhu.
Tržní ocenění nemovitosti Vychází z porovnání s dalšími podobnými nemovitostmi v dané lokalitě, za jakou částku je možné je na současném realitním trhu prodat. Důležitými faktory jsou stav, rozloha, umístění a dopravní dostupnost nemovitosti.
Obvyklou cenou se pro účely tohoto zákona rozumí cena, která by byla dosažena při prodejích stejného, popřípadě obdobného majetku nebo při poskytování stejné nebo obdobné služby v obvyklém obchodním styku v tuzemsku ke dni ocenění.
 
Tržní cena – tržní neboli prodejní cena je ta, na které se prodávající dohodne s kupujícím. Kupující zaplatí vyšší cenu, než je na trhu běžné, jen pokud je ochoten zaplatit cenu zvláštní obliby. Musí mít osobní důvod, kvůli kterému chce koupit právě vaši nemovitost.
 
 
Při oceňování nemovitosti může odhadce použít různé metody. Nejčastější je takzvaná porovnávací metoda, kdy odhadce vypočítanou cenu nemovitosti porovnává s cenami podobných objektů, které se nacházejí ve stejné lokalitě. Další možností je pak výnosová metoda, která se používá hlavně u budoucích pronájmů.

Výkup chat za hotové – Řešíme výkup chat za hotové peníze ihned- přímý výkup bytů, domů, pozemků, chat, chalup, ale i komerčních objektů a činžovních domů. Nabízíme klientům přímý výkup chalup a chat za hotové. Potřebujete rychle vykoupit nebo oddlužit Vaší chatu? Jaké chaty vykupujeme ? Výkup chat a chalup za hotové Výkup chat a chalup za hotové. Vykupujeme rekreační objekty, chaty a chalupy s pozemkem i bez pozemku v celé ČR. ...více

25.8.2022

Výhodná, výhodná, výhodná - taková by za každých okolností měla být Vaše hypotéka. Ovšem jak toho docílit? Jak si správně vybrat výhodnou hypotéku? Podle čeho se řídit a jak postupovat? Máme pro Vás desatero výběru výhodné hypotéky. ...více

9.8.2017

Hypotéky v páru vs. single - Výhody a nevýhody hypotéky v páru vs. samostatně ...více

30.6.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Unicredit hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Českou spořitelnou
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Neúčelová hypotéka Equa Bank
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let