Hypotéka bez dokládání příjmů

7. 6. 2021

Hypotéka bez dokládání příjmů

 

Hypotéka bez dokládání příjmů

Hypotéka bez dokládání příjmů - V Česku je stále možné získat hypotéku bez dokládání výše příjmu. Stačí si vybrat správnou banku, založit si u ní běžný účet a pravidelně ho využívat. Na základě pohybů na účtu vám banka může poskytnout předschválenou hypotéku až do výše sedmi milionů korun. Přečtěte si, jak získat hypotéku bez prokazování příjmů. Některým majitelům firem a drobným živnostníkům se na bankovním účtu ve skutečnosti sejde mnohem více peněz, než činí jejich oficiální a doložitelný příjem. Podobně jsou na tom také zaměstnanci v některých profesích – například pracovníci v pohostinství, u kterých skutečný příjem výrazně vylepšuje neoficiální spropitné. Pokud tito lidé hledají cestu k úvěru na pořízení vlastního bydlení, velmi často se zajímají o hypotéky bez dokládání příjmů. Z příjmů jsou totiž schopni úvěr bez problémů splácet, ale jejich výši nechtějí nebo nemohou nijak doložit. Je možné takovou hypotéku v Česku získat?

Hypotéka bez dokládání příjmu existuje Poskytovatelé úvěrů mají ze zákona povinnost u každého zájemce o hypotéku řádně posoudit jeho schopnost úvěr splácet. Banky při hodnocení úvěruschopnosti vyžadují od zaměstnanců potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, u podnikatelů je výchozím dokumentem dokládajícím výši příjmu podané daňové přiznání. Některé banky chtějí vidět i několik posledních výpisů z běžného účtu. Jen málokdo dnes ví, že na českém trhu stále existuje jedna banka, která je schopna poskytnout hypotéku pouze na základě obratů na běžném účtu. Zájemce o hypotéku v tomto případě nijak nedokládá výši svých příjmů a stačí pouze jeho podpis na prohlášení. I tato banka se stejně jako ostatní zajímá také o výši pravidelných výdajů a sleduje rovněž úvěrovou historii a dosavadní platební morálku zájemce o hypotéku. Tyto potřebné informace najde v úvěrových registrech. Robot vyhodnocuje pohyby na účtu K získání hypotéky bez dokládání příjmu je potřeba splnit několik základních podmínek. V první řadě si musíte vybrat banku, která je schopna pracovat s obraty na běžném účtu. S výběrem této banky vám pomohou naši hypoteční specialisté. Dále je nutné vybudovat si v bance určitou historii. Ve výhodě je ten, kdo už běžný účet v bance má a aktivně ho alespoň poslední dva měsíce využívá. Pokud si účet teprve nově založíte, je potřeba ho následně minimálně půl roku využívat. Během této doby si banka udělá obrázek o vaší finanční situaci a způsobu hospodaření s penězi – robot automaticky sleduje a vyhodnocuje například to, odkud a jak vysoké příjmy vám na účet přichází, jaké jsou vaše pravidelné měsíční výdaje nebo to, jak vysokou částku jste schopni měsíčně uspořit. Pozor na hazard V rámci přípravy na hypotéku bez dokládání příjmů si dávejte pozor na to, kam peníze z vašeho běžného účtu odchází. Cestu k hypotéce vám může zkomplikovat například záliba v sázení nebo jiném hazardu. Z účtu se nemusíte obávat platit veškeré běžné výdaje – například nájemné, výdaje za energie, telefon, stravu a podobně. Po dobu přípravy na hypotéku se rovněž vyplatí „nasměrovat“ všechny vaše příjmy na jeden účet. Celkový obrat na účtu bude vyšší a můžete dosáhnout na vyšší hypotéku. Kolik vám banka půjčí? Po určité době můžete od banky získat v rámci hypotéky bez dokládání příjmu buď předschválený limit až do výše sedmi milionů korun, nebo předschválenou splátku až do výše 30 tisíc korun. Z předschváleného limitu se ovšem odečítá objem hypoték či jiných úvěrů a půjček, které splácíte u jiných finančních institucí. Z předschválené splátky se rovněž odečítají veškeré bankovní závazky, které splácíte u jiných bank.

Co přesně je hypotéka bez doložení příjmů? Rádi byste financovali své bydlení hypotékou, ale nechcete nebo z nějakého důvodu nemůžete své příjmy dokládat? Pak je to jasné – využijte řešení hypotéky bez dokládání příjmů! Hypotéka bez dokládání příjmů Dnes je mnoho Čechů, kteří nemají pravidelný příjem ze zaměstnání nebo podnikání. A to z libovolných důvodů – třeba o svůj pravidelný příjem na nějakou dobu přišli kvůli ztrátě práce, výpovědi, nebo např. podnikají a jejich příjmy jsou každý měsíc trochu odlišné, stejně jako se může jednat o maminky na mateřské nebo dlouhodobě nemocné lidi. Podobně se může jednat o ty, kteří stálý příjem mají, ale z nějakého důvodu jej nemohou prokázat, případně jej nechtějí dokazovat. Ne všichni z těchto lidí se však nacházejí v komplikované finanční situaci, ve které by nebyli schopni splácet bez problémů měsíční splátku hypotečního úvěru. Třeba protože již dnes platí stejně vysoký nájem v pronajatém bytě a protože jejich měsíční rozpočet není napjatý, tak ví, že by tedy utáhl i měsíční splátku hypotečního úvěru. V té situaci je hypotéka bez doložení příjmů více než ideálním řešením, protože místo nájmu cizím lidem budete splácet své vlastní bydlení a přitom to Váš rozpočet oproti současné situaci nijak nezatíží!

Jak na hypoteční úvěr bez doložení příjmů?

Když se Vás stejná situace týká a v současné chvíli nedostáváte žádný pravidelný příjem, jenž byste mohli bance při žádosti o hypotéku dokázat, popřípadě jej máte, ale bance se s ním svěřovat nemůžete nebo nechcete, pak je pro Vás ideálním řešením pro financování vlastního bydlení hypotéka bez doložení příjmů. Pokud nemáte možnost doložit pravidelný příjem od zaměstnavatele nebo z podnikání, na hypotéku v bance můžete zcela zapomenout. V případě, že se rozhodnete pro hypotéku bez doložení příjmů, je možné si ji vzít pouze u nebankovní společnosti. Ty totiž nabízejí hypotéky i těm lidem, kteří jim své příjmy nedoloží a nezajímají se o to, zda nějaký příjem mají, případně o to, jak je vysoký. Hypotéka bez doložení příjmů je tak ideální pro nezaměstnané lidi, studenty, maminky na mateřské, rodiny s nedostatečným měsíčním příjmem, podobně jako pro podnikatele s nepravidelným příjmem, nebo ty, kteří příjem mají, ale nechtějí nebo nemohou jej dokázat. Kde můžete dostat hypotéku bez doložení příjmů? Hypotéka bez doložení příjmů je bezvadným řešením pro ty, kterým banka s hypotékou nepomůže, třeba když nemají dostatečný nebo mají žádný příjem, což může být z různých důvodů. V tom případě je na místě hypotéka nikoli od banky, ale od nebankovní instituce. Těch nebankovních společností, které hypotéku bez doložení příjmů poskytují, je na českém trhu dostatek pro to, abyste si mohli vybrat tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat. Díky tomu, že je jich spousta, vytváří se mezi nimi konkurenční boj a tím se zlepšují podmínky a nabídky pro klienty – společnosti se předhánějí a snaží se klienty zaujmout dobrými podmínkami nebo výhodami!. Při hypotečním úvěru bez doložení příjmů nikdo nebude prověřovat, jaké jsou Vaše pravidelné a nepravidelné příjmy, nebude chtít vidět daňové přiznání, ani zkoumat, jaká je Vaše stávající finanční situace. Při domlouvání této hypotéky je pouze podstatné to, abyste měli nemovitost, kterou můžete oproti hypotéce bez dokládání příjmů stopnout. A nemusí to být pouze Vaše nemovitost, kterou vlastníte na své jméno, ale také ta, kterou Vám k zajištění poskytne Váš známý či někdo z příbuzných. Hypoteční úvěru bez dokládání příjmů může mít podobně nebo dokonce stejné nízké úrokové sazby, jako mají klasické hypotéky v bankách. A to právě díky tomu, že je jištěna nemovitostí a také díky výše zmíněnému konkurenčnímu boji mezi jednotlivými nebankovními institucemi, které hypoteční úvěr bez doložení příjmů poskytují.

Hypotéka bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu Rádi byste si pořídili vlastní dům či byt a neutráceli již za pronájem nemovitosti? Jaké jsou vaše možnosti, pokud vám k tomu scházejí potřebné finanční prostředky?  Možností k získání vlastního bydlení a potřebných finančních prostředků je žádost ohypotéku v bance. Co dělat v situaci, kdy bance nechcete nebo zkrátka nemůžete bance dokládat své příjmy? V tom případě je zde pro vás hypotéka bez doložení příjmů, které jsou dnes součástí produktové nabídky jak bank, tak i nebankovních společností působících na našem trhu.  Díky hypotéce bez doložení příjmů můžete financovat vlastní bydlení v případě, kdy vám k tomu chybí podstatná část finančních prostředků. Žadatel o hypotéku v tomto případě nemusí prokazovat své příjmy standardním způsobem, ale stačí, aby svůj příjem doložil svým čestným prohlášením, případně doložením dokumentů, které potvrzují jeho finanční zdroje či majetek.  Pokud o tento typ hypotéky budete chtít zažádat, měli byste se připravit na to, že nabízená úroková sazba bude citelně vyšší než v případě klasických hypoték. Úrokové sazby však budou nižší než v případě amerických hypoték. Banky rovněž zpravidla přihlížejí k tomu, jakým způsobem a v jakém rozsahu žadatel o hypotéku doloží své příjmy, což se pak často zohledňuje v úrokové sazbě.  Hypotéku bez doložení příjmů můžete získat ve výši mezi 50 % – 80 % hodnoty nemovitosti, což pro mnoho potenciálních žadatelů může znamenat obrovský problém. V případě klasických hypoték máte možnost získat až 100 % hodnoty nemovitosti.  Hypotéka bez doložení příjmů je vhodná pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou prokázat své příjmy standardní cestou. Které banky v ČR tento produkt nabízejí?

Hypotéka bez doložení příjmu

 • Citibank Česká spořitelna
 • ČSOB Hypoteční banka
 • LBBW Bank CZ
 • Poštovní spořitelna
 • Raiffeisenbank
 • Volksbank

Volksbank Klasickou účelovou hypotéku doprovází nekonečný seznam dokladů a dokumentů, které je potřeba bance předložit. Pak jsou tu ale i neúčelové hypotéky bez doložení příjmů a to hlavně pro takové klienty, kteří se nechtějí – anebo z nějakého důvodu nemohou – dělit s bankou o osobní informace. Takové hypoteční úvěry mají však své nevýhody včetně vyšší úrokové sazby a vyšší akontace – to znamená, že banka profinancuje menší část z ceny nemovitosti než u běžného hypotečního úvěru.     Při žádosti o klasickou účelovou hypotéku banka zpravidla vyžaduje potvrzení o příjmech od zaměstnavatele za posledních 3 – 6 měsíců, doložení smlouvy o jiných půjčkách a úvěrech, smlouvy o stavebním spoření či penzijním připojištění, pojistné smlouvy, doklady o platbách pojistného a další. Takové podmínky však nemusí splňovat každý žadatel a právě z tohoto důvodu se hypotéky bez dokládání příjmů těší velké oblibě.  Neúčelová hypotéka je pro banky rizikovější a důsledkem toho je nižší úvěr k zástavní hodnotě nemovitosti a samozřejmě také vyšší úroková sazba. Tento typ hypotečního úvěru bez doložení příjmů banky nejčastěji poskytnou do 50% zástavní hodnoty nemovitosti, což tedy znamená, že druhou polovinu ceny musí zájemce o koupi doplatit z jiných zdrojů. Současné úrokové sazby jsou na rekordních minimech nejen u klasických hypoték, ale také u hypotéky bez dokládání příjmů, avšak s klesajícími sazbami rostou rizikové přirážky. Celková sazba se tak může oproti účelové hypotéce až zdvojnásobit.  Hypotéka pro každého podnikatele  Hypotéka bez dokládání příjmů je úvěr zajištěný nemovitostí a lze ho využít účelově, neúčelově anebo na refinancování. Výše takového úvěru se pohybuje od statisíců až po miliónové půjčky. Tento produkt využívají zejména podnikatelé, kteří jsou více než schopni měsíčně vygenerovat dostatek, ale jejich čistý příjem snižuje daňová optimalizace. Mezi další žadatele o takový úvěr patří i pracující v zaměstnání s individuálním mzdovým systémem či příjmem, který banka z nějakého důvodu neuzná. Takoví podnikatelé i zaměstnanci mají dostatečně vysoký reálný příjem, avšak na papíře jsou pod normou, a tak nemají na klasický hypoteční úvěr nárok.  V takovém případě tedy nezbývá nic jiného, než zažádat o hypotéku bez dokládání příjmu. Bance postačí jen čestné prohlášení, ve kterém se žadatel zavazuje, že má dostatek příjmů na pravidelné splácení úvěru. Nic ale není zadarmo a v tomto případě to platí dvojnásob. Kromě vyšší úrokové sazby, která závisí na příjmech žadatele, se klient musí většinou spokojit i s nižším úvěrem.

Hypotéky bez dokládání příjmu mimo jiné nabízí:

 • Raiffaisen BANK
 • Equi hypotéka ČSOB
 • Hypotéka bez dokládání příjmů Equa bank
 • Hypotéka BEZ Hypoteční banka
 • Hypotéka bez doložení příjmů mBank
 • Hypotéka Light bez doložení příjmů

A takto seznam pokračuje dále a dále, protože tento produkt nabízí většina stabilních tuzemských bank, a tak je z čeho vybírat. Pakliže nevíte, jaká z nabízených hypoték je momentálně nejlepší a nejvýhodnější, vyzkoušejte online srovnání a výpočet hypotéky, kde se během několika minut zorientujete na domácím hypotečním trhu.  Americká hypotéka a australská hypotéka  Mezi nejznámější typy neúčelové hypotéky patří například tzv. americká hypotéka. V neprospěch americké hypotéky jasně hovoří vyšší úroková sazba a také zajištění dané nemovitosti zástavním právem. Na druhou stranu splátky tohoto neúčelového úvěru lze rozložit až na 30 let.  Zlatou střední cestou mezi účelovou a neúčelovou hypotékou je tzv. kombinovaný hypoteční úvěr – australská hypotéka. Jedná se o hypotéku s neúčelovou účastí a je využívána zejména při výstavbě nemovitosti, kdy nelze zdokladovat veškeré náklady a předložit je bance. Tento produkt je také využíván při koupi bytu nebo rodinného dobu, kdy je jeho neúčelová část čerpána na pořízení vybavení, které z účelové hypotéky nelze financovat.  Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete dokazovat bance výši příjmů, nebo jako živnostník předkládat bance své daňové přiznání, nejspíš se poohlížíte po možnostihypotéky bez dokazování příjmů.  Pokud jste zaměstnanec, dokládáte bance zpravidla příjem za poslední tři měsíce. Nesmíte být ale ve zkušební době ani výpovědní lhůtě. Od živnostníků chtějí banky předložit daňové přiznání minimálně za uplynulý rok. Ne každý ale chce něco takového podstupovat a ne každý může.  Nevýhodou hypotéky bez dokazování příjmů je, že vám banky půjčují nižší částky a úroky jsou naopak vyšší. Banky si tak nechají zaplatit za rizikovost, kterou pro ně takoví klienti představují.  Co se týče částky, tak nejčastější omezení je na 50% zástavní hodnoty nemovitosti. Zástavní hodnota nemovitosti je hodnota, na kterou je nemovitost zastavena a kterou určí odhadce. Většinou je tato hodnota vyšší nebo nižší než kupní cena, protože kupní cenu určuje především trh, tedy poptávka.  Pokud vám tedy banka půjčí pouze 50% zástavní ceny nemovitosti, pro vás to znamená, že minimálně polovinu ceny nemovitosti (v případě stejné nebo vyšší kupní ceny než je cena zástavní) budete muset zaplatit ze svého, což může být pro někoho velkou překážkou při koupi nemovitosti.  Co se týče úrokové sazby, bez doložení příjmů bývá až dvakrát vyšší, což zase znamená zvýšené náklady na splátky. Momentálně se pohybují někde mezi 3 a 6%. U některých bank to vychází na dvojnásobek oproti běžné hypotéce.  Některé banky mají výši úroků u hypotéky bez dokládání příjmů podmíněné tím, jaký finanční obnos budete na svůj účet měsíčně posílat. Pokud splníte kritéria, můžete tím úrokovou sazbu trochu snížit.  Pokud máte zaměstnání, ale máte třeba příliš nízké příjmy, nebo pracujete na smlouvu, která není pro banku dostačující, dalším z řešení je přizvat k jednání spoludlužitele. Nejčastěji to bývá rodinný příslušník, který je ochotný se zavázat, že v případě vaší finanční nouze, bude hypotéku platit za vás. Banka pak zkoumá jeho příjmy a ne příjmy žadatele. Pokud si v budoucnu příjmy zvýšíte, můžete spoludlužitele z hypotéky vyvázat.  Další možností je hypotéka s doložením příjmu z pronájmu. Pokud si kupujete nemovitost za účelem ji pronajímat, je možné doložit příjem z budoucího pronájmu a to i v případě, že takové příjmy budete mít až po koupi nemovitosti. V očích banky tím získáte vyšší bonitu.  Přemýšlíte už delší dobu nad tím, že si pořídíte vlastní bydlení? Toužíte po tom bydlet ve vlastním bytě či domě? Co ale dělat, když vám chybí potřebné finanční prostředky? Rádi byste žádat o hypotéku v bance, ale nechcete prokazovat své příjmy? Pak jistě oceníte hypotéku bez dokládání příjmů, které jsou dnes součástí produktové nabídky bank, ale i nebankovních společností.  Hypotéka bez doložení příjmu na cokoliv Klasickou účelovou hypotéku doprovází nekonečný seznam dokladů a dokumentů, které je potřeba bance předložit. Pak jsou tu ale i neúčelové

 

Název hypotéky:Equa refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Sberbank refinancování
Výše hypotéky:10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:mBank refinancování
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 40 let
Název hypotéky:Neúčelová hypotéka Equa Bank
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypoúvěr Modré pyramidy
Výše hypotéky:200 000 - 50 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio americká hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 7 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Hypotéka Raiffeisen Bank
Výše hypotéky:300 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fér hypotéka
Výše hypotéky:20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Era hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 let - 40

Jak se připravit na splácení hypotéky s celou rodinou tak, abyste jej pak zvládli bez jediného problému? Poradíme Vám v několika snadných krocích, jak na to! ...více

20.7.2017

Dostaneme hypotéku? To je otázka, kterou si klade mnoho Čechů, ještě než zjistí, kolik jim banka půjčí. Poradíme, jak dostat odpověď na otázku "dostaneme hypotéku" a jak přesně zjistit, kolik Vám banka půjčí. ...více

31.7.2017

Mnoho lidí sní o vlastním bydlení a spousta Čechu si tento sen také s pomocí hypotéky plní. Ovšem v Česku byl v posledních letech trend tzv. hypotéky na krev. ...více

4.7.2017