Odhad ceny nemovitosti

20. 8. 2022

Odhad ceny nemovitosti

Odhad ceny nemovitosti

Odhad nemovitosti, odhad bytu na pár kliků. Máme nejpřesnější realitní data v ČR! Odhad nemovitosti je důležitý pro všechny vlastníky nemovitostí i ty, kteří se jimi teprve chtějí stát. Zde se můžete dočíst proč. Vaši nemovitost obratem prodáme, nebo vykoupíme za tržní cenu. Záloha až 5 mil. Kč ihned. U nás si řeknete, kdy potřebujete peníze za prodej a ty od nás dostanete. Bez výjimek! Odhad nemovitosti zdarma je stanoven na základě údajů z několika různých zdrojů, jako jsou informace z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, Jak zjistit hodnotu nemovitosti online? ✓ Získejte odhad ceny. ✓ Zdarma a bez zadávání osobních údajů.

Online odhad ceny nemovitosti

Odhad nemovitosti | Online výpočet tržní ceny i optimální výše nájmu zdarma a rychle. Spolehlivý výsledek bez vkládání kontaktních údajů již do 2 minut. Bezplatné ověření hodnoty. Výsledek on-line. Vždy aktuální data. Jednoduchý a spolehlivý odhad ceny vaší nemovitosti online. Máme více než 22 let zkušeností na trhu pražských realit. Obraťte se na nás! Bonusové služby zdarma. Specialisté v oboru. Prodáme za maximální cenu. Odhad nemovitosti se provádí hned z několika důvodů. Nemovitost si typicky nechává ocenit její prodejce, který chce předejít tomu, aby ji prodal pod cenou. Kupující se tímto krokem naopak ujišťuje, že objekt nepřeplatí. Ocenění nemovitosti je potřeba také pro účely dědického řízení anebo v případě, že chcete koupi, výstavbu či rekonstrukci financovat pomocí hypotečního úvěru.

Orientační odhad nemovitosti si může kdokoli provést online, přesný odhad však zajistí jen odhadce. Tím může být buď soudní znalec, kterého lidé volí v případě soudních sporů, nebo dále soukromník, typicky třeba realitní makléř, kterého klienti oslovují převážně v případě prodeje či koupě nemovitosti, ale také během dědického řízení. Třetí možností je pak bankovní odhadce, který odhad provádí pro účely hypotéky. Aby byl odhad nemovitosti přesný, cena musí být vypočítaná ze statisticky významného množství dat ze dvou zdrojů. Vedle dat z inzerátů s nabídkovými cenami, které se mohou lišit od skutečných prodejních cen, je nutné pracovat i s daty z Katastru nemovitostí, tedy se skutečnými prodejními cenami v kupních smlouvách.

Odhad nemovitosti zdarma je stanoven na základě údajů z několika různých zdrojů, jako jsou informace z katastru nemovitostí o realizovaných prodejích, cenové mapy, inzerce apod. Dále je výpočet upraven speciálně vyvinutým algoritmem a výsledky jsou revidovány odborníky.

Důležité doklady pro odhad

  1. výpis z Katastru nemovitostí – list vlastnictví (ne starší než 3 měsíce)
  2. kopie snímku katastrální mapy daného území (ne starší než 1rok)
  3. doklady omezující vlastnická práva. …
  4. doklady o nabytí vlastnictví …
  5. prováděcí předpisy pro nakládání s nemovitostí
  6. stavby oceňované výnosovým způsobem.

Dá se říci, že nejlepší odhadci jsou z řad realitních makléřů. Pět let praxe je první podmínkou, pak musí předložit tři vzorová ocenění a analýzu lokálního trhu, na kterém působí. Analýzu a ocenění dostane někdy z řad odborných posuzovatelů, vypracuje posudek, žadatel je pozván ke zkoušce. Pořídí fotky, zeptají se vás na stáří domu, zda zde probíhaly rekonstrukce, stáří odpadů, vytápění a změří si místnosti. Zajímat je nebude váš nábytek. Zbytek práce už odhadce vykoná u sebe doma nebo v kanceláři. Porovná si okolí, společenskou vybavenost, prohlédne si inzeráty, a nakonec určí odhadní cenu. Co ovlivňuje výši odhadu? Nejvíce odhadní cenu vždy ovlivní lokalita. Čím atraktivnější je, tím vyšší je cena a naopak. Dále odhadní cenu samozřejmě určuje samotná nemovitost – velikost, stáří, stav a kvalita provedení. Odhadce, obecně také odhadce majetku je osoba, která vyhotovuje tržní ocenění určitého druhu vlastnictví. Mezi oceňovaný majetek nejčastěji patří nemovitosti, majetek movitý, nehmotný (např. software) nebo finanční. Odhadce provozuje svou činnost na základě živnostenského oprávnění.

Obecně lze stanovit pojistnou hodnotu třemi základními způsoby: Cenu nemovitosti si určí pojištěný sám, cena nemovitosti je stanovena podle ceny obvyklé (tj. je zpracován cenový odhad), nebo je spočítána stavební hodnota (tj. je určena cena, za níž by bylo možné srovnatelnou nemovitost znovu postavit) Asi tím nejčastějším a nejjednodušším způsobem, jak zjistit cenu nemovitosti, je zpracování znaleckého posudku. Oslovíte odhadce z vašeho blízkého okolí – na internetu jich jistě najdete spousty – a dohodnete se s ním přímo na osobní návštěvě vaší nemovitosti. Čisté roční nájemné je suma, kterou chceme ročně vydělat na pronájmu. Vypočte se jako cena nemovitosti * míra kapitalizace. Můžeme to porovnat se zhodnocením, které bysme získali, kdybychom zhodnocovali sumu za nemovitost v bance na účtě. Odhad nemovitosti budete potřebovat při koupi, prodeji, pro výpočet daně z převodu nemovitosti a darovací daně. Bez odhadu ceny nemovitosti se neobejdete ani při získávání hypotéky, při pojištění nemovitosti, při vyřizování dědictví, rozdělení spoluvlastnictví a i v dalších případech. V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad.

 

Název hypotéky:Unicredit hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:3 - 20 let
Název hypotéky:Wüstenrot hypotéka
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Fio banka refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Wüstenrot refinancování
Výše hypotéky:300 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:Refinancování s Českou spořitelnou
Výše hypotéky:300 000 - 25 000 000 Kč
Splatnost:5 - 30 let
Název hypotéky:ČSOB hypotéka
Výše hypotéky:200 000 - 10 000 000 Kč
Splatnost:3 - 30 let
Název hypotéky:Úvěr na bydlení
Výše hypotéky:50 000 - 20 000 000 Kč
Splatnost:5 - 20 let
Název hypotéky:Americká hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 4 let
Název hypotéky:Nebankovní hypotéka
Výše hypotéky:100 000 - 5 000 000 Kč
Splatnost:1 - 30 let

Refinancování hypoték mimo fixace - Refinancování hypoték mimo výročí fixace dříve či později zdraží ...více

30.6.2021

Studentská hypotéka 2021 - Výhodná hypotéka 2021: Jak získat nízký úrok? ...více

21.6.2021

ČNB razantně zvýšila úrokové sazby, hypotéky a úvěry podraží ...více

4.11.2021