Era refinancování

Výše hypotéky: 200 000 - 10 000 000 Kč, doba splácení: 5 - 40 let

Společnost Era, která spadá pod bankovní instituci ČSOB poskytuje hypotéky, stejně jako jejich refinancování, a to s úrokem od 1,99 %.

Výše hypotéky200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost5 - 40 let
Maximální LTV90%
Úrok od1,99%
Fixace1 - 15 let
Půjčka bez ručitelene
Půjčka bez doložení příjmune
Půjčka bez zástavyne
Půjčka bez kontroly registrune
Účet v bance podmínkouano
Předčasné splaceníano
Předčasné splacení: poplatek ne
Mimořádné splátky: poplatekne
Schválení úvěru: poplatek 3900
Účel hypotékykoupě nemovitosti, stavba nemovitosti, koupě pozemku, koupě rekreačního objektu, koupě družstevního bytu, rekonstrukce

Společnost Era spadající pod obchodní značku Československé obchodní banky, která má u nás v České republice dlouholetou tradici a k tomu patří k nejoblíbenějším bankám na trhu, se zaměřuje na jednoduché elektronické služby pro každého. Díky ČSOB a její spolupráci s mnoha dalšími institucemi, může Era Poštovní spořitelna nabídnout svým klientům stejně kvalitní služby a za stejně výhodných podmínek.

Výhody Era refinancování hypotéky

Jestliže již jste zákazníkem Ery, jistě oceníte odměnu za sjednání refinancování u Ery. Odměna Vám je připsána na Váš účet ve Světě odměn, a to ve výši 600 věrnostních bodů. A pokud ještě s Erou nemáte žádné zkušenosti, body do věrnostního programu dostanete i Vy jako noví zákazníci. Za získané nebo ušetřené body můžete získat spoustu odměn a benefitů, které se Vám budou hodit. Při refinancování také můžete získat garanci úrokové sazby 2,09% p.a. při zvolené fixaci na 3 nebo 5 let. Dále máte možnost získat hypoteční úvěr již od 200 000 Kč a s vysokým LTV až 90%.

Jištění Era refinancování hypotéky

Při refinancování s Erou můžete ručit jakoukoliv vhodnou nemovitostí, jejíž vlastníkem je žadatel o úvěr. Banka pro Vás má připravenou zjednodušenou verzi refinancování, při které Vám díky vzdálenému přístupu může pomoci s vyřizováním výpisu z katastru nemovitostí, který máte zdarma stejně jako expresní ocenění bytu. Sazbu LTV nabízí banka v nejvyšší možné hodnotě, a to až 90% hodnoty nemovitosti.

Garance úrokové sazby při refinancování s Erou

První garanci úrokové sazby na 30 dní získáte na první vypočtenou hodnotu, takže v případě, že by se po dobu sjednávání refinancování změnily podmínky na ekonomickém trhu, Vaše sazba zůstává stejná. Další garance úrokové sazby Vám zajistí již konkrétní výši sazby 2,09% p.a. za podmínek - při fixaci na 3 nebo 5 let, s LTV do 80%, nutné sjednané pojištění u ČSOB na nemovitost, využívání finančních služeb banky.

Možnosti s Era refinancováním hypotéky

Skvělou možností u Era refinancování hypotéky je dodatečné navýšení úvěru až o 20%. Tuto částku navíc můžete využít třeba na vybavení domácnosti, drobné rekonstrukce nebo podobné účely k bydlení. Mezi další skvělé možnosti patří také délka čerpání úvěru. Částku úvěru můžete využívat podle potřeby postupně nebo jednorázově. Další užitečnou možností je, že máte své finanční prostředky na bankovním účtu do 2 dnů.

Účet pro splácení zdarma

Pro získání akční garance úrokové sazby ve výši 2,09%, budete muset splňovat určité požadavky Ery. Mezi tyto požadavky patří vlastnictví osobního účtu a aktivní využívání finančních služeb. Vedení a využívání účtu je zdarma.

Doba splácení Era refinancování hypotéky

Splátky při refinancování hypotéky si můžete rozložit až na 40 let, což je v porovnání s jinými bankami velmi dlouhá doba. Refinancování hypotéky Vám mimo jiné výhody, může také přinést snížení měsíční splátky, což si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce. Výpočet refinancování hypotéky Vám ukáže, jak by Váš budoucí úvěr mohl vypadat a Vy si můžete posoudit, jestli je takové nastavení úvěru pro Vás vhodné.

Fixační doba Era refinancování hypotéky

Jestliže se zajímáte o refinancování hypotéky, jistě víte, že fixace je velmi důležitým parametrem. Era to ví také, a proto Vám nabízí garanci úrokové sazby na 30 dní od prvního výpočtu. Ve srovnání hypoték a jejich úrokových sazeb nemá Era nejnižší sazby, ale za to Vám poskytne jiné nadstandardní služby, které nikde jinde nenajdete. A pokud si při refinancování zvolíte fixaci na 3 nebo 5 let, s hodnotou LTV 80%, budete mít sjednané pojištění na zastavenou nemovitost a k tomu budete využívat finančních služeb ČSOB, pak můžete získat garanci 2,09% p.a. !

Refinancování hypotéky u Ery

Era si pro Vás připravila zjednodušené refinancování hypoték od jiných bank, se kterým Vám ještě co nejvíce pomůže. Vyřídí za Vás výpis z katastru, protože disponuje dálkovým přístupem ke katastru nemovitostí. Dále vyřídí odhad nemovitosti, který máte při refinancování zdarma. A nakonec i pojištění, které Vám pomůže k lepším podmínkám refinancování. Sjednání úvěru je navíc také bezplatné, což činí nabídku refinancování s Erou velmi výhodnou.

Srovnání Era refinancování hypotéky

Díky naší nezávislé hypoteční kalkulačce si můžete porovnat Era refinancování hypotéky s nabídkami refinancování od ostatních bank. Zjistíte tak, jestli je pro Vás refinancování s Erou výhodné nebo třeba naleznete lepší finanční řešení. Srovnání refinancování hypoték je přehledné a porovnává nejdůležitější parametry.

Hypoteční kalkulačka pro výpočet Era refinancování

Než se rozhodnete pro refinancování Vaší stávající hypotéky, vždy je rozumné si nejdříve zjistit, jaké jsou momentálně nabídky refinancování. Zkuste si vypočítat co nejpřesněji, jak by se po refinancování změnily Vaše splátky a podmínky úvěru. Použijte naší hypoteční kalkulačku a hned víte předběžné parametry úvěru. Zjistíte například výši splátek, jak dlouho byste spláceli, kolik můžete získat a další parametry, jako je například úrok nebo LTV.

Pojištění u Ery

Era je také odborníkem na pojištění. Nabízí zákonné nebo havarijní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácnosti či nemovitosti nebo pojištění schopnosti splácet. Navíc při sjednání pojištění můžete získat výhodnější podmínky pro svůj úvěr. Nyní Era ke sjednání pojištění nabízí také e-knihu zdarma nebo slevy v oblíbených internetových obchodech.

Shrnutí Era refinancování hypotéky:

  • zázemí silního partnera české banky ČSOB
  • garance úrokové sazby 2,09% při fixaci na 3 nebo 5 let
  • zdarma vyřízení úvěru, odhad nemovitosti i výpis z katastru
  • LTV až do výše 90% hodnoty nemovitosti
  • výpomoc se zastavenou nemovitostí
  • možnost pojištění nemovitosti, schopnosti splácet, apod.
  • věrnostní body do Světa odměn

Chcete refinancování hypotéky u Ery?

Refinancování s Erou nabízí zajímavé podmínky, které byste měli v každém případě zvážit. Můžeme Vám s tím pomoci! Naši odborní poradci Vám pomohou při vyjdnávání s bankou nebo jen poskytnou nezávaznou konzultaci. Nebojte se zeptat na všechno, co Vás zajímá nebo na to, co nevíte. Naši konzultanti jsou profesionálové a vše ohledně hypotéky Vám ochotně vysvětlí. Zanechte nám svůj kontakt zde a my se Vám v co nejkratší době ozveme a rezervujeme Vám termín schůzky. Naši poradci působí po celé České republice, takže se nemusíte obávat, že byste kvůli schůzce museli cestovat.

 

Proč právě hypotéka Era refinancování:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Výhody produktu:

můžete získat až 10 000 000 Kč, více nikdo nenabízí

Nevýhody produktu:

vše nelze vyřídit online, nutná schůzka
musíte být schopni tento příjem doložit
23. 12. 2021

Hypotéka 2022

Hypotéka 2022

Hypotéky 2021 na historickém maximu. Jaké budou v roce 2022?

Rok 2021 se zapíše do historie hypotečních úvěrů výrazným písmem. Ještě je brzy na konečné účtování, ale už nyní je jasné, že objem poskytnutých hypotečních úvěrů překročí hranici 440 mld. korun. Takovému výsledku by nikdo před dvěma lety nevěřil, že je vůbec možný. Ale stalo se!

Objemy hypoték: jeden rekord za druhým

V období od března do října 2021 byl, v kontextu celé historie trhu, každý měsíc rekordní. Tedy celých osm nejlepších měsíců historie spadá do období března až října 2021. Objem hypoték poskytnutých v roce 2021 bude dosahovat téměř takové výše, jako za roky 2019 a 2020 dohromady. Seběhlo se totiž více důvodů, které vyústily v nebývalý zájem o koupi nemovitostí - ať už za účelem dalšího pronájmu, nebo pro vlastní bydlení. Ceny nemovitostí díky vysokému převisu poptávky doslova letěly vzhůru a společně s nimi i zájem o hypotéky. Výrazně rostla také průměrná výše hypotečních úvěrů, a výsledkem je tedy objem, na který by si rok, dva zpátky nevsadili ani ti největší optimisté.

Úrokové sazby (po)rostou

Dalším výrazným rysem roku 2021 byl značný růst úrokových sazeb. A pokud na začátku roky byly základní vyhlašované roční úrokové sazby bank někde kolem 2,2 procenta, pak v závěru roku sazby zcela reálně překračují hranici 4 procent. Pro průměrně vysoký úvěr 3 300 000 korun na 30 let znamená takové zvýšení úrokové sazby nárůst splátky o téměř 3 500 korun. Nárůst takové splátky z 12 500 korun na 16 000 korun může být pro mnoho zájemců natolik zásadní, že své záměry opustí nebo alespoň zredukují. Každopádně zájemci o novou hypotéku mají drobnou výhodu alespoň v tom, že se můžou rozhodnout, zda „do tohoto vlaku nastoupí“, nebo „počkají na jiný spoj“. Zato klienti, kteří nastoupili dříve, třeba před pěti lety, kdy roční sazby byly pod 2 procenta, musí počítat s více než dvojnásobně vyšší sazbou. Není to tragédie. Za těch pět let cena nemovitosti téměř jistě vzrostla natolik, že nějaký růst sazeb nehraje roli… Pozor však, nehraje roli za předpokladu, že klient je schopen úvěr i za těchto podmínek splácet. A to o všech klientech platit však určitě bohužel nebude.

S čím můžeme počítat do roku 2022?

Rozhodně se budeme moct i nadále spolehnout na to, že „na nic se nedá spolehnout“ a že všechny předpovědi jsou zde tudíž jen proto, abychom za rok mohli analyzovat, proč a jak jsme se opět spletli…

To však neznamená, že není na místě o budoucím vývoji přemýšlet. Přece jen je pravda, že dění na trhu není zcela náhodné a základní trendy můžeme předvídat.

Nevěřím tomu, že trh může pokračovat na vlně tak vysokého zájmu. Jsem přesvědčen, že trh ochladne a vůbec bych se nedivil, kdyby to ochlazení bylo značné. Návrat k ročnímu objemu kolem 200 mld. korun pokládám za reálný.

Proč si to myslím? Především se domnívám, že velká část poptávky byla již uspokojena. Je otázka, zda je z čeho ještě uspokojovat zbývající poptávku. Nemovitostí ke koupi nutně musí ubývat.

Ceny nemovitostí rostly a rostou vysokým tempem. Je stále méně a méně lidí, kteří jsou stále ještě schopni vlastní bydlení financovat.

Rostou úrokové sazby. A zdá se, že tento růst bude ještě pokračovat. Pro zájemce o vlastní bydlení to nemusí být tak zásadní parametr, pokud jsou schopni vyšší splátku hradit. Nicméně pro investory to snižuje výnosnost a tím pádem i jejich zájem.

Česká národní banka od 1. 4. 2022 zahájí regulaci maximální výše úvěru v závislosti na poměrových ukazatelích LTV, DTI a DSTI (LTV je poměr mezi hodnotou hypotéky a zástavní hodnotou nemovitosti, DTI je poměr celkového zadlužení žadatele k ročnímu příjmu a DSTI je poměr celkových měsíčních splátek a čistého měsíčního příjmu žadatele). A i když ukazatele budou nastaveny na rozumnou výši a nebudou nijak zvlášť restriktivní, přesto se nutně části zájemců dotknou.

Pokles = návrat k normálu

Očekávaný pokles trhu bude ale naprosto v pořádku. Rok 2021 byl skutečně výjimečný a tímto způsobem trh nemůže pokračovat donekonečna. Pokud se tedy navrátíme k ročním objemům kolem 200 mld. korun, nebude namístě vnímat to jako pokles trhu, ale měli bychom to, podle mého názoru, brát jako návrat k normálu.

 

Dostaneme hypotéku? To je otázka, kterou si klade mnoho Čechů, ještě než zjistí, kolik jim banka půjčí. Poradíme, jak dostat odpověď na otázku "dostaneme hypotéku" a jak přesně zjistit, kolik Vám banka půjčí. ...více

31.7.2017

Firemní hypotéka kalkulačka - HYPOTÉKA PRO FIRMY ...více

21.6.2021

Jak získat hypotéku, když zatím nemovitost hledáte? ...více

11.11.2021

Podobné hypotéky

Název hypotéky:Hypotéka České spořitelny
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Unicredit hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČS Americká hypotéka
Výše hypotéky:150 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 20 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Refinancování s Hypoteční bankou
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let
Název hypotéky:Hypotéka bez hranic
Výše hypotéky:100 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 25 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let